Vlastný priestor pre teenagera

3.9.2007 | Drahomíra Varganová | Detské izby | Komentárov 0 |

Pri výbere samotného zariadenia sa osvedčilo riadiť sa pravidlom, že menej je viac – mladí neznášajú izby preplnené nábytkom. Pripravte sa na to, že taká posteť sa stane miestom, kam váš potomok bude cez deň najskôr odkladať väčšinu všetkého, čo mu práve vypadne z ruky, vrátane seba.

Vlastný priestor pre teenagera - foto, Hyperbyvanie.sk

Preto by mala mať kvalitný matrac a čo najjednoduchší dizajn. "Zariadiť študentskú izbu nemusí byť príliš finančne náročné", radí nám špecialista z obchodného domu Sconto Nábytek. "Úspech zožnete so sektorovým nábytkom, ktorý sa dá podľa potreby (a často i momentálnej nálady) posúvať a presúvať. Jeho výhodou je aj možnosť postupného dokupovania nových elementov v súlade s meniacimi sa potrebami užívateľov."

Mágia kontrastov   

Čo sa týka farebnosti stien, doporučuje sa nechať "puberťákovi" voľnú ruku. Nenechajme sa prekvapiť požiadavke na pestré, a niekedy bláznivé odtiene a farebné kombinácie. Aktraktívny a originálny vzhľad dodá výzdoba jednej steny podľa fantázie obyvateľa izby. Môžu to byť zdanlivo "šialené" geometrické vzory, farebné klikiháky, abstraktné vzorce, koláž z nalepených plagátov - hlavne keď sa v nich náš potomok bude cítiť dobre a spokojne. Použiť môžeme farby pestré, alebo naopak, tlmené.

Ukľudňujúce kontrasty

Rafinovaná maľba stien alebo sýte tapety s geometrickými vzormi, na podlahe koberec s o nič šialenejším vzorom. Čím viac kontrastov, tým lepšie. Ale pozor, ani pri skutočne divokých kombináciách sa nesmieme previniť proti dobrému vkusu. Niekedy sa dospievajúci potomkovia bránia záclonám a závesom. Nebráňme im v tom. Ostatne v textile sa usádza prach, môžeme sa teda na ich vrtochy pozrieť okom praktickým. Namiesto toho im necháme nainštalovať klasické, alebo lamelové žaluzie. Tienenie bude potrebné už len kvôli počítaču a aj kvôli súkromiu. Zvlášť mladí páni sa vo svojom kráľovstve chovajú skôr ako v nore a s obľubou žijú v šere. Na podlahu namiesto celoplošného koberca položíme plávajúcu podlahu alebo prilepíme korkové dlaždice. Bohato postačí kusový koberec.

Vlastný priestor pre teenagera - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Prekvapenie nakoniec   

A čo nášho teenagera príjemne prekvapí? Doprajme mu jedno parádne pohodlné kreslo zaujímavého tvaru, alebo v atraktívnej farbe, v ktorom sa dá leňošiť. A pre chvíle, kedy jeho izba bude musieť prijať ďalších vrstovníkov, príde iste vhod pár vankúšov naplnených molitánovou výplňou, ktoré ležérne rozhodí po zemi izby. Detaily a doplnky dotvoria celkový imidž. To sú tie veci a vecičky, ktoré si asi každý mladý človek nanosí domov, alebo ktorými si chce vyzdobiť, alebo skrášliť svoju izbu. Pomôžte mu s upevnením na stenu, napríklad pripevnením lišty s posuvnými háčikmi, na ktoré sa dajú tieto veci zavesiť. Dovoľte im realizovať sa aspoň doma, vo vlastnom prostredí, nech sa cítia pochopení. Vrátia vám to v podobe menšieho počtu hádok. Keď ani to nepomôže, musíte si počkať, kým z tohto veku vyrastú. Niektorí.....


Text: Drahomíra Varganová  

Foto: Sconto   

Obývací program RIO 2 je univerzálny sektorový program a svojou jednoduchosťou a eleganciou bude nekonvenčným mladým ľuďom iste vyhovovať. Materiál – fóliované dosky DTD. Povrch programu je odolný proti poškrabaniu a výhodou je ľahká údržba a moderný vzhľad za výhodnú cenu. V typovom pláne je viac ako 50 elementov, program je vhodný aj pre zariadenie obývacej izby, jedálne, spálne, predsiene alebo domácej kancelárie. Farebné prevedenie je vo farbách: javor, buk, biela, strieborná. Obývací program môžete kúpiť v Českej republike v predajni Sconto.  

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 45

Diskusia

Článok Vlastný priestor pre teenagera zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »