Windows Vista u vás doma

5.4.2009 | Lukáš Křovák | Domáca kancelária | Komentárov 0 |

Počítače sa začínajú stávať neoddeliteľnou súčasťou našich životov a pomaly sa vkrádajú aj do miest, ktoré pred tým patrili výhradne iným typom zariadenia. Nový operačný systém Windows Vista ponúka tiež jednu zaujímavú aplikáciu, ktorá môže urýchliť naše rozhodovanie o tom, či mať v obývačke počítač alebo spotrebnú elektroniku. Tou aplikáciou je Windows Media Center.

Windows Vista u vás doma - foto, Hyperbyvanie.sk

Prečo si obstarať Windows Media Center počítač?

Pretože vám pomôže ušetriť miesto doma, pretože vám ponúkne nové možnosti, ako si vychutnať hudbu, fotky, videa alebo proste preto, že je to veľmi jednoduché na ovládanie. Predstavte si, že potrebujete jeden diaľkový ovládač k tomu, aby ste mohli prepínať medzi televíznymi kanálmi, nahrávať vybrané programy pomocou elektronického programového sprievodcu, pozastaviť živý televízny signál a opäť sa k nemu vrátiť za chvíľu alebo vyhľadať všetky filmy v nasledujúcich dvoch týždňoch, kde sa objaví váš obľúbený herec alebo herečka. Tým ale nekončíme, ďalšie možností sú prehliadanie fotografií. S nástupom digitálnych fotoaparátov nie je problém vytvoriť dostatok fotiek, ani ich preniesť do počítača, ale čím ďalej tým viac je problém si tieto fotky znovu prehliadnuť a zaspomínať.

A keď budete mať fotky na dosah ruky, kedykoľvek k dispozícii vo vašej televízii, potom si snáď aspoň občas nájdete chvíľu sa k nim znovu vrátiť. A aká by to bola obývacia izba, keby v nej chýbalo niečo na prehrávanie hudby. S Windows Media Center môžete mať množstvo vašej hudby doslova po ruke. Môžete si vytvoriť zoznamy skladieb, ktoré budú zodpovedať atmosfére, alebo ktoré sa hodia pre daný večer. A keď bude váš počítač pripojený na internet, môžete navyše získať ku všetkým vašim albumom popisky skladieb, albumov, interpretov, roky vydania a žánrov. Potom už nie je nič ľahšieho, než podľa obrázku albumu vybrať hudbu podľa vášho gusta a uložiť všetky vaše CD do skrine, aby sa na ne neprášilo. Ale ani tu ešte s výpočtom nekončíme. Okrem týchto bežných vecí sa navyše ponúka niekoľko hier, ktoré si môžete zahrať pomocou diaľkového ovládača na vašej televízii. Pre milovníkov logických hier sú k dispozícii Šachy a Mahjong, karbaníci zase ocenia štyri kartové hry a pre najmenších je pripravený Purble Place, kúzelné miesto, kde aj vaše deti budú musieť zapojiť svoje mozgové závity. A na záver sú k dispozícii ešte Služby online, stručne povedané, špeciálne upravené webové stránky, ktoré vám umožnia získať aktuálne informácie z domova, zo sveta alebo z oblasti bývania, objednať si vyvolávanie vašich fotografií, podívať sa na predpoveď počasia alebo horoskop na ďalší deň.

Windows Vista u vás doma - foto, Hyperbyvanie.sk

A jak to celé môže vypadať? Možno sa budete diviť, ale počítač je možné dneska bez väčších obtiaží vmestiť do veľmi malého priestoru. Mnohé Media Center počítače dnes nerozoznáte od bežného DVD prehrávača, ale nie sú výnimkou ani kúsky o veľkosti presahujúcej len o pár centimetrov veľkosť cédečka. Je to len na vás, čo je pre vás dôležité, a aká je vaša konečná predstava. Na čo si dať pri výbere Media Center počítača určite pozor, je hlučnosť. Bola by škoda si nechať skaziť celkový dojem z počúvania hudby alebo filmu príliš hlučným počítačom. Ale aj tu výrobcovia počítača pochopili, že musia dodať po všetkých stránkach vyvážený produkt.

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 3

Diskusia

Článok Windows Vista u vás doma zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 204 príspevkov

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Ďalšie príspevky »