Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu

23.9.2011 | Roman Bucháček | Detské izby | Komentárov 0 |

Detská izba by mala byť pre naše ratolesti ich malým kráľovstvom. Mali by sa v nej cítiť príjemne a prirodzene. V dnešnej dobe by deti mali mať k dispozícii svoj obľúbený a "súkromný" priestor pre zábavu, oddych aj pre čo najpríjemnejšie chvíle vzdelávania. V tomto článku si zhrnieme základné zásady pri plánovaní detskej izbičky a nakoniec pridáme aj pár aktuálnych tipov, ako takú detskú izbu usporiadať.

Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu  - foto, Hyperbyvanie.sk

My rodičia sa často sústredíme a investujeme predovšetkým do tých obytných miestnosti nášho domova, ktoré po práve považujeme za najdôležitejšie - kuchyňa, kúpeľňa, obývacia izba ... Je však potrebné si uvedomiť, že pre naše deti je tým najdôležitejším priestorom v celom byte práve tá izba, ktorá je určená im samotným.

Ako ale také detské kráľovstvo vytvoriť a naplánovať? Aby spĺňalo presne to, čo deti od svojej izbičky očakávajú, aby sa v nej cítili dobre a bola pre nich miestom, kde sa radi hrajú, učia sa a pokojne spia, jednoducho miestom, kde sa budú cítiť šťastné. Ak práve pán domu nie je skúseným a zručným majstrom s množstvom voľného času, je v tejto dobe najlepším riešením spoľahnúť sa na skúsených predajcov, ktorí ponúkajú osvedčené a kvalitné výrobky s širokou radou rozmerov a parametrov do veľkých i malých priestorov detských izieb. Jedným z takýchto osvedčených predajcov je napríklad e-shop Nábytok-Nej.cz, ktorý sa už roky sústreďuje predovšetkým na naozaj širokú ponuku všetkého vybavenia detských izbičiek. Ľahko si tak môžete usporiadať izbičku presne na mieru.

Ak totiž bude detská izbička primerane vybavená a prispôsobená, nebudete sa už tak často stretávať napríklad s tým, že si Vaše ratolesti nosia svoje hračky takmer po celom byte a hrajú sa s nimi na miestach, kde sa Vám to práve v danú dobu najmenej hodí. Určite to tiež poznáte - napríklad také autíčka prechádzajúce okolo Vašich nôh pri práci v kuchyni, alebo tlupa bábik či plyšákov, ktorí znenazdania okupujú celú Vášu obývaciu izbu, môžu byť častou príčinou výčitiek a niekedy až zbytočných detských slzičiek.

Pri plánovaní detskej izby sa v prvom rade musí dbať na niekoľko dôležitých zásad pre bezpečie našich detí a to aj s ohľadom na ich vek. Zdravotná nezávadnosť a bezpečnosť by mala byť v dnešnej dobe automatické. Túto záležitosť Vám lepší predajcovia nábytku ponúkajú v rámci certifikácie svojich výrobkov. Tento certifikát Vám jednoducho zaručuje nezávadnosť zvolených materiálov i absenciu nebezpečných prvkov ako sú ostré hrany či sklenené časti.

Ďalší z dôležitých otázok pri výbere vhodného nábytku je aj plánovaná doba, na ktorú nábytok kupujeme. Ak chceme, aby nábytok vydržal po dlhší čas, než len na dobu predškolského veku našej ratolesti, musíme pri výbere zohľadniť možnosť nastaviteľnosti, pri ktorej potom môžeme jednoducho nábytok prispôsobovať veku a veľkosti dieťaťa. Samozrejme že aj toto nemožno praktizovať do nekonečna, lebo predstavy a štýl našich potomkov sa menia a najmä prechod do pubertálneho veku už možno len ťažko realizovať s dizajnom a nábytkom z veku predškolského.

Aj počet detí by mal v našom rozhodovaní zohrať svoju nemenej dôležitú úlohu. Rozdielne by sme mali voliť varianty usporiadania nábytku pri rôznych vekových rozdieloch súrodencov. Dnešný priemysel s nábytkom ponúka naozaj veľa možností a nápaditých variantov. Poďme si teraz predstaviť pár noviniek a zaujímavých nápadov na zariadenie detskej izby, o ktorých sa nám za našej mladosti zrejme ani nesnívalo.

Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu , fotka

Detská multifunkčná posteľ FRESNO

Prvým z našich tipov je moderná a efektívna detská posteľ Fresno, ktorá sa hodí predovšetkým pre menšie priestory detských izbičiek. Táto multifunkčná posteľ ponúka kvalitné spracovanie, jednoducho umývateľný povrch a predovšetkým výsuvný stolček, ktorý možno jednoducho vysúvať a zasúvať do priestoru postele.

Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu , fotka

Detská postieľka Gabi so šmýkačkou

Ďalšou veľmi zaujímavo riešenou a zároveň hravou posteľou pre deti je postieľka Gabi so šmýkačkou. Tá je vhodná do izieb s trochu väčším priestorom. Pod samotnou postieľkou sa ukrýva pomerne veľký priestor, v ktorom si deti môže robiť rôzne skrýše, hrať hry a schovávať svoje veci.

Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu , fotka

Jeden z oranžových variantov izbičky Basic

Jeden z najobľúbenejších variant vybavenia detskej izby je variabilná zostava nábytku Basic. K jeho obľúbenosti prispieva aktuálne aj veľmi priaznivá cena a výber z dvoch farebných variantov (zelená a oranžová).

Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu , fotka

Posteľ Fresno v ružovom prevedení

Samostatná posteľ Fresno je ďalšou alternatívou kvalitnej holandskej postele pre deti s netradičným spracovaním a kvalitou. Posteľ je vyrobená z MFD dosky a môžete ju zaobstarať hneď v niekoľkých zaujímavých variantoch prevedenia.

Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu , fotka

Variabilná postieľka Combo I

Veľmi praktickou záležitosťou je postieľka Combo I, ktorá porastie s Vašim dieťaťom. Netradičný a veľmi praktický nábytok, ktorý kladie dôraz na funkčnosť. Design navrhnutý podľa najnovších zásad ergonómie bývania a moderného spracovania nábytku. Pomocou jednoduchého mechanizmu môžete postieľku rozdeliť na samostatné diely a vznikne ďalší funkčný nábytok na niekoľko rokov. Po odobratí horných dielov sa premení v klasickú detskú posteľ až do veku dieťaťa na strednej škole.

Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu , fotka

Písací stôl Henri

Keďže kvalitný písací stôl u ktorého sa deti môžu učiť je ďalším z najnutnejších vybavení detskej izby, predstavíme si na záver obľúbený písací stôl Henri v bielom prevedení. Stôl ponúka precízne prevedenie a veľa úložného priestoru. Stôl sa perfektne hodí do kombinácie s ďalším nábytkom študentskej izby Fresno.

Zdroj: www.Nabytek-Nej.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Pár rád ako vhodne, kvalitne a lacno vybaviť detskú izbu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »