Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek

25.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Detské izby | Komentárov 1 |

Ak čakáte prírastok do rodiny, naozaj musíte včas zariadiť veľké množstvo vecí. Keďže každý rodič chce svoje novonarodené dieťa priviesť do pokojného a príjemného prostredia, jednou z najdôležitejších úloh nastávajúcich rodičov je vytvorenie vhodnej detskej izbičky. Hoci pri zariaďovaní detskej izby hrajú hlavnú úlohu bezpečnostné a praktické aspekty, nemusíte sa vzdávať moderného vzhľadu vybavenia a zariadenia. Vďaka dnešnej ponuke môžete svojmu dieťaťu pomerne ľahko a rýchlo vytvoriť malý raj na zemi.

Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek - foto, Hyperbyvanie.sk

Moderné detské izbičky sú mnohokrát navrhnuté tak, aby s dieťaťom „rástli“ a vyhovovali mu bez väčších zmien a zásahov aj niekoľko rokov. Rodičia po celom svete majú stále viac v obľube tzv. „rastúci“ nábytok, ktorý možno jednoduchými úpravami prispôsobovať meniacim sa potrebám dieťaťa. Nielen rastúce postieľky, stolčeky a stoličky, ale tiež vhodne zvolené farebné ladenie, môže o niekoľko rokov oddialiť potrebu kompletne zmeniť vybavenie izbičky.

Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek, fotka

 

Moderné trendy upúšťajú od zahalenia celej izby so všetkým jeho vybavením do dievčenskej ružovej či chlapčenskej modrej farby. Pokiaľ predsa len chcete dodržať toto tradičné farebné delenie, použite ružovú či modrú šetrne. Miesto vymaľovania celých stien izby jednou farbou, použite tieto farby len vo forme doplnkov. Závesy, koberček či obliečky v danej farbe jasne a elegantne prezradí, kto je obyvateľom danej izbičky.

Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek, fotka

 

Pokiaľ ružovej či modrej neholdujete, vyskúšajte rodovo neutrálne farby, akými sú šedá, žltá či zelená – tieto farby v interiéri detskej izby skvelo vyniknú a vytvoria príjemnú a kľudnú atmosféru.

Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek, fotka

 

Všetci sa asi zhodneme, že steny detskej izby by mali byť veselé a pozitívne. Preto sa nastávajúci rodičia púšťajú do maľovania, hoci naň vo väčšine prípadov nemajú čas, energiu a mnohokrát ani financie. Ušetrite si prácu a využite širokú ponuku nalepovacích tapiet a šablón na stenu, ktoré sú veľmi zábavné a efektívne, a tak ich vaše dieťatko iste skoro ocení.

Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek, fotka

 

Keďže malé deti väčšinu dňa prespia, vytvorte im vhodné podmienky na zaspávanie aj počas dňa. Podľa mnohých odborníkov je príčinou problémov so zaspávaním okrem iného tiež nedostatočné zatienenie a prítmie. Vytvorte v izbe vášho dieťatka príjemnú svetelnú pohodu pomocou moderných závesov, roliet či žalúzií. Pre maximálny efekt pri výbere opäť nezabudnite dbať ako na praktickú, tak na dekoratívnu stránku. Niečo tak funkčné, ako sú závesy, sa vďaka prevedeniu, farbe či vzorom môžu stať okrasou celej izby.

Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek, fotka

 

Najčastejšou chybou pri zariaďovaní detských izieb je fakt, že sa zabúda na rodičov, ktorí v izbe trávia skoro rovnaké množstvo času ako samo dieťa. Zaobstarajte si do izbičky pohodlné kreslo či sedačku a stolček. Tak budete môcť pri uspávaní či kŕmení svojho dieťaťa zároveň odpočívať a relaxovať, napríklad nad šálkou obľúbeného čaju.

Inšpiratívne návrhy moderných detských izbičiek, fotka

 

Vždy dajte prednosť vybaveniu, ktoré ponúka veľké úložné priestory, ktorých bude v detskej izbičke naozaj treba. Tak budete mať všetko potrebné po ruke, čo vám ušetrí veľa času i energie. Záležať si dajte predovšetkým na výbere prebaľovacieho pultu, ktorý by mal mať úložné priestory pre plienky, krémy, zásypy apod.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 4

Diskusia

oslejova: prekrasne nežne mile,,,< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 204 príspevkov

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Ďalšie príspevky »