Izba pre teenagera - Kráľovstvo, alebo nora?

18.5.2008 | Drahomíra Varganová | Detské izby | Komentárov 0 |

Prázdniny sa končia a pri pohľade na svoju ratolesť zisťujete, že zo školáka sa stal student a z dieťaťa je zrazu teenager s vlastnými predstavami o svete, a samozrejme aj o svojej izbe. Nás rodičov teraz čaká neľahká úloha – pokúsiť se s novými nárokmi a na prvý pohľad aj šialenými nápadmi vyrovnať a naplniť ich ku spokojnosti oboch strán.

Izba pre teenagera - Kráľovstvo, alebo nora?   - foto, Hyperbyvanie.sk

Študentská izba totiž s tou detskou už nemá vôbec nič spoločné. Hračky sú kdesi v krabiciach, alebo vyhodené a na policiach a skrinkách teraz dominujú iné "predmety". Ak dospievajúci niečo neznášajú, tak je to stereotyp. Rodičia sa síce ťažko vyrovnávajú s tým, že ich predstavy o zariadení izby sa predstavám ich potomka ani nepribližujú, napriek tomu je veľmi dôležité podporiť individualitu dospievajúcej osobnosti a nechať ho rozhodnúť o zariadení svojho kráľovstva.

Začíname s výberom


Pri výbere nábytku je vhodné riadiť sa niekoľkými dôležitými pravidlami. V prvom rade je potrebné zohľadniť povahu jeho obavateľa: máme doma romantickú slečnu, alebo revoltujúcu drsniačku? Je náš syn skôr počítačový fanatik, "zažraný" rapper, alebo snáď preborník v nejakej športovej disciplíne? Rovnako si musíme uvedomiť, či je naše dieťa študijný typ a knihomoľ, alebo či je športovec a potrebuje viac "životného priestoru". A čo ich hobby? Všetky tieto kritériá by mali byť zohľadnené ako vo funkčnosti zariadenia, tak aj vo farebnom zladení a doplnkoch.

Nájdeme pracovný kút


Dominantou každej študentskej izby je pracovný kút. Mal by byť umiestnený v kľudnej zóne miestnosti, najlepšie v rohu s oknom, kde je najviac denného svetla. Malý písací stolík pre žiaka základnej školy sa teraz musí zmeniť nielen na dostatočne veľký priestor pre písanie, ale aj na počítačové pracovisko, bez ktorého sa dnes už žiaden teenager neobíde.

Správna veľkosť stola


Na radu sme sa opýtali pána Milana Matoušku z oddelenia kancelárskeho nábytku českého obchodného domu Sconto Nábytek. "Na výbere písacieho stola by sme si mali dať skutočne záležať. A to predovšetkým na jeho výške, ktorá by mala zodpovedať výške postavy - v rozpätí od 70 do 80 cm. Ideálne sú stoly kombinované - s odkladacou plochou pre počítač, s výsuvnou doskou pre klávesnicu, plochou pre písanie a kontajnerom. Veľkosť pracovnej plochy by mala byť čo najväčšia, ak je to možné, aspoň v tvare písmena L,"

 

Izba pre teenagera - Kráľovstvo, alebo nora?   - foto, Hyperbyvanie.sk

Správna stolička


A k stolu neodmysliteľne patrí stolička. Jej výberu by sme mali venovať prinajmenšom rovnakú pozornosť, ako výberu stola. Rozhodne by mala byť otáčacia a na kolieskach, pokiaľ možno s ergonomicky tvarovaným sedákom a operadlom, s nastaviteľnou polohou a výškou oboch. Príjemným komfortom by boli podrúčky. Farebnosť a materiál poťahu stoličky však rozhodne nechajte na jeho užívateľovi, aby ste sa vyhli prípadným sťažnostiam.

Dôležitý priestor


Pracovnú plochu doplní kvalitná nastaviteľná pracovná lampa, skôr s jednoduchým a triezvym vzhľadom s vtipným dizajnom alebo v zaujímavej farebnosti. V dosahu stola by malo byť dostatočné množstvo rôznych odkladacích plôch a poličiek na knihy, CD, DVD a iné potrebné veci.


Text: Drahomíra Varganová

Foto: Sconto

Obývací program RIO 2 je univerzálny sektorový program a svojou jednoduchosťou a eleganciou bude nekonvenčným mladým lľuďom určite vyhovovať. Materiál – fóliované dosky DTD. Povrch programu je odolný proti poškrabaniu a výhodou je ľahká údržba a moderný vzhľad za výhodnú cenu. V typovom pláne je viac ako 50 elementov, program je vhodný aj pre zariadenie obývacej izby, jedálne, spálne, predsiene alebo domácej kancelárie. Farebné prevedenie je vo farbách: javor, buk, biela, strieborná. Obývací program si môžete kúpiť v prodajni Sconto v Českej republike.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 81

Diskusia

Článok Izba pre teenagera - Kráľovstvo, alebo nora? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »