Efektívne vykurovanie podlahovými konvektormi

7.2.2011 | Jana Henychová | Klimatizácie a vykurovanie | Komentárov 0 |

Jedným z praktických a zároveň moderných riešení pri rekonštrukciách podláh v rodinných domoch je montáž špeciálneho podlahového kúrenia. Podlhovasté vykurovacie teleso býva zabudované v zemi na okrajoch miestností a je zakryté mriežkou. Nazývame ho podlahovými konvektormi. Najmä v zimných mesiacoch vám potom ušetrí veľa starostí.

Efektívne vykurovanie podlahovými konvektormi  - foto, Hyperbyvanie.sk

V posledných rokoch môžeme zaznamenať masívny nástup moderných podlahových krytín. Do domu si tak môžete vyberať z radu laminátových, drevených aj bambusových plávajúcich podláh a samozrejme aj nespočetné množstvo rôznych druhov dlažieb. Tieto podlahy si získali značnú obľubu vďaka ľahkej údržbe na rozdiel od kobercov. Ale tiež vďaka vysokej estetickej hodnote dlhodobej životnosti a ďalším nesporným výhodám. Prvé takéto podlahy vznikli v Škandinávii a postupne sa rozšírili prakticky do celého sveta.

Efektívne vykurovanie podlahovými konvektormi , fotka

Jednou z mála nevýhod podláh vo vilách, rodinných domčekoch a prízemných bytoch je ich pomerne studený povrch pri dotyku s nohami. Tento problém možno vyriešiť inštaláciou vykurovacieho prvku pod povrch podlahy. Vykurovacie podlahy sú vo vyspelých krajinách veľmi rozšírené a postupne sa začínajú dostávať do viacerých domácností. Najmä v krajinách, kde dlhodobo dochádza k nárastu cien plynu, potom elektricky vykurované objekty v drvivej väčšine prevažujú. Jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý je sledovaný aj priamo samotnými výrobcami laminátových a drevených podláh, je inštalovaný výkon vykurovania na 1 meter štvorcový.

Efektívne vykurovanie podlahovými konvektormi , fotka

Môžete si tak ako vybrať z laminátových, drevených a bambusových plávajúcich podláh, tak i dlažby so špecializovanými vykurovacími systémami, ktoré vám zaručia pocit tepla po celú zimu. Okrem vyššie uvedeného majú aj mnoho ďalších výhod, ako je napríklad jednoduchá údržba. Vykurovacie teleso sa skladá z mnohých tenkých plechových častí v rade, ktoré je umiestnené v schránke zo silných plastových stien. Pri upratovaní stačí len odkryť mriežku, nasadiť na vysávač dlhý úzky nástavec, povysávať neporiadok a potom zotrieť vlhkou handrou, zatiaľ čo veľké a ťažké radiátory musíme zložito umývať.

Efektívne vykurovanie podlahovými konvektormi , fotka

Ak je nám teplo na nohy, potom je nám teplo po celom tele. Tento princíp využíva podlahové vykurovanie. Ak je podlaha dostatočne vyhriata, máme pocit tepla a útulnosti, hoci samotná teplota vzduchu v miestnosti nie je tak vysoká. Spotrebujeme tak oveľa menej energie, ako pri vykurovaní s klasickými radiátormi a hlavný zdroj tepla miestnosti tak môže byť dostatočne zaistený.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Efektívne vykurovanie podlahovými konvektormi zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »