Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha

31.1.2012 | Monika Kovačková | Domáca elektronika | Komentárov 0 |

Jar sa pomaly, ale iste blíži a tak sa naša pozornosť po dlhej zime zameria zase viac na zovňajšok. Budeme chcieť vyzerať ešte lepšie, zlepšiť si kondíciu a cítiť sa maximálne fit. Niet divu, že sa po vianočných sviatkoch plnia posilňovne a v obľube sú predovšetkým ľahké, zdravé recepty a zaručené rady na schudnutie. Či už sa vrhnete na šport alebo vyskúšate nejakú diétu, môžete si ľahko overiť, či si vo svojom počínaní vediete dobre.

Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha - foto, Hyperbyvanie.sk

Základným pravidlom úspešného chudnutia je za prvé správny energetický príjem, za druhé primeraná fyzická aktivita a za tretie zdravý pitný režim. Väčšina z nás však výsledky svojho snaženia hodnotí podľa ukazovateľa na osobnej váhe, ktorý však hodnoty vyššie uvedených dôležitých faktorov nijako neprezradí. Spravidla máme radosť, keď číslo na elektronickom displeji digitálnej váhy klesá. Zdravé chudnutie je však niečo iné ako pokles telesnej hmotnosti. Výsledkom snahy zlepšiť si kondíciu by mal byť úbytok telesného tuku, nie však svalovej hmoty - tu by ste mali naopak naberať, čo môže paradoxne viesť k zvýšeniu telesnej hmotnosti, pretože svaly sú ťažšie ako tuk. Preto vyskúšajte digitálne viacúčelové váhy, ktoré zaznamenajú všetky dôležité informácie o procesoch odohrávajúcich sa vo vašom tele.

Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha, fotka

Populárne viacúčelové váhy oplývajú množstvom funkcií, z ktorých najdôležitejšie je meranie množstva telesného tuku a vody v tele. Váhy v sebe majú zabudovaný počítač a ten na základe zadaných hodnôt, ako je výška, pohlavie a vek, vypočíta v závislosti od nameranej aktuálnej hmotnosti percentuálny podiel tuku v tele. Meranie je vykonávané pomocou slabých, úplne bezbolestných elektrických mikroimpulzov, ktorým by sa nemali vystavovať ľudia s implantovanými elektrickými prístrojmi, napríklad kardiostimulátorom. Digitálna multifunkčné váha ponúka rýchlu, bezpečnú a presnú metódu merania, ktorá sa môže stať skvelou súčasťou prevencie chorôb spôsobených nadmerným množstvom tuku v tele, ako je vysoký krvný tlak, diabetes alebo ochorenia srdcovo-cievneho systému. Správna hodnota množstva tuku v tele sa mení s vekom, teda s postupom veku sa množstvo telesného tuku zvyšuje. U žien by sa telesný tuk mal pohybovať v rozmedzí 18-28%, zatiaľ čo u mužov sú zdravé nižšie hodnoty: 10-20% tuku v tele.

Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha, fotka

Podobne dokážu váhy sledovať aj množstvo vody v tele. Toto meranie vám pomôže kontrolovať a vhodne upravovať pitný režim, ktorý je pre zdravie veľmi dôležitý. Ľudské telo tvorí z 55-60% voda - u dospelých žien s normálnou váhou voda tvorí 50-55% au mužov okolo 60%.

Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha, fotka

Niektoré váhy sú navyše vybavené nadštandardnými funkciami ako je meranie kostnej a svalovej hmoty, vyhodnotenie BMI faktoru či vypočítanie odporúčaného denného energetického príjmu v kalóriách. Digitálne viacúčelové váhy môžu využívať aj profesionáli ku kontrole a nastavení atletických režimov.

Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha, fotka

Modernejšie modely majú vlastnú pamäť, ktorá umožňuje uloženie údajov niekoľkých osôb a sledovanie zmien a odchýlok, na ktoré váha vždy pri následnom meraní upozorní. Mnohé verzie obsahujú aj USB vstup, vďaka ktorému si môžete na váhe nastaviť meno a heslo a tak budú vaše údaje chránené pred zrakmi iných užívateľov váhy.

Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha, fotka


Viacúčelová osobná váha je užitočným zariadením nielen pre monitoring chudnúcich úspechov, ale aj pre nevyhnutnú kontrolu vášho celkového zdravotného stavu.

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Strážte si zdravie alebo Digitálna viacúčelová váha zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »