Spoľahlivosť, efekt a rafinovanosť PVC

25.1.2012 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Klimatizácie a vykurovanie | Komentárov 0 |

Syntetické materiály s dobrou tepelnou a zvukovou izoláciou, sa ľahko udržujú. Či už v tradičných roliach alebo v podobe štvorcov a obdĺžnikových lamiel, výborne a hlavne vierohodne dokážu napodobniť parkety, dosky, korok, keramickú dlažbu, kameň, kov či liate epoxidové podlahy, skrátka materiály používané na riešenie podláh obytných interiérov.

Spoľahlivosť, efekt a rafinovanosť PVC - foto, Hyperbyvanie.sk

Ich reálnosť na pohľad i na dotyk podtrhuje protišmykový povrch s plastickým reliéfom, čo je viditeľné najmä pri drevených dekorov. Autentickosť získavajú mechanickým embosovaním (vytlačovaním), alebo gravírovaním. Produkt spevní a jeho vzhľad zlepší tiež rozptýlené čipy, osvedčeným prvkom sú zrazené hrany jednotlivých lamiel. K vyhľadávaným, pohľadovo unikátnym novinkám, patria PVC krytiny s trojrozmerným efektom, ktorý je výsledkom aplikácie špeciálneho farebného pigmentu a transparentnej vrstvy.

Spoľahlivosť, efekt a rafinovanosť PVC, fotka

Luxusné vinylové dielce

Polyvinylchlorid je dnes už nielen synonymom spoľahlivosti, odolnosti a trvanlivosti, ale niektoré jeho typy už smelo dosiahnu aj na kvalitu s prívlastkom exkluzívna. Ako vzhľadom, tak z pohľadu úžitkových vlastností. Ide najmä o hit poslednej doby, ktorým sú luxusné vinylové dielce (LVT - Luxury vinyl tiles), z ktorých nie je problém vytvoriť pohľadovo príťažlivé kombinácie, ktoré sa postarajú o unikátny vzhľad interiéru. Vďaka tomu nie je divu, že ich obľuba neustále vzrastá. Bezpochyby aj preto, že je možné - ako celú najnovšiu generáciu vinylových krytín - vzhľadom k patentovanému systému Connect spájať prostredníctvom mechanického zámku. Teda bez lepenia a následkom toho tiež rýchlo, jednoducho a čisto. Formát lamiel môže byť napríklad 120 x 20, 121,2 x 18,5 alebo extra veľký rozmer 150 x 25 cm. Dielce napodobňujúce vzhľad dlaždíc so štvorcovým formátom môžu mať rozmer 50 x 50 cm.

Spoľahlivosť, efekt a rafinovanosť PVC, fotka

Rolované tradície

Obľuba PVC aplikovaného v dielcoch samozrejme neznamená zánik záujmu o materiál dodávaný v roliach, so šírkou 2,3 a 4 m. Možno ho samozrejme klásť aj "na voľno", teda bez lepenia, avšak s rizikom posunu alebo zmeny objemu materiálu. Záleží samozrejme na sile PVC a veľkosti plochy, na ktorú je aplikované, avšak aj tak odborníci odporúčajú podlahovinu lepiť na vystierkovaný a vybrúsený podklad, rovný, suchý, čistý a bez škár - každá nerovnosť sa totiž môže na krytinu "zakresliť". Krytinu nemožno z hygienických dôvodov pokladať ani na koberec. Kvalita a mechanická odolnosť PVC je závislá na sile nášľapnej vrstvy: odolné a tvrdé PVC krytiny, ktorých doménou boli predtým skôr komerčné záťažové priestory, časom práve kvôli svojim vlastnostiam prenikli aj do obytných interiérov.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Kratochvíl parket servis

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Spoľahlivosť, efekt a rafinovanosť PVC zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »