Sušiaky na bielizeň pre vnútorné a vonkajšie použitie

11.1.2011 | Jana Henychová | Doplnky pre domácnosť | Komentárov 0 |

Výbava pre sušenie vypranej bielizne je nevyhnutnou súčasťou pre každú modernú domácnosť. Samotné šnúry zavesené na okrajoch miestnosti by sme v súčasnej dobe našli zriedkakedy.

Sušiaky na bielizeň pre vnútorné a vonkajšie použitie  - foto, Hyperbyvanie.sk

Sušiaky na bielizeň väčšinou vyberáme podľa vlastného vkusu, ale aj podľa dostatku miesta, aké v byte máme. Nemalú úlohu pri výbere hrá tiež to, koľko nás v jednej domácnosti býva. Ako pre jednotlivcov, tak pre početnú rodinu možno nájsť vždy nejaké optimálne riešenie.

Sušiaky na bielizeň pre vnútorné a vonkajšie použitie , fotka

Typ sušiaku si môžeme zvoliť podľa toho, či budeme bielizeň vešať vnútri bytu, na balkóne alebo na záhrade. Pre balkóny a lodžie vám odporúčame zakúpiť si sadu šnúr so samonavíjacím systémom. Premenlivá dĺžka šnúr tak vyhovuje všetkým typom balkónov o rôznej veľkosti. Stabilná konštrukcia tak zaručuje pevné a trvalé držanie. Navíjací systém bude chrániť šnúry a vašu čerstvo vypranú bielizeň pred znečistením. Pri voľbe správneho výrobku si zaistíte jednoduchú manipuláciu bez rizika zamotania šnúry. Pre takéto účely je výhodné zakúpiť si miesto klasických čistiarenských šnúr z textílie oceľové lanká potiahnuté plastom, ktoré vám tiež zaručia dlhodobú životnosť. Na šnúrach moderných závesných samonavíjacích sušiakov môžu byť zabudované špeciálne háčiky na zavesenie ramienok, aby ste mohli lepšie vešať košele, bundy a iné väčšie ošatenia, ktoré si vyžaduje osobitné zaobchádzanie. Špeciálny ochranný náter na kovových nosníkoch tak poskytuje výrobku komplexnú ochranu proti škodlivému UV žiareniu.

Sušiaky na bielizeň pre vnútorné a vonkajšie použitie , fotka

Pre vešanie bielizne vo vnútri bytu je najlepšie zakúpiť si klasický typ stojana v podobe kovovej konštrukcie s dvoma bočnými krídlami, na ktorých sú zabudované tenké šnúrky alebo kovové drôty s poťahom plastu. Ich veľkou prednosťou je, že sú skladacie a dajú sa voľne po byte prenášať na ľubovoľné vami požadované miesto. Pokiaľ vám to priestorové možnosti dovoľujú, potom vám odporúčame zakúpiť si taký sušiak radšej dlhší, aby ste na ňom mohli lepšie vešať napríklad prestieradlá, osušky, poťahy, obrusy a inú bielizeň väčších rozmerov, ktorá tak rýchlejšie vyschne a nebude zbytočne pokrčená vplyvom nedostatku priestoru. Niektoré moderné druhy sušiakov majú v sebe zabudované špeciálne držiaky na ponožky a osobitné tašku na štipce, ktorá je výhodná najmä pre staršie a zdravotne obmedzené osoby, aby sa nemuseli po každom zavesenom kúsku bielizne zbytočne pre štipce ohýbať.

Sušiaky na bielizeň pre vnútorné a vonkajšie použitie , fotka

Pre tých z vás, ktorí bývate v rodinnom domčeku so záhradou, sa môže blížiace jarné obdobie stať inšpiráciou pre zakúpenie vonkajšieho otočného sušiaku. Takéto typy sušiakov sa obvykle predávajú so špeciálnym fixačným podstavcom, ktorý je súčasťou výrobku. Pri zostavovaní sa tento podstavec zabetónuje do zeme a tak je zabezpečená celková stabilita sušiaku. Keďže sa jedná o výrobok pre vonkajšie použitie, tak vám odporúčame pred samotnou kúpou zistiť si, z akých je vyrobený materiálov, aby vám čo najdlhšie vydržal, ale predovšetkým aby bol odolný voči nepriaznivému počasiu. Preto sa väčšinou rámy vyrábajú z nehrdzavejúceho hliníka alebo silného plastu. Výhodou väčšiny záhradných sušiakov je, že sa pri skladaní rady šnúr automaticky zvinú do konštrukcie nosného ramena. Týmto mechanizmom je zabezpečené, že šnúry tak zostanú dlho čisté a nebudú sa do konštrukcie ani do seba navzájom zamotávať.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Sušiaky na bielizeň pre vnútorné a vonkajšie použitie zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 223 príspevkov

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Ďalšie príspevky »