Výber vhodného vešiaka pre vaše kabáty

25.2.2011 | Jana Henychová | Doplnky pre domácnosť | Komentárov 0 |

Väčšina z nás aspoň párkrát v živote organizuje nejakú rodinnú oslavu alebo stretávku priateľov, a tak sa môže niekedy stať, že vaša predsieň s obmedzenými rozmermi bude praskať pod náporom odložených kabátov. Ponúkame vám tak praktické a pritom jednoduché riešenie v podobe nástenného alebo samostatne stojaceho vešiaku.

Výber vhodného vešiaka pre vaše kabáty  - foto, Hyperbyvanie.sk

Vybrať správny vešiak na oblečenie nemusí byť ťažké, ak viete, koľko kusov oblečenia na neho budete vešať, ale väčšinou nás bude limitovať veľkosť predsiene, najmä v menších bytoch, kam treba len to najnutnejšie. Ďalšou prekážkou pri rozhodovaní môže byť napríklad ďalšie existujúce vybavenie ako sú botníky, šatníky alebo poličky. Z dvoch základných typov si môžeme vybrať buď vešiak nástenný alebo samostatne stojaci.

Výber vhodného vešiaka pre vaše kabáty , fotka

Výhodou vešiakov, ktoré stoja samostatne, je predovšetkým možnosť jednoduchého a pohodlného premiestnenia. Hodí sa najmä tam, kde je v predsieni menej nábytku, a tak ho môžete postaviť ľahko do jedného z voľných kútov. Naopak nevýhodou je väčšinou menšia stabilita oproti vešiakom pevne uchyteným. Nie každý má v byte dostatok miesta, aby nemusel vešiak stavať ku kraju. Ak postavíme vešiak k stene alebo do kúta, tak aj pri väčšom počte zavesených kabátov zostane z časti neovešaný, a preto je treba si dať pozor, aby nedošlo k jeho prevážaniu.

Výber vhodného vešiaka pre vaše kabáty , fotka

Pevne uchytené nástenné vešiaky na oblečenie nám naopak väčšinou zaberú veľkú časť plochy múru predsiene, ktorú by sme inak využili napríklad pre umiestnenie zrkadla. Zaujímavé riešenie predsieňového interiéru ponúkajú aj rôzne kombinácie, ako je napríklad vešiak so zrkadlom alebo drevená doska upevnená k stene s montovateľnými úchytkami a pútkami, prípadne kombinácia s ďalším drobným nábytkom ako napríklad botník.

Výber vhodného vešiaka pre vaše kabáty , fotka

Čo sa týka samotného výberu materiálu, k dispozícii je široký výber od klasického dreva cez kov či umelú hmotu až po umelecky vyzerajúce kombinácie farebného skla a nerezu. Najčastejšou voľbou mnohých domácností je drevo, pretože nachádza najuniverzálnejšie využitie, najmä v kombinácii s ostatným nábytkom a doplnkami predsiene. Napríklad pre milovníkov starého umenia z radov staršej i strednej generácie sa môže hodiť niektorá z replík starožitných nástenných vešiakov v rôznych odtieňoch dreva. Oproti tomu úplne inak môžete vyzdobiť predsieň, ak máte malé deti a plánujete domácnosť čiastočne prispôsobiť im. Jedna z možností je zaobstarať si do bytu vešiak s úchytkami, vylisovanými do tvarov zvieratiek čo sú rôzne zafarbené. Niektoré z takýchto úchytiek sa vyrábajú aj s fosforovým povrchom, takže ich po nasvietení svetlom, po nejakú dobu, v tme ľahko uvidíte.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Výber vhodného vešiaka pre vaše kabáty zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »