Kupujeme pračku

19.7.2007 | Jiří Kropylák | Biela technika | Komentárov 0 |

Dotykové ovládanie, bioprogram, automatické bezpečnostné funkcie, kapacita až 7 kg prádla, farebný design alebo snáď „6. zmysel“? Dnešné pračky ponúkajú funkcie, o ktorých by naše matky nedokázali ani snívať. Dnešná pračka naviac neplní len funkciu obyčajného spotrebiča, ale aj designového prvku, ktorý nám môže spríjemniť interiér.

Kupujeme pračku - foto, Hyperbyvanie.sk

Funkcie od otáčok


Už ste si vybrali tvar, objem a plnenie pračky, a povedali ste si, že nič okrem A triedy neberiete. Fajn! Takže teraz si ujasníme, na aké ďalšie funkcie by ste sa pri výbere mali zamerať. Platí, že čo najvyššie otáčky odstredenia, aspoň 1000 otáčok za minútu, zaistia menšiu zostatkovú vlhkosť prádla a urýchli sušenie ako na sušiaku, tak v sušičke prádla. Obecne v moderných pračkách sa môžu otáčky pohybovať pri odstreďovaní od 400 do 1800 otáčok za minútu.

Super tichá pračka


Pokiaľ periete často jemné prádlo, alebo máte dostatok priestoru pre jeho sušenie, nie je pre vás nutné hľadať pračku s vysokým počtom otáčok. Tie sú skôr vhodné pre tých z vás, ktorí sú nútení sušiť svoje prádlo v byte na menšom priestore. Záleží aj na vašom rozhodnutí, či chcete investovať do dvoch spotrebičov, alebo si kúpiť pračku so sušičkou, ktorá vám ušetrí nielen peniaze, ale hlavne priestor. Super tichá pračka. Súčasné pračky majú výrazne zníženú hlučnosť, v najlepších modeloch dosahuje hodnoty 45 až 48 dB. Pokiaľ narazíte na Super Silent Technológiu, potom pračka má tak nízku hlučnosť, že sa vraj musíte ísť občas presvedčiť, či ešte perie alebo už doprala.

Kupujeme pračku - foto, Hyperbyvanie.sk

Zelené pranie


Ekologické funkcie pračky môžeme nájsť pod názvami Eco program, Bioprogram, Biofáza. Znamená to, že vďaka omedzeniu množstva vody, jej teploty a pracích prostriedkov šetríme nielen prádlo, ale aj náklady na pranie. Moderné pracie prostriedky používajú k zvýšeniu účinku tzv. enzýmy. Ich účinnosť je najlepšia pri teplote okolo 40°C. Preto programy po určitú dobu (biofázu) pracujú práve pri tejto teplote. Ďalší príspevok k zníženiu nákladov a čistejšiemu prádlu.

Časová predvoľba šetrí čas

Populárnou novinkou sú spotrebiče s časovou predvoľbou, ktoré môžete nastaviť na nočné pranie, a využiť tak znížené tarify nočného prúdu. Dôvody môžu byť napríklad ekonomické alebo odložíme koniec prania na dobu nášho návratu z práce. Indikátor zobrazujúci dobu odloženia prania môže byť využitý v priebehu programu k indikácii zostávajúceho času do skončenia pracieho cyklu alebo jeho priebehu.

Kupujeme pračku - foto, Hyperbyvanie.sk

Kúzla a triky


Ak potrebujeme len preprať mierne znečistené prádlo, dá sa výhodne využiť skrátený program. Ten sa skrýva pod označením Rapid program, Bleskové pranie alebo Rýchle pranie. Niektoré fáze pracieho cyklu sú vynechané, iné skrátené. Ušetríme čas (dĺžka cyklu je len 30 – 45 minút) aj náklady. Tieto programy však nie sú vhodné pre viac znečistené prádlo. V takom prípade využijeme program 3D systém, Direct Spray alebo Jet Systém. Prádlo je potom namáčané nielen zo spodu, ale aj intenzívne sprchované zhora. Vďaka tomu je prádlo rýchlejšie a rovnomernejšie namočené. Prací prostriedok sa lepšie dostane k jednotlivým vláknam látky.text: Jiří Kropylák

foto: WHIRLPOOL, Ariston , Miele
Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 17

Diskusia

Článok Kupujeme pračku zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 202 príspevkov

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »