Objavte praktické vlastnosti sušičiek

4.5.2012 | Monika Kovačková | Biela technika | Komentárov 0 |

Kým práčky sa v slovenských domácnostiach dokonale zabývali, sušičky sa nikdy netešili takej obľube. Dlhú dobu boli považované za zbytočný luxus a niektorými svojimi vlastnosťami, medzi ktoré patrila na prvom mieste vysoká spotreba elektrickej energie, od kúpy skôr odradili. Dnešný výrobcovia však zapracovali na funkčnosti tejto elektroniky, ktorú navyše obdarili množstvom vychytaných funkcií, takže sa zo sušičiek stávajú vyhľadávaní a nenahraditeľní pomocníci.

Objavte praktické vlastnosti sušičiek - foto, Hyperbyvanie.sk

Z hľadiska spotreby elektrickej energie sú najmenej náročné výrobky s tepelným čerpadlom, v ktorých je proces ohrevu vzduchu urýchlený natoľko, že namiesto bežnej spotreby okolo 4 kWh môžete počítať so spotrebou okolo 1,4 kWh, čo je približne 25 centov za jeden sušiaci cyklus.

Objavte praktické vlastnosti sušičiek, fotka

Moderné sušičky šetria energiou i preto, že ponúkajú väčšiu variabilitu ponúkaných typov a programov. Môžete si zvoliť sušičku s veľkým bubnom (najväčšia na trhu je 121 l), ktorú uvítajú predovšetkým početnejšie rodiny alebo tí, ktorí častejšie bijú objemnejšie textílie, napríklad periny. Výrobky s malým bubnom a funkciami umožňujúcimi nastaviť program sušenia podľa objemu bielizne sú zase ideálne pre ľudí žijúcich tzv. singles.

Objavte praktické vlastnosti sušičiek, fotka

Vďaka dômyselnému nastaveniu prúdenia vzduchu sú sušičky šetrné k textíliám, takže výsledkom sú nadýchané tkaniny, ktoré už nemusíte žehliť. Preto vďaka nim výrazne ušetríte nielen svoj čas, ale opäť aj elektrickú energiu, pretože pri žehlení sa spotreba energie pohybuje okolo 2,5 kWh. Ak chcete mať záruku kvality, zvoľte sušičky s funkciou pre jednoduché žehlenie a šiestym zmyslom. Rovnako ako pri praní sa aj pri sušení riaďte informáciami na prádelných štítkoch - ideálne by mala byť textília označená ako vhodná do sušičky.

Objavte praktické vlastnosti sušičiek, fotka

Sušičky iste ocenia aj alergici a astmatici. Keď bielizeň sušíte vonku, nachytá na seba veľké množstvo alergénov, ktoré môžu chorým ľuďom spôsobovať nepríjemné alergické reakcie. Filter v sušičke zachytí všetky čiastočky, ako sú peľ a prach a rovnako tak aj chlpy zvieracích maznáčikov.

Objavte praktické vlastnosti sušičiek, fotka

Okrem spotreby energie, ktorá sa u modernejších modelov sušičiek stáva skôr plusom ako mínusom, je ďalším faktorom, ktorý mnohé odrádza od obstarania si sušičky, nedostatok miesta. Na trhu nájdete spotrebiče, ktoré kombinujú funkciu prania s funkciou žehlenia, pričom je možné podľa potreby využiť len jednu z funkcií. Pravdou však je, že samostatné sušičky sú o trochu výkonnejšie a lepšie vybavené - problém s nedostatkom miesta môžete v takomto prípade ľahko vyriešiť postavením práčky a sušičky do komína, pričom väčšina výrobcov ponúka tzv. medzikusy, ktoré zaručujú jednoduchú a bezpečnú montáž a navyše môžu slúžiť ako úložný priestor.

Objavte praktické vlastnosti sušičiek, fotka

Okrem šiesteho zmyslu majú novšie sušičky v štandardnom vybavení tiež čidlo teploty, indikátor času, funkciu odloženého štartu či detskú poistku proti otváraniu dverí. Dnešné sušičky sú teda veľmi praktickými spotrebičmi, ktorých nadobudnutie sa iste oplatí.
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Objavte praktické vlastnosti sušičiek zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 199 príspevkov

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Spyder Kvinnor Ski Suits : Spyder Jackor, Spy: [b]Spyder skidglasögon[/b] [b]spyder...

Ďalšie príspevky »