Starožitné orientálne koberce

11.5.2011 | Jana Henychová | Doplnky pre domácnosť | Komentárov 0 |

Ak ste sa rozhodli vyzdobiť vašu spálňu alebo obývačku v tradičnom štýle, môžete si do interiéru zakúpiť niektorý zo starožitných kobercov. Ak sa vám originály alebo repliky zdajú príliš nákladné, potom vám môže postačiť iba lacnejší variant napodobenín z umelých vlákien, ktoré sa dokonale podobajú starožitným kúskom. Sú dostatočne pevné a odolné a zachovávajú si svoj tradičný štýl.

Starožitné orientálne koberce  - foto, Hyperbyvanie.sk

Pre milovníkov tradičného umenia a východných kultúr ako je India, Čína alebo Nepál, môžeme odporučiť z rady perzských a orientálnych minikobercov hranatých i oválnych. Mnohí jedinci s estetickým cítením dávajú prednosť perzským kobercom, pretože vo svojom umení ukazujú mnoho motívov v podobe tvarov, ornamentov a farieb. Napríklad existuje celý rad perzských kobercov veľkých i ozdobných s motívmi rastlín a rozkvitnutých kvetov, ktoré zaisťujú útulnosť domova. Červené a tmavo žlté orientálne koberce s rozmanitými vzorkami sa hodia pre mnoho typov interiérov, najmä k dreveným obloženiam v podkroviach alebo na rekreačných chatách. Minikoberce sa tiež môžu perfektne vynímať ako ozdoba na podlahu z parkiet alebo do spálne vedľa postele.

Starožitné orientálne koberce , fotka

Okrem tradičných perzských, orientálnych, čínskych alebo tureckých kobercov si môžete čisto na dekoratívne účely zohnať niektoré z tradičných manuálne spracovaných kobercov. Pravé ručne viazané práce sú najstarším artefaktom úžitkového umenia. Skladajú sa z jednotlivých menších rôznofarebných kúskov látok, ktoré sú pevne spojené do jedného celku. Takto vyrobený koberec sa môže dobre vynímať nielen na podlahe, ale aj na stenách obložených svetlým drevom.

Starožitné orientálne koberce , fotka

Efekt starožitnej ukážky v drevenom interiéri je možné uplatniť v interiéroch domu i v rekreačných objektoch. V špecializovaných obchodoch si môžete zaobstarať majstrovsky, ručne viazané koberce, ktoré sú replikami starožitných kobercov z počiatku dvadsiateho storočia. Ak ste si obľúbili Turecko, potom aj z tohto kúta sveta sa môžete nechať inšpirovať umením. Turecká kultúra zahŕňa v sebe veľa tajomného a to sa odráža aj na samotnom umení. Jednotlivé vzory síce nie sú príliš zložité, ale s tradičnou tureckou farebnou kombináciou červenej a modrej spolu s geometrickými obrazcami môžu nájsť oveľa širšie uplatnenie.

Starožitné orientálne koberce , fotka

Ako moderné tak aj tradičné a starožitné koberce sa v mnohých prípadoch stávajú výrazom určitého životného štýlu. Buďto predstavujú určujúci prvok priestoru alebo sú len doplnkom. Starožitné orientálne koberce tak môžu byť pre niektoré osoby symbolom tradičných a konzervatívnych hodnôt, ktoré zapadajú medzi ostatné prvky bytu. Pre niekoho iného je koberec zase dominantný prvok, ktorý na prvý pohľad zvýrazňuje svoju viditeľnosť a dôležitosť. A preto je treba klásť dôraz pri výbere veľkosti, ornamentov i samotnej farby.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Starožitné orientálne koberce zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »