Detská izba s AP Design

14.9.2011 | AP Design | Detské izby | Komentárov 0 |

Volám sa Alžbeta Prachatická a ako bytový architekt pracujem už 14 rokov. Každý byt je možné zariadiť sektorovým nábytkom, ale z mojej skúsenosti a praxe viem, že sa klienti radi poradia s bytovým architektom, ktorý ideálne vyrieši ich problém s nedostatkom priestoru a funkčnosťou nábytku v interiéri. Často sa na mňa obracajú klienti s vyriešením neštandardných priestorov a ja by som sa rada podelila o dve moje realizácie.

Detská izba s AP Design  - foto, Hyperbyvanie.sk

Dve deti a byt 2 + kk, to je problém väčšiny rodín nielen v Bratislave. Vyriešiť súkromie Vašich detí je niekedy problematické, spravidla obetujete vždy ten najväčšiu samostatnú izbu pre ich pohodlie. Aj moji klienti ma oslovili s prosbou, ako čo najideálnejšie vyriešiť celú detskú izbu tak, aby bola praktická a funkčná a deťom spĺňala požiadavky teraz, ale i v dospievaní. Vzhľadom k veľkosti celého bytu bolo nutné vyriešiť, čo najviac úložných priestorov, ale tiež to, aby v izbičke boli aj dve pracovné miesta a každé z detí malo svoj priestor a súkromie, pretože izbu budú užívať ako chlapec, tak dievčatko.

Detská izba s AP Design , fotka

Chlapcovi sa páčila oranžová farba, takže som potom pracovala s kombináciou ostatných farieb tak, aby sa k oranžovej hodili. Dievčatko si zo vzorkovníka vybralo limetkovo zelenú a ja som tieto dve farby doplnila neutrálne jazmínovou farbou. Obe deti milujú knihy, preto bolo dôležité do dispozície zakomponovať ich uloženie. Izbu sme domysleli do takých detailov, aby boli presne rozmiestnené svetlá - nad pracovným stolom, nad posteľou - keď si dieťa bude chcieť čítať a jedno bezpečnostné, ktoré svieti aj cez noc a dieťa bezpečne zlezie z postieľky.

Chlapec túžil po šmykľavke, ale zo sektoru rozmerovo žiadna nevyhovovala, tak sme ju vyrobili. Šmykľavka je odnímateľná, takže až deti vyrastú z hier alebo sa budú hrať na podlahe, tak sa jednoducho odinštaluje. Pod spacou časřou postele sú 3 zásuvky - spodná, najpriestrannejšia sa vysúva a má špeciálne pojazdy, ktoré unesú aj dospelého človeka. Zásuvky sú využité na celú hĺbku postele pre uloženie hračiek alebo sezónneho oblečenia. Rovnako tak schodíky sa dajú využiť ako police, pretože za nášľapnou plochou je otvorený priestor.

Detská izba s AP Design , fotka

Bezpečnosť detí je vždy prvoradá, preto som použila zafrézované úchytky, ktoré sú ideálne do menších priestorov a deti sa pri hrách a vyvádzaní nemôžu poraniť. Čo sa týka bezpečia spacej časti, tu som zvolila zábranu z laminátu a zaoblené hrany krycej časti matraca. Klienti boli z realizácie veľmi nadšení. ... A tá radosť detí hlavne zo šmykľavky.

Vymyslieť v mezonetovom byte 3 + kk ideálne riešenie detskej izby bol oriešok. Celý priestor rozbíjali šikminy, takže umiestniť tu maximum úložného priestoru bolo veľmi ťažké. Z dvoch častí mezonetu bol pre deti zvolený ten väčší priestor, v ktorom doteraz bola spálňa. Obyvateľmi izby sú opäť dievčatko a chlapček, rovnako ako u predchádzajúcej realizácie. Klienti chceli zachovať existujúce postieľky, ku ktorým som iba vyriešili úložné priestory.

Detská izba s AP Design , fotka

Kvôli využitiu denného svetla sa pracovná plocha umiestnila pod oknom, vyšli 2 priestranné miesta a do šikminy sa krásne vošla knižnica. V pracovnej doske je praktická priechodka na káble a mriežka na kúrenie. Ďalší úložný priestor vznikol uzavretím zvyšku šikminy za posuvné krídla. Do rohu izby som umiestnila otvárací box, ktorý bude tiež slúžiť ako úschovňa sezónnych vecí, ale tým tam vznikol stolík pre lampu a odkladanie z nižšej postieľky.

Detská izba s AP Design , fotka

Nad oboma postieľkami sú jednoduché knižnice na drobnosti detí. Medzi nízkou postieľkou a zábradlím schodištia zostal ešte priestor na knižnicu so zásuvkami. Opäť som použila zafrézované úchytky. Farebne som zvolila pruhovanú tapetu, ktorá ľahko preťahuje výšku stropu a doplnila ju svetlo žltou maľbou.

Viac realizácií nájdete na mojich webových stránkach apdesign.cz.

Vaša Alžbeta
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Detská izba s AP Design zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »