Robotické vysávače

25.4.2011 | Jana Henychová | Domáca elektronika | Komentárov 1 |

Luxovanie kobercov a vysávanie nečistôt z podlahy a povrchov podlahových krytín je neoddeliteľnou súčasťou bežného upratovania v domácnosti. Veľké a ťažké vysávače nám v izbách zaberú veľa miesta a pri ich používaní musíme často prekračovať sieťovú šnúru a kontrolovať, či je dostatočne dlhá a nezamotáva sa. Na odstránenie takýchto prekážok a zlepšenie výbavy domácnosti vám môže pomôcť nový robotický vysávač.

Robotické vysávače  - foto, Hyperbyvanie.sk

Moderný vysávač bez sieťovej šnúry má v sebe zabudované programovanie, pomocou ktorého sa nadefinuje postup upratovania podľa veľkosti a charakteru miestnosti, v ktorej bude vysávať. Činnosť robotického vysávača môžete dokonca nastaviť dopredu. Spotrebič je oproti bežným vysávačom malý a nízky, a preto ho môžete jednoducho uložiť do ľubovoľného kúta bytu. Aj jeho údržba nezaberie veľa času. Už nikdy nebudete musieť vyčerpávať energiu ručným obsluhovaním hadice s rúrami a prídavnými nadstavcami. Ďalšou výhodou robotického vysávača je špeciálny zberač pre nečistoty, ktorý sa priebežne podľa potreby vyprázdňuje. A preto nebudete potrebovať žiadne výmenné papierové vrecká, ako sa používajú do bežných luxov.

Robotické vysávače , fotka

Vysávač sa po povrchu pohybuje veľmi plynule a ľahko. Jeho veľkou prednosťou je veľmi nízka miera hlučnosti na rozdiel od bežných vysávačov. Zahŕňa v sebe dostatočne tvrdú bočnú rotujúcu kefku, ktorou spoľahlivo a dôkladne vymetá všetky kúty. Týmto spôsobom si dokáže poradiť aj jemným prachom pozdĺž múrov. Je pomerne nízky a tak bez problémov vyčistí aj ťažko dostupné miesta pod posteľou, pohovkou alebo skriňami. Samotná funkčnosť spočíva v niekoľkých naprogramovaných postupoch a cykloch, ktoré sa pravidelne striedajú. Každé miesto vo vašom byte je tak behom jedného luxovania upratané viackrát a tým je čistota viac zaručená. Veľmi ľahko dokáže prekonať rozdiely medzi rôznymi povrchmi ako je linoleum, dlažba, parkety, plávajúca podlaha alebo koberec. Dokonca ani prejazd prahov nie je pre tento vysávač žiadnou prekážkou.

Robotické vysávače , fotka

Robotický vysávač však nie je určený iba k bežnej údržbe podlahových plôch, ale zvládne odstrániť aj väčší neporiadok, ktorý sa nahromadí vykonávaním niektorých prác. Vďaka individuálne programové vybavenosti dokáže behom upratovania rozpoznať väčšie znečistenie a dôsledne sa naň zameria. Napríklad ak sa vám v kuchyni pri varení niečo rozsype na zem, dokáže aj väčšie množstvo sypkého materiálu bez problémov odstrániť. Okrem toho, že vie pracovať samostatne podľa naprogramovania, pokročilejší model robotického vysávača sa dá tiež pohodlne navigovať pomocou diaľkového ovládania. Kvalitný a moderný pomocník do domácnosti vám tak ušetrí veľa času a síl. Tí najšikovnejší roboti si vedia zmapovať aj nepravidelný rozmer pôdorysu vašej izby a nevynechajú naozaj ani centimeter, ktorý majú upratať. Majú tiež komponenty pre vytvorenie virtuálnej steny, takže môžete povysávať iba časť vašej izby. Môžete tiež naprogramovať ich zapnutie až na niekoľko mesiacov či týždňov dopredu - váš vysávač sa sám napríklad počas doby vašej dovolenky sám zapne, povysáva a následne sa zaparkuje na základňu, kde sa sám nabije. Z histórie môžeme tiež spomenúť, že "praotcom" všetkých robotických vysávačov bol model firmy Electrolux Trilobite, ktorý už pred vyše desiatkou rokov všetky tieto funkcie ovládal.

Robotické vysávače , fotka

V prípade robotických vysávačov vyberajte starostlivo značku - tu platí priama úmernosť medzi cenou a kvalitou. Nie je ani tak dôležité, či sa vám vysávač sám zapne za pol roka alebo za rok a sám od seba povysáva, ako to, z akého materiálu je plášť vysávača vyrobený, aby bol odolný voči nárazom, ako dlhý má dosah medzi nákladnou a vlastnou luxovacou jednotkou (čo je dôležité preto, aby sa lux vrátil na správne miesto), aby skutočne vyluxoval všetko čo má, fungovali virtuálne steny a bol čo najmenej poruchový. Venujte zvlášť pozornosť návodu na použitie čo sa týka čistenia, pretože nemenovaná značka jedného na trhu dodávaného vysávača opomenula v návode jeden dosť dôležitý fakt v čistení, takže nesprávne používanie potom spôsobuje poruchy ...

Robotické vysávače , fotka

A ešte jedna perlička, čo málokto vie - robotický vysávač má funkciu spomalenia pri náraze, ak vidí prekážku (teda napríklad by nemal naraziť plnou rýchlosťou do steny alebo do nábytku, ktorý môže zničiť, alebo poškodiť i sám seba). Väčšina týchto vysávačov ale potrebuje k svojmu upratovaniu svetlo a ignoruje čiernu farbu - teda pokiaľ máte stolček v obývačke čierny, najskôr do neho občas narazí. :-) Aj tak ale tieto drobnosti plne prejdeme, pretože s robotickým vysávačom sa skrátka upratuje skvele, už len preto, že napríklad sa ozve v telefóne príchod nečakanej návštevy a kým si váš guľatý robot sám upratuje, vy môžete pripraviť občerstvenie. Pre tých najväčších zástancov klasického vyšťuchovania rohov luxovacou tyčou dodávam, že roboti dokážu povysávať aj rohy - majú totiž špeciálnu rotačná kefku, ktorá vyšťuchne aj ten najmenší drobček a keďže nevysáva, ale prach zbiera, nedochádza k jeho zvíreniu a tým je vysávač vhodný aj pre alergikov a predovšetkým majiteľov domácich zvieratiek púšťajúce chlpy. Zostáva dodať, že robotické nie sú len vysávače, ale roboti už vedia aj vytierať a čistiť bazény .... Ale o tom zasa niekedy nabudúce.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Elizabeth: Robotický vysávač je fajn, a...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 204 príspevkov

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Ďalšie príspevky »