Vysúšanie vlhkého muriva

31.3.2011 | Jana Henychová | Biela technika | Komentárov 0 |

Po dlhej zime bývajú múry domov vlhké a často na nich môžeme nájsť stopy plesne. Tento stav je z dlhodobého hľadiska pre steny vášho obydlia veľmi nepriaznivý. Obzvlášť, ak sú postihnuté miesta v prostredí, kam neprúdi ani pri začínajúcej jari, moc teplého vzduchu. Predovšetkým sa jedná o pivničné priestory. Ak sa vysušenie nevykoná pomocou teplého prírodného vzduchu samo, treba zvoliť riešenie v podobe techniky. Práve takúto možnosťou sú prístroje na vysúšanie vzduchu.

Vysúšanie vlhkého muriva  - foto, Hyperbyvanie.sk

Ešte pred samotným opatrením si takéhoto prístroja je potrebné si uvedomiť, ako často sa vám vlhko tvorí a za ako dlho sa po prípadnom vysušení zase navráti, aby sa vám jeho nadobúdanie vôbec oplatilo. Ak vo vašom dome dôjde k mimoriadnej situácii, ktorá náhle spôsobí vlhkosť, napríklad zlá izolácia alebo tesnenie, potom si pravdepodobne na jedno použitie prístroj nekúpite. Sušič muriva sa oplatí kupovať najmä pre údržbu takých domov, ktoré trpia vlhkosťou dlhodobo. Ak patríte medzi tých, ktorí boli postihnutí povodňami a dom máte stále veľmi vlhký, potom vám môže takýto sušič veľmi pomôcť.

Vysúšanie vlhkého muriva , fotka

Odvlhčovače vlhkého muriva sú ukážkou súboru moderných technológií, ktoré so sebou prinášajú mnoho výhod. Najmä rýchlo a dôkladne sa takto múr vysuší. Výhodou takéhoto moderného postupu je, že sa vysúša bez podrezávaní, špeciálnych stavebných úprav, hlbokých vrtov a narušovania stavby. Ďalej napríklad aj to, že sa nemusia vynakladať prostriedky na osobitné chemické prípravky. Prístroj vysúša všetky druhy stien a stropov a samozrejme aj pivničné priestory, ktoré bývajú často vlhké. Ich univerzálne využitie ponúka možnosť vysúšať s nimi snáď všetky druhy muriva. Patria sem hlavne tehly, betón a prírodný kameň, ktoré sú veľmi frekventované. Prístroj sa spravidla namontuje v strede budovy nad podlahou dvoma skrutkami. Potom sa zapojí do zásuvky na bežných 220 V a proces vysychania začína. Ešte pred samotnou montážou sa obvykle zisťuje miera vlhkosti v murive.

Vysúšanie vlhkého muriva , fotka

Obsah soli vo vode, ktorá sa hromadí v murive, spôsobuje jej vodivosť. Rozdelenie vodivosti vytvárajú ostrovčeky s rôznym rozložením elektrického potenciálu a tým spolu s kapilárnymi silami zabezpečujú vsakovanie vody do rôznej výšky. Postupným posúvaním hranice potenciálneho rozhrania je vlhkosť v murive tlačená na povrch a časť sa odparí. Silové pôsobenie elektrického poľa pôsobí aj proti vsakujúcim silám a časť vody postupuje späť do časti konštrukcie pod úrovňou terénu. Opísaná metóda je použiteľná u každej stavby, nepoužívajú sa žiadne deštruktívne metódy, ani chemické produkty, ktoré zásadne menia vlastnosti stavebných konštrukcií.

Vysúšanie vlhkého muriva , fotka

Aplikačný postup je potrebné konzultovať s distribučnou firmou, ktorá zabezpečí jednak optimálne umiestnenie prístroja, zabezpečuje priebežné meranie a optimalizuje proces vysušovania. Zariadenie je bezobslužné, nevyžaduje žiadny dohľad, prevádzka je nepretržitá. Samotný priebeh vysušovania je charakteristický pomalým nábehom, dokonca v prvej etape v trvaní dvoch mesiacov až pol roka sa môže vyskytnúť zjavný nárast vlhkosti v danej zóne, ktorá vzniká postupným usporiadaním polarizovaných molekúl vody v murive. Okrem rodinných domčekov pre osobnú potrebu na bývanie môžu byť sušiče vzduchu dobrými pomocníkmi v archívnych priestoroch, priemyselných objektoch.

Vysúšanie vlhkého muriva , fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Vysúšanie vlhkého muriva zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »