Automatická kvapková závlaha

4.6.2012 | Monika Kovačková | Izbové rastliny | Komentárov 0 |

Ak idete na dovolenku, asi neviete kam skôr skočiť. Zabaliť, nič nezabudnúť a zaistiť byt tak, aby sa v ňom počas vašej neprítomnosti nič nestalo. Problémy nastávajú, ak máte zvieracieho maznáčika. Keďže viete, že sa bez vašej starostlivosti nezaobíde, musíte ho vziať so sebou, alebo mu zaistiť kvalitný stráženie. Obdobnú starosť by ste mali venovať aj svojim rastlinám - aj oni počas vašej dovolenky trpia a to predovšetkým nedostatkom vlahy.

Automatická kvapková závlaha - foto, Hyperbyvanie.sk

Ak máte niekoho, kto vám rastliny bude pravidelne zalievať, máte vyhrané. Väčšina pestovateľov však túto situáciu rieši tak, že svoje zelené okrasy pred odchodom preleje v domnienke, že si rastliny vytvoria zásobu vody pred niekoľkodňovom či niekoľkotýždňovom obdobím sucha. Niet divu, že pri takomto spôsobe starostlivosti na mnohé z nás po príchode z dovolenky v kvetináčoch čakajú len suché stonky, zvädnuté kvety a veľa opadaných listov.

 

Automatická kvapková závlaha, fotka

 

V dnešnej dobe, kedy sa všetky činnosti dajú zautomatizovať, môžete aj svoje záhradkárske zručnosti odovzdať úplne samostatnému pomocníkovi. Tzv. automatickú kvapkovú závlahu zaisťuje veľmi jednoduché zariadenie pozostávajúce zo zásobníka na vodu, rozdeľovacích a kvapkacích hadíc s kvapkovými rozdeľovači a uzatváracími zátkami. Zásobník na vodu má podľa veľkosti objem niekoľko litrov, takže vody pre niekoľkodenné závlahu vašich rastlín je dostatok aj bez prípojky na vodovodný kohútik. Zo zásobníka vedú hadičky, ktoré stačí pripevniť do kvetináčov s rastlinami, ktoré chcete zalievať. Každá hadička je vybavená držiakom, ktorý ju v kvetináči zafixuje a bráni tak jej vykĺznutiu.

 

Automatická kvapková závlaha, fotka

 

Zariadenie je poháňané transformátorom s časovým spínačom. Frekvencie a dĺžky trvania aktivácie zavlažovanie si môžete nastaviť, pričom vďaka kvapkovým rozdeľovačom môžete intenzitu zálievky prispôsobiť konkrétnym potrebám tej ktorej rastliny. Automatický zavlažovač zvládne pravidelne vlažiť aj niekoľko desiatok rastlín a tak vás skvele zastúpi počas vašej neprítomnosti.
 

Automatická kvapková závlaha, fotkaDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Automatická kvapková závlaha zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 202 príspevkov

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »