Bezpečnostné maličkosti do detskej izby

30.1.2012 | Monika Kovačková | Detské izby | Komentárov 0 |

Pri zariaďovaní detskej izby musíte zohľadniť a vhodne skombinovať množstvo dôležitých faktorov: finančnú čiastku, ktorú do vybavenia izby môžete investovať, dizajnové prevedenie, ktoré by dieťa podporovalo v hravom rozvoji a dostatok úložného priestoru, kde by sa skryli všetky hračky. Dôležitejšie než nápaditosť, hravosť a farebnosť detskej izby je však jeho bezpečnosť. Vybavte kráľovstvo svoje ratolesti bezpečnostnými doplnkami a jeho vyvádzanie si budete môcť bez starostí užívať.

Bezpečnostné maličkosti do detskej izby - foto, Hyperbyvanie.sk

Mäkké pristátie

Čím staršie dieťa, tým viac starostí. Keď sa dieťatko naučí liezť alebo chodiť, musíte mu byť neustále v pätách, aby ste ho mali na očiach a v prípade nebezpečenstva mohli rýchlo zasiahnuť. Jednoduchým a efektívnym riešením, ako dieťaťu krátkodobo obmedziť vstup na určité miesta je bezpečnostná bránka. Bránka je spravidla skladacia, podľa potreby rozťahovacia a veľmi ľahko inštalovateľná do dverí. Bránky sa vyrábajú z transparentných materiálov a manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá. Ako stále predelenie by mala byť bezpečnostná bránka použitá v blízkosti schodiska.

Bezpečnostné maličkosti do detskej izby, fotka

Obdobnou prenosnou zábranou je aj zábrana na posteľ. Ak vaše dieťa presedlalo z detskej postieľky so zábranami na normálnu posteľ, chráňte ho sprvu pred nočnými pádmi zábranami na posteľ, ktoré sa umiestňujú v hornej časti postele. Zábrany sa vyrábajú z kovovej konštrukcie, majú polohovací mechanizmus a ľahko držia na akejkoľvek posteli.

K častým pádom dochádza z poschodových postelí, ktoré sú pre svoju úspornú rozlohu v detských izbách veľmi obľúbené. Poschodové postele sú vhodnejšie až pre staršie deti, ideálne staršie ako päť rokov - aj tak okolie rebríku radšej podsteľte vankúši či matracmi, ktoré môžu slúžiť zároveň ako módny sedací priestor. Praktickým a bezpečným doplnením poschodových postelí je vedľa rebríkov šmykľavka. Platí však, že by ste malé deti mali pri vyliezaní z postele strážiť osobne.

Bezpečnostné maličkosti do detskej izby, fotka

Skutočné nebezpečenstvo predstavujú pre deti okná. Ani malé dieťa neodradí výška okien a preto ich správne zabezpečte. Okná opatrite zarážkami, ktoré ich zafixujú, takže dieťa okno ani neotvorí, ani si do neho nepricvikne prsty. Zarážky umožňujú niekoľko stupňov otvorenie okna, takže nimi môžete zabezpečiť aj bezpečné vetranie. Existujú zarážky nielen pre okná bežne otvárateľné alebo vyklápacie, ale aj pre okná a dvere posuvné aj poistky pre dvojkrídlové dvierka, ktoré deťom dokonale zabránia otvárať, čo nemajú. Pri veselých a divokých detských hrách sa pádom a rôznym odreninám len ťažko vyhnete. Aby boli boliestky čo najmenšie, použite na rohy nábytku špeciálne kryty a chrániče a to predovšetkým vo výške hlavy dieťaťa.

Bezpečnostné maličkosti do detskej izby, fotka

Myslite tiež na ochranu krehkých detských prstíkov. Tie si dieťa pri svojom preskúmavaní ľahko priškripne do dverí, dvierok skríň alebo zásuviek. Na okraj dverí alebo zásuvky pripevnite zarážku z pružnej peny. Privretiu prstíkov do dverových pántov potom zabráni plastová ochrana, ktorá sa dá ľahko prilepiť a drží na mieste po dlhú dobu. Obdobné penové zarážky pripevnite aj na kraje posuvných dverí.

Bezpečnostné maličkosti do detskej izby, fotka

Zvedavosť deti núti všetko preskúmať a všade strčiť nos. Iste ich zaujmú aj elektrické zásuvky, preto ich zabezpečte špeciálnymi krytmi, ktoré dieťa samo nevyberie a ktoré zabráni, aby dieťa do zásuvky strkalo prsty alebo vodivé veci.

Bezpečnostné maličkosti do detskej izby, fotka

V prípade detskej izby platí, že prevencia je základ, preto miestnosť riadne zabezpečte a budete mať istotu, že vaše dieťa bude maximálne chránené.
 

Autor: Monika Kovačková



Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Bezpečnostné maličkosti do detskej izby zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamy







Diskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »