Zoznámte sa - prístroje MAGIC VAC®

28.8.2009 | Vakuove-Balicky.cz | Biela technika | Komentárov 0 |

Chcete začať zdravšie žiť? Práve nastáva ten pravý čas. Konečne prestanete konzumovať potraviny, u ktorých sa stráca chuť, vitamíny, nutričné hodnoty a navyše sú tieto potraviny plné baktérií, plesní a ďalších mikroorganizmov…

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk

Kvôli stále rastúcemu záujmu o zdravý životný štýl vstupuje na český trh talianska firma Flaemnuova s vákuovými baličkami MAGIC VAC® (www.Vakuove-Balicky.cz). Možno teraz premýšľate, čo si predstaviť pod pojmom „vákuové baličky“ – veľa ľuďom tento názov nič nehovorí. Ale keď sa povie zváračka fólii, ľudia už vedia o čom je reč. Vákuové baličky MAGIC VAC® nielenže vedia zvariť fóliu, ale predovšetkým z nej pred tým odsajú vzduch. A navyše môžu odsávať vzduch aj zo špeciálnych vákuových nádob, ktoré sú dodávané ako príslušenstvo.
Systém vákuového balenia potravín MAGIC VAC® zachová potraviny dlhšie čerstvé a svieže a chráni ich pred vonkajším prostredím. Jednoducho povedané, jedná sa o prirodzený spôsob uchovania potravín pomocou odsatia vzduchu (kyslíku) – a to bez použitia konzervačných a iných chemických látok. Potraviny sa uchovávajú v špeciálnych vrecúškach, nádobách alebo boxoch v ľadničke, mrazničke alebo v špajzy.

 

Chcete ochrániť potraviny?

Vákuové balenie poskytuje potravinám účinnú ochranu. Čerstvé potraviny sú na svojej kvalite najviac ohrozované mikroorganizmami, teda baktériami, kvasinkami a plesňami. Preto sa všetky konzervačné metódy snažia prerušiť, alebo aspoň spomaliť proces rozmnožovania mikroorganizmov. Jednou z možností je uloženie potravín do vákua. Kyslík nachádzajúci sa vo vzduchu podporuje rast mikroorganizmov a tiež spôsobuje kazenie potravín procesom oxidácie, ktorá zapríčiňuje stratu nutričných hodnôt, chuti a ďalších vlastností potravín. Keď k potravinám nemôže kyslík, potraviny nemôžu oxidovať a mikroorganizmy nemajú priaznivé podmienky pre svoj rozvoj. Vákuované potraviny si naďalej uchovávajú svoje aróma, svoju chuť, rovnaký zostává aj obsah vitamínov a minerálov.

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk
 

 Uvážená investícia

Premýšľate, či sa Vám vyplatí mať doma vákuovú baličku? Ak nie je balička určená len pre reštaurácie, obchody, mäsiarstva apod.? Odpoveď je jednoduchá. Vyplatí sa, pretože zdravie je k nezaplateniu! A mimochodom, ušetrí Vám aj financie. Neveríte? Tak sa podívajte do Vašej ľadničky a uvidíte, koľko tam máte rozrobených potravín, ktoré nestihnete skonzumovať a nakoniec ich vyhodíte a to nehovorím o zápachu, ktorý sa z týchto potravín ľadničkou šíri. S vákuovou baličkou sa toto nestane. Potraviny si vákuovo zabalíte do menších balíčkov, ktoré postupne budete otvárať a konzumovať. Vákuové balenie potravín určite oceníte pri balení desiaty deťom do školy alebo pri ceste na dovolenku či výlet apod. A navyše vákuovú baličku môžete využiť aj pri uložení sezónneho oblečenia. Poznáte to – otvoríte skriňu a polovica obsahu na Vás vypadne. Nezúfajte, vákuovým balením (odsatím vzduchu) sa objem oblečenia zmenší a hneď máte v skrini poriadok.

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Doba uchovania potravín

Doba uchovania potravín balených pomocou vákuových baličiek MAGIC VAC, sa podľa vedeckých výskumov podstatne predĺžila. V priemere by sa dalo povedať, že vákuované potraviny vydržia oproti potravinám uchovávaným za prítomnosti kyslíka 2-3 x dlhšie. Najviac – šesťnásobne - sa doba uchovania potravín predĺžila u chleba, mrazom sušených výrobkov a sušeného mlieka. Tieto potraviny vydržia vo vákuovom obale celých dvanásť mesiacov. Mrazená zelenina zase dosahuje rekord v dĺžke skladovania – vákuovaná vo vákuových vrecúškach vydržia v mrazničke až dva roky. Doba uchovania však tiež závisí na neporušenosti obalu a pôvodnej kvalite potraviny.

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Nádoby MAGIC VAC

Vákuové balenie v nádobách je ideálne pre potraviny, ktoré sa často používajú. Uchovajú si tak svoj tvar a zostanú dlho čerstvé. Zelenina a zeleninové šaláty zostanú krehké a čerstvé celý týždeň. Vlhkosti sa zbavíme papierovým obrúskom položeným na dno nádoby. Tiež jeden krát použitý fritovací olej je možné prefiltrovať, schladiť, vákuovo uzavrieť v nádobách MAGIC VAC a uchovať v ľadničke, čo umožní ešte aspoň raz ho použiť. Vákuové nádoby sú ideálne na uloženie orechov, orieškov, korenia a ďalších prísad, ktoré si tak zachovajú svoju chuť a aróma a nepodliehajú žltnutiu.
Nádoby systému MAGIC VAC sú uspôsobené pre vytvorenie a uchovanie vákua. Iné plastové alebo sklenené nádoby by mohli v dôsledku podtlaku prasknúť a spôsobiť zranenie.
Plastikové nádoby MAGIC VAC môžeme využiť aj pri mrazení. Sú prispôsobené nízkym teplotám v ľadničke. V nádobách MAGIC VAC môžeme tiež marinovať. Už po 20 minútach budú potraviny rovnako chutné, ako by boli marinované cez noc.

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Vzhľad a cena

Ak chcete si vybrať správnu vákuovú baličku, vsaďte na kvalitu. Všeobecne platí, že cena je vždy úmerná kvalite tovaru. Kvalitné baličky sa dajú obstarať už od 3 až 4 tisíc Kč. Súčasťou vákuovej baličky by mali byť vrecúška na vákuovanie, ktoré sa dajú kedykoľvek zakúpiť u predajcu.
Pokiaľ si potrpíte na pekné veci okolo seba, dôležitú rolu bude hrať aj vzhľad baličky. Predsa len sa jedná o prístroj do kuchyne, ktorý bude stále na očiach. U vákuových baličiek MAGIC VAC® vzhľad riešiť nemusíte, všetky majú moderný a nadčasový dizajn. Navyše iste oceníte ponuku nádob, sáčkov a sáčkových roliek.

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk
 

 

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk

Náš tip:

Chcete zabaliť deťom zdravo a bezpečne desiatu do školy?
Takéto balenie Vám zaistí čerstvosť desiaty a zároveň ochráni obsah školnej tašky Vášho potomka pred ušpinením.
 
Máte v ľadničke rozbalené aromatické potraviny?
Po zabalení takýchto potravín vákuovou baličkou zabránite nepríjemnému zápachu v ľadničke a ostatné potraviny ochránite pred napáchnutím.
 
Veľa cestujete?
Pokiaľ sa chystáte na dovolenku alebo na dlhšiu cestu, môžete si vákuovo zabaliť balíčky potravín presne podľa množstva, ktoré naraz spotrebujete. Väčšie množstvo malých balíčkov Vám zaistí čerstvosť Vašich potravín. Výhodou je, že vždy otvoríte len toľko balíčkov, koľko zjete a zvyšok zostane pre neskoršie použitie.

Grilujete?
V nádobách MAGIC VAC môžeme s veľkým úspechom aj marinovať. Už po 20 minútach budú potraviny rovnako chutné, ako by boli marinované cez noc.
 
Potrebujete uložiť sezónne oblečenie?
Vákuovo zabalené oblečenie a iné potreby budú chránené pred vlhkom a moľami. Iste oceníte aj úsporu miesta pri ukladaní oblečenia, pretože vysatím vzduchu sa objem uloženého oblečenia zmenší.  

Podrobné informácie a komplexnú ponuku prístrojov a príslušenstva pre vákuovanie nájdete na špecializovaných stránkach www.Vakuove-Balicky.cz

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk
 

 

Zoznámte sa  - prístroje MAGIC VAC® - foto, Hyperbyvanie.sk

 

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 4

Diskusia

Článok Zoznámte sa - prístroje MAGIC VAC® zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »