Módne vykurovanie

8.3.2012 | Monika Kovačková | Klimatizácie a vykurovanie | Komentárov 0 |

Vykurovacie telesá nebývajú príliš vítaným doplnkom nášho interiéru - nevzhľadnosť a robustnosť klasických radiátorov spôsobila, že tento prvok chápeme skôr ako nutné zlo. Doba však pokročila a bytoví architekti a dizajnéri dokážu doslova zo všetkého vykúzliť nadčasový kúsok, ktorý dodá interiéru správny šmrnc a potrebnú dávku originality. Vďaka ponuke rôznych typov, farieb a tvarov sa aj z "obyčajného" radiátora môže stať štýlový doplnok, ktorý sa rozhodujúcou mierou podieľa na konečnom vyznení interiéru. Vedľa moderného vzhľadu zostáva u nových typov podstatnou vlastnosťou aj výkon a kvalita prevedenia, takže sa budete môcť tešiť z príjemnej tepelnej pohody uprostred dokonale zladeného a harmonického domova.

Módne vykurovanie - foto, Hyperbyvanie.sk

Radiátor bol po desaťročia produktom, ktorý sme sa snažili čo najviac skryť, aby to nezasahovalo do ladenia a usporiadania interiéru. Postavte sa proti týmto zastaraným predsudkom a vyskúšajte netradičné vykurovacie telesá, u ktorých je ich nápaditosť využitá ako dekorácia a je súčasťou architektonického zámeru. Mimoriadne estetické vlastnosti, vysoký tepelný výkon a nadštandardná kvalita sa snúbi v jednom jedinom produkte s cieľom uspokojiť aj toho najnáročnejšieho užívateľa. Takéto vychytávky môžu vykurovať a zároveň zdobiť každú miestnosť vášho bytu.

Módne vykurovanie, fotka

Teplom sálajúce trubky

Rúrkové vykurovacie teleso, tzv. rebríček, nie je žiadnou novinkou a to predovšetkým v českých kúpeľniach a na toaletách, niekedy svoje uplatnenie našiel aj v kuchyniach či predsieňach. Keďže sa rúrkové teleso vyznačuje nižšou výkonnosťou, hodí sa predovšetkým do malých miestností. V súčasnosti si môžete zaobstarať tento typ radiátora v modernom dizajne a nemusíte ho tradične umiestňovať k stene - vytvorte z neho originálne optický predel, ktorý vás navyše dobre zahreje.

Módne vykurovanie, fotka

Populárne dosky

Doskové vykurovacie telesá z oceľového plechu sú v súčasnosti najpoužívanejším spôsobom moderného vykurovania z hľadiska používateľa. Doskové telesá si vystačia s malým množstvom vody a preto sú v porovnaní s liatinovou radiátorovou klasikou neporovnateľne rýchlejšie v jej ohreve. Lamely, ktoré môžu byť medzi doskami, navyše výkon vykurovacieho telesa ešte zvyšujú. Dosky sú obľúbené nielen vďaka týmto výhodám, ktoré výrazne ovplyvňujú celkovú úspornosť vykurovania, ale tiež vďaka estetickým možnostiam, ktoré ponúkajú - dosky sú nesmierne variabilné a to ako rozmermi a tvarmi, tak farbami a dekoratívnymi úpravami povrchu. Veľmi obľúbené sú nielen dosky s hladkým povrchom, ale aj s členením či performovaním. Využiť môžete aj dosky v podobe zdvojenej či ztrojenej.

Módne vykurovanie, fotka

Nestarnúce infračervené teplo

Infrapanely prekonali vďaka novým technológiám veľký pokrok smerom k vyššej výkonnosti a nižšej spotrebe elektickej energie. Zásluhou vybraných špičkových materiálov sa súčasné infrapanely pýšia dlhou životnosťou a môžu fungovať ako hlavný vykurovací panel a nahradiť tak elektrické alebo plynové vykurovanie. Tento typ zabezpečuje prostredníctvom vĺn veľmi príjemné teplo, pričom dochádza k vyrovnaniu teplôt medzi podlahou a stropom pri minimálnej cirkulácii vzduchu. Ďalším bonusom je malá priestorová náročnosť, stopercentná prevádzková spoľahlivosť a čo je nemenej dôležité, moderný dizajn.

Módne vykurovanie, fotka

Obľúbené článkové radiátory

Telesá z liatinových alebo oceľových článkov sú pomerne ustáleným výrobkom na trhu. Veľké množstvo vody, ktoré tieto vykurovacie telesá potrebujú, môže v tomto prípade predstavovať výhodu a tou je väčšia tepelná zotrvačnosť. V novostavbách sú využívajú predovšetkým článková telesa z hliníku, ktorého hlavnými výhodami sú dlhá životnosť a skvelé fyzikálne vlastnosti pre vyššiu výhrevnosť a dlhá životnosť. Hliníkové radiátory sú veľmi tenké, takže sa rýchlo nahrievajú; modely s článkami so zaoblenými lamelami vykurujú priestor ešte rýchlejšie a rovnomernejšie.

Módne vykurovanie, fotka

Samostojné konvertory

Množstvom technických vychytávok oplývajú samostojné konvektory, ktoré sú z hľadiska estetiky vhodným riešením vykurovania. Môžete si vybrať z veľkého množstva rozmerových a výškových kombinácií; hitom však sú tzv. lavicové dosky, ktoré maximálne snúbia funkčné a vzhľadové vlastnosti. Ich pôsobivosť je navyše podčiarknutá možnosťou zvoliť si výrobok z prírodných materiálov, ako je drevo alebo žula. Aj keď vykurovacie telesá sú dnes dizajnovo dokonalým prvkom dekorácie interiérov, nemusia vyhovovať každému. Ak ich chcete čo najviac skryť, kúpte si nenápadné konvertory podlahové, parapetné alebo nástenné.

Módne vykurovanie, fotka

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Módne vykurovanie zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 233 príspevkov

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Audemars Piguet: beste Zwitserse replica horloges beste...

Hamilton: michael kors outlet klaring Korting...

Billige Brown, engros Brown, Discount Brown: pandora stikkontakt online pandora...

Franck Muller Klokker : Klokker Factory Onlin: swiss kopi klokker aaa + sveitsiske...

NOOB Factory replica watches,JF Factory repli: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Ďalšie príspevky »