Úprava detskej izby v bytoch panelových domov

28.2.2011 | Jana Henychová | Detské izby | Komentárov 0 |

Interiéry detských izieb je potrebné upravovať predovšetkým tak, aby sa v nich vašim deťom páčilo. V každej detskej izbe by sa mali deti cítiť pohodlne a útulne. K tomu pomôže starostlivé zváženie a vyberanie vopred, než si začnete čokoľvek kupovať. Jednotlivé prvky a kombinácie farieb použité v izbe vašich detí by mali rozvíjať detskú fantáziu. Predovšetkým by mali byť veselé a pestrofarebné, aby dokázali zaujať a rozveseliť.

Úprava detskej izby v bytoch panelových domov  - foto, Hyperbyvanie.sk

Tí, ktorí bývajú v rodinnom domčeku, budú mať viac priestorových možností a tým pádom aj väčšiu možnosť realizácie svojich nápadov, ako vybaviť deťom izbu. Veľký priestor ale nie je vždy to najdôležitejšie. Izbičku s moderným vybavením, ktorá je výhodný po praktickej a finančnej stránke a zároveň zaujímavá pre detský zrak, môžete bez problémov postupne vybaviť aj v menších bytoch panelákov alebo činžiakov. Pre niektoré domácnosti s malými bytmi, ktoré nemôžu mať detskú izbu ako samostatnú miestnosť, sa ponúka ako jedno z riešení vytvoriť si v niektorej z miestností detský kútik.

Úprava detskej izby v bytoch panelových domov , fotka

Ak máte deti dve, je praktické zakúpiť na spanie poschodovú posteľ. K tomu hneď ďalšie príslušenstvo ako napríklad lampičky, obliečky, vankúšiky a drobné dekorácie. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o izbu pre deti, je treba dbať na pravidelné udržiavanie čistoty a hygieny. S tým totiž súvisí kvalita múrov, správne nátery, upevnenie líšt a tesnení ešte pred vyhotovením výbavy, aby nedochádzalo k nadmernému výskytu plesní vznikajúcich vplyvom vlhka a zimy. Rovnako je potrebné priebežne mapovať všetky zákutia, kde sa môže ľahko usadzovať prach.

Úprava detskej izby v bytoch panelových domov , fotka

Čo sa týka náteru, klasickou bielou farbou nikdy nič nepokazíte, ale vzhľadom k tomu, že ide o detskú izbu, nemusíte sa báť experimentovať. Skutočnosť, že sa v posledných rokoch opäť vracajú do módy farebné nátery, môže byť veľmi zaujímavá aj pre vaše deti. Ak by ste chceli siahnuť po úspornejšom riešení, môžete náter nahradiť tapetou so zvieratkami alebo rozprávkovými postavičkami.

Úprava detskej izby v bytoch panelových domov , fotka

Ďalšou kapitolou pre výbavu izby je vhodný nábytok, ktorého deti nepotrebujú veľa. Do samotnej izby stačí len jedna väčšia polica na hračky, ktorú deti, až vyrastú, môžu využívať na knižky a školské pomôcky. Tiež je potrebná skrinka na oblečenie, ale tú nie je nutné stavať do detskej izby. Jedným z dôležitých faktorov je bezpečnosť pohybu, a preto vám neodporúčame takúto miestnosť preťažiť nábytkom. Najmä vyberajte taký nábytok, ktorý má zaoblené hrany, aby sa pri páde dieťaťa obmedzilo riziko možného úrazu. Pre bezpečnosť je naopak lepšie, keď steny zostávajú voľné. Tie môžete buď vyzdobiť tapetou alebo si ich nechať vypolstrovať špeciálnou gumovou alebo silikónovou výstelkou, ktorá je veľmi hygienická a nie je ani náročná na údržbu. Stačí ju len utrieť vlhkou handrou s vhodným saponátom a v izbe tak po dlhé roky vydrží v zachovalom stave.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Úprava detskej izby v bytoch panelových domov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »