Minizahrádka uprostred bytu

31.1.2012 | Monika Kovačková | Izbové rastliny | Komentárov 0 |

Väčšina z nás rozostavuje domáce rastliny po izbe jednotlivo: jedna rastlina ozdobí stôl, druhá oživí poličku a tretia zaplní prázdne miesto v rohu. Ak si však predstavíte krásne záhrady, ich záhony prekypujú kvetinami rôznych druhov a hýria farbami, len ťažko môžete odtrhnúť oči od takej nádhery. Tak skúste sa aj doma pokochať takým záhony a zlúčiť svoje izbové rastliny do skupín a zaujímavo ich nakombinujte.

Minizahrádka uprostred bytu - foto, Hyperbyvanie.sk

Rastliny, ktoré ste si vybrali pre svoj domáci ostrovček, musia mať podobné požiadavky na teplo, svetlo a zálievku. Nemusíte sa hneď vrhnúť do čítania odborných kníh - ak rastlinky nejaký ten piatok máte, iste správne odhadnete, čo ktorému druhu najviac vyhovuje.

Minizahrádka uprostred bytu, fotka

Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ako si vykúzliť kvetinovú oázu uprostred bytu, je zoskupiť rastliny ponechané vo vlastnom kvetináči. Takto sa ladne vyhnete problematickému skĺbenie rozdielnych nárokov jednotlivých rastlín na zálievku, substrát alebo hnojenie. Rastlinky namiešajte s ohľadom na ich veľkosť, druh a farebnosť kvetov tak, aby výsledný efekt lahodila vášmu oku. Ak k sebe pridružíte rastliny rovnakých druhov, vytvoríte tak pomerne jednotný, elegantný ostrovček. Skupinku kvetináčov môžete umiestniť napríklad na schody, stoličku či okenný parapet. Nádherne pôsobia drobné rastliny usporiadané na dekoratívnom podnose, ktorý s nimi dokonale ladí.

Minizahrádka uprostred bytu, fotka

Hoci sa zdá, že kvetináče nie sú nijako významne dôležité, pretože ich svojou krásou zatienia rastliny v nich zasadené, pravdou je, že vhodne zvolený kvetináč dokáže podrthnúť vzhľad rastliny i celého zoskupenia a tým perfektne doladia celý interiér. Materiál, tvar i farbu kvetináčov voľte nielen podľa rastliny, ale aj tak, aby jednotlivé nádoby spolu ladili - vždy zachovávajte jednotný štýl.

Minizahrádka uprostred bytu, fotka

Veľmi krásna je aj kombinácia niekoľkých izbových v jednej väčšej nádobe. Takéto riešenie je však náročnejšie na ošetrovanie. Musíte presne vedieť, čo ktorá rastlinka vyžaduje. Pri kompozícii berte do úvahy nielen farebné ladenie, ale aj dobu kvetu jednotlivých kvetín, aby vám pohľad na nádherne kvitnúce rastliny v rozpuku nekazili odkvitajúce kúsky. Krásny výsledný vzhľad zabezpečí aj opakovanie zasadených druhov. Zoskupenie rastliniek do jednej nádoby má mnohé výhody - predovšetkým sa im na izbovom záhone bude dariť lepšie než osamote, pretože namiešané druhy si ľahšie vytvoria vlastnú optimálnu mikroklímu.

Minizahrádka uprostred bytu, fotka

Väčší kvetináč môžete umiestniť na nástenné police, prútené stojany, drevené schodíky a iné miesta, ktoré dobre poslúžia ako pódium pre zbierku obľúbených rastlín. Vzhľad kvetináča voľte opäť v súlade s kvetinami, so svojím vkusom a zariadením interiéru; môžete ho tiež skryť košíkom alebo prúteným obalom.

Minizahrádka uprostred bytu, fotka


Kvetinové ostrovčeky vnesú kus prírody do vášho bytu a pohľad na ne vás bude príjemne upokojovať a nabíjať novou energiou.

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Minizahrádka uprostred bytu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »