Výhody domácej vinotéky

27.1.2012 | Monika Kovačková | Biela technika | Komentárov 0 |

Snom každého milovníka vín je vlastniť vínnu pivnicu, v ktorom by sa svojím pokladom mohol plne venovať a hýčkať si ich. V bytoch je uskutočnenie tejto predstavy nemožné a ani domy s rozľahlými pivnicami nemusia mať predpoklady pre správne uskladnenie vína. Najlepším riešením je domáca vinotéka, ktorá dokonale imituje prostredie pravých vínnych pivníc a tým vínam poskytuje vhodné podmienky pre uskladnenie ai dozrievanie.

Výhody domácej vinotéky - foto, Hyperbyvanie.sk

Podmienky skladovania vína

Víno by malo byť uskladnené na suchom a tmavom mieste, pričom ideálna teplota pre pomalé dozrievanie, ktoré je zárukou vycibrenej chuti, sa pohybuje v rozmedzí 10 a 14 ° C. Optimálna musí byť aj vlhkosť vzduchu. Vysoká vlhkosť vzduchu podporuje vznik a šírenie plesní, ktoré by ľahko poškodili korkovú zátku; nízka vlhkosť zase spôsobuje postupné vysúšanie korku - v oboch prípadoch korok prestáva dokonale tesniť a vzduch vniká do fľaše, čím sa víno pomaly kazí. Prevenciou proti vysušenej korkovej zátke, ktorá by pórmi prepúšťala vzduch, je aj horizontálna poloha fľaše, vďaka ktorej korok zostane stále vlhký. Dôležité je tiež víno nevystavovať otrasom a zbytočnému premiestňovaniu, ktoré by narušilo väzbu buketných látok.

Výhody domácej vinotéky, fotka

Domáca vinotéka

Víno potrebuje naozaj kvalitnú starostlivosť a špecifické podmienky, ktorých dosiahnuť je celkom tvrdý oriešok. Tak ak chcete zakúsiť symfóniu vínnych chutí, kúpte si domácu vinotéku, vďaka ktorej budete mať príchuť vínnej pivnice na dosah ruky.

Výhody domácej vinotéky, fotka

Teplota

Keď už ste sa rozhodli pre investíciu do domácej vinárne, zvoľte taký typ, ktorý vytvorí adekvátne klimatické podmienky rôznym druhom vína. Každý druh vína vyžaduje inú skladovaciu teplotu a preto si vyberte špecializované boxy, v ktorých budete môcť nastaviť rôznorodú vnútornú teplotu. Všeobecne si môžete vybrať z dvoch druhov. Tzv. temperované vinotéky bývajú rozdelené spravidla na dve nezávislé časti so samostatnými termostatmi, ktorými môžete nastaviť teplotu zvyčajne v rozsahu 5-15 ° C. Moderné vinotéky sú pre jednoduchú reguláciu teploty vybavené digitálnym dotykovým displejom a digitálnym ukazovateľom teploty. V niektorých boxoch je v jednotlivých zónach vyznačený aj druh vína, ktorému konkrétne umiestnenie vyhovuje. Vychytávkou niektorých vinoték sú aj špeciálne police, v ktorej víno dosiahne presnú konzumačnú teplotu. Obľúbené sú ďalej klimatizované vinotéky, ktoré umožňujú nastaviť iba jednu vnútornú teplotu, pričom sa teplejší vzduch, ktorý vyhovuje predovšetkým červeným vínam, drží hore, zatiaľ čo sa chladnejší vzduch vhodný pre vína biele koncentruje dole. Klimatizované vinotéky majú ventilátory, vďaka ktorým boxom cirkuluje vzduch. Aby bol tento vzduch zbavený všetkých nežiaducich mikroorganizmov, je dôležité, aby bol ventilátor vybavený kvalitným filtrom s aktívnym uhlíkom.

Výhody domácej vinotéky, fotka

Vlhkosť

Ako bolo povedané, vína musia byť uskladnené v takej vlhkosti, v ktorej korok nevysychá ani neplesnivie. Ideálne je vlhkosť vzduchu medzi 60-75%, ktorú domáce vinotéky bez problémov zabezpečia.

Svetlo

Víno by malo byť čo najviac chránené pred osvetlením a preto ak sa radi kocháte pohľadom na víno a chcete si zaobstarať typ s priehľadnými dvierkami, dbajte na to, aby sklo malo UV filter, ale aj s ním vinotéku slnečnému žiareniu nijako nevystavujte. Pre skvostné predstavenie si môžete zaobstarať police s nastaviteľnou výškou a sklonom; najpraktickejšie sú police výsuvné.

Výhody domácej vinotéky, fotka

Cena

Aj keď vlastná vinotéka vyvoláva predstavu luxusu a prepychu, ide o finančne dostupný kúsok. Jej cena sa pohybuje približne od 79 eur, ale môže vystúpiť až nad 4 000 eur - samozrejme záleží na veľkosti, kvalite a nadštandardnému vybaveniu. Ak nechcete obyčajné chladiace boxy, ale kvalitnejšie malé vinotéky, pripravte si približne 400 eur. Môžete si vybrať vinotéky vstavané alebo samostatne stojace a to vo všetkých možných veľkostiach, vyhotoveniach a materiáloch. Pri nákupe nevyberajte len podľa dizajnového prevedenia a objemu, ale zamerajte sa aj na spotrebu elektrickej energie a hlučnosť, aby ste výber neskôr neľutovali.

Výhody domácej vinotéky, fotka

S domácou vinotékou si do svojich domovov prenesiete kúsok nezameniteľnej atmosféry krásnych viníc a budete si môcť vychutnávať ich dary v dokonalej kvalite.
 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Výhody domácej vinotéky zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 204 príspevkov

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Ďalšie príspevky »