Maľované kamene ako dekorácia do bytu

6.9.2011 | Jana Henychová | Doplnky pre domácnosť | Komentárov 3 |

Existuje mnoho moderných dekoračných prvkov, pomocou ktorých si môžete vyzdobiť rôzne kúty vášho bytu. Avšak inšpiráciu nemusíte čerpať iba z hotových výrobkov. Ak máte dostatok fantázie a tvorivého ducha, môžete si mnoho dekoračných predmetov vyrobiť sami. Jedna z možností, ktorú vám môžeme odporučiť, sú maľby na kameňoch.

Maľované kamene ako dekorácia do bytu  - foto, Hyperbyvanie.sk

K takejto výzdobe netreba celkom nič zložité ani nič, čo by vás stálo väčšiu finančnú čiastku. Až sa budete niekedy prechádzať v prírode, môžete si na turistickom chodníku nazbierať pár plochých zaoblených kameňov v ľubovoľných veľkostiach. Ich povrch by mal byť čo najviac hladký. Ďalej si v drogérii či papiernictve zakúpte sprejové alebo temperové farby so štetcom, prípadne iné, ktoré budú dobre držať na kamennom povrchu.

Maľované kamene ako dekorácia do bytu , fotka

Ako náhle máte pripravené všetko potrebné, stačí už len tvoriť podľa vlastnej fantázie a vkusu. U kameňov menšej veľkosti môže ku kráse postačiť iba zafarbenie jednou farbou a doplniť tak skupinu väčších kusov, ktoré už môžu byť vďaka svojej dostatočnej objemnosti ľahšie zafarbené viac farbami. Môžete si tak na všemožných farebných základoch vytvárať rôzne ornamenty, motívy z prírody v podobe mnohých druhov kvetín, lístkov, zvieratiek a ďalších nekonečných farebných i tvarových variantov v podobe abstraktnej tvorby.

Maľované kamene ako dekorácia do bytu , fotka

Ak si budete chcieť zafarbiť celý základ kameňa a na neho potom naniesť určitý obrazec, potom vám odporúčame vystrihnúť si jednoduchú šablónu, ktorú si ľahko vytvoríte z tvrdej papierové štvrtky. Zaistíte tak vonkajšie ohraničenie obrazce od zvyšku základu. Tým si poistíte, že okraj daného ornamentu sa bude ostro oddeľovať od základu a nebude dochádzať k zbytočnému preťahovaniu alebo nejasnému rozostrovaniu. Počas pracovného postupu je potrebné dodržiavať technologické prestávky, ktoré sa v tomto prípade týkajú predovšetkým zasychania náterov v jednotlivých etapách.

Maľované kamene ako dekorácia do bytu , fotka

V prvom rade je potrebné natrieť základ. Potom počkáme do zaschnutia. Následne nanesieme základný tvar ornamentu pomocou vyššie uvedenej šablóny. Potom zase počkáme, až všetko zaschne. A nakoniec na základný tvar nanesieme požadované zdobenie, ktoré si môžeme vytvoriť z ďalšej šablóny. Túto druhú šablónu je najlepšie vytvoriť zo zvyšku nastrihanej štvrtky od prvej šablóny, lebo je dokonalým odrazom a vzájomne do seba zapadá ako skladačka. Uvedieme to na jednoduchom príklade, kedy je cieľom namaľovať na základný tvar hviezdu s bodkami inej farby. Docielime toho tak, že si na papierovú štvrtku narysujeme hviezdu. Ďalej bude stredom prechádzať deliacou osou, pomocou ktorej štvrtku ohneme tak, aby načrtnutý obvod bol vidieť. Potom vezmeme menšie nožnice a opatrne hviezdu nastriháme presne podľa obvodu tak, aby sa neporušil ani jeden z dielov. Tým získame šablónu pre nafarbenie základného tvaru a do vnútornej hviezdy potom nastriháme požadované obrazce. Tento univerzálny postup možno aplikovať na mnoho druhov obrazcov. Ak sa náhodou medzi vami nachádzajú skúsení maliari, potom určite nebude taká výzdoba pre vás ťažká a zvolíte si vlastný postup.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Replica Dames horloges , Cartier , LIGNE 21 d: ...< Odpovedať

Fitflop Sandales femmes 2013 nouvelle arrivée: ...< Odpovedať

Iveta: Pekný deň, ďakujem za...< Odpovedať

počet príspevkov: 3

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »