Hubárske nože sú užitočným náčiním

5.9.2011 | Jana Henychová | Doplnky pre domácnosť | Komentárov 0 |

Hubárska sezóna je tu a mnoho rodín vyráža vo voľnom čase do lesov. Okrem praktického aktuálneho hubárskeho atlasu a košíku by mal každý správny hubár mať ako výbavu špeciálne vytvarovaný nôž určený pre ich zber.

Hubárske nože sú užitočným náčiním  - foto, Hyperbyvanie.sk

Pre každého príležitostného i skúseného hubára je vždy lepšie, ak má po ruke odborné náčinie oproti bežnému malému kuchynskému nožu, ktorý neponúka toľko možností. Hubárske nože totiž bývajú špeciálne vytvarované a mierne zatočené tak, aby sa akýkoľvek druh jedlej huby, čo najlepšie dokázal oddeliť od konca nohy a podhubia. Pomocou rýchleho efektu nabrúsený nôž len priložíte a ľahkým stlačením, nie ťahom, ukazováka špongiu bez problémov ostrou čepeľou oddelíte. Vyvarujete sa tak možnému omylnému kroku, že by ste museli špongiu urezávať na viackrát.

Hubárske nože sú užitočným náčiním , fotka

Pri výbere noža vám odporúčame vybrať si výrobok s čo najtenšou čepeľou, aby sa v prípade otupenia dal ľahšie nabrúsiť. Tenšia čepeľ je vzhľadom k veľkosti húb ako celkovo malých porastov rozhodne oveľa väčšou výhodou oproti tým silnejším. Okrem čepeli je aj rukoväť zodpovedajúcim spôsobom vytvarovaná tak, aby sa vám pri orezávaní húb smerom k sebe, čo najlepšie držala v ruke. Hubársky nôž so sklopnou čepeľou o určitej dĺžke a zakrivenie vám dokáže orezať malé i väčšie huby v krajine i na pňoch. Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť, že sa vám takýto nôž v potrebnom okamihu stane veľmi užitočným pomocníkom.

Hubárske nože sú užitočným náčiním , fotka

Hubárske nože sa vyrábajú s rukoväťou buď drevenou alebo oceľovou. Vybrané modely týchto nožov bývajú opatrené zvláštnym poistným krúžkom, ktorý celkom jednoduchým spôsobom zabezpečuje čepeľ proti náhlemu nežiaducemu otvoreniu alebo prudkému zaklapnutiu. Touto poistkou je čiastočne zaistená bezpečnosť proti poraneniu. Ako príslušenstvo si môžete zakúpiť špeciálne kožené puzdro na opasok, ktoré je pre prenášanie a uschovanie noža veľmi praktické. Ďalšou možnosťou, ako si nôž pripevniť k nohaviciam, je karabínka, ktorá pevne drží, ale zároveň je v prípade potreby nôž od nej ľahko odnímateľný.

Hubárske nože sú užitočným náčiním , fotka

Keďže slovenský národ v oblasti hubárčenia patrí k najviac aktívnym, stala sa z tejto činnosti dlhoročná národná tradícia. S tým súvisí ako postupné obohacovanie o vedomosti, tak aj zdokonaľovanie potrebného náčinia, čo ponúkajú práve tieto hubárske nože. Ak máte nejakého príbuzného či známeho vášnivého hubára, môže niektorý z týchto nožov byť vhodným a užitočným darčekom.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Hubárske nože sú užitočným náčiním zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 217 príspevkov

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Ďalšie príspevky »