Ktoré tepelné čerpadlo bude pre vás najlepšie?

31.8.2017 | Redakce | Klimatizácie a vykurovanie | Komentárov 0 |

Tepelné čerpadlá sú lacným zdrojom tepla a na Slovensku sa inštalujú stále viac. Jednotlivé typy sa navzájom líšia zdrojom energie, ktorý menia na teplo. Môže ním byť voda, vzduch alebo geotermálne teplo.

Ktoré tepelné čerpadlo bude pre vás najlepšie? - foto, Hyperbyvanie.sk

Univerzálne tepelné čerpadlo žiaľ neexistuje. Záleží na dostupnom priestore, poveternostných podmienkach, generovanom množstve tepla, na tom, či by čerpadlo malo iba ohrievať vzduch alebo vodu a tiež na peniazoch, ktoré je možné do tepelného čerpadla investovať.

7 typov tepelných čerpadiel

1. Vzduch/vzduch - výhodou je nízka kúpna cena, ľahká inštalácia a možnosť použitia čerpadla aj ako klimatizácie. Zariadenie však nevie distribuovať teplo rovnomerne do viacerých miestností alebo zohrievať vodu. Okrem toho sa jeho výkon v zime znižuje. Avšak pre uvedené vlastnosti je obľúbené majiteľmi rekreačných budov.

2. Vzduch / voda - systém, ktorý dokáže rozvádzať teplo do viacerých miestností pomocou podlahového kúrenia alebo radiátorov. Tiež ohrieva vodu aj vo vonkajšom bazéne, ovláda režim chladenia a prácu s fotovoltaikou. Rovnako však na nízke zimné teploty nestačí. Prevádzkové náklady sú vyššie a životnosť kratšia.

3. Voda / voda - robustnejšie, skôr komerčné riešenie, ktoré poskytuje najvyšší objem tepla pri minimálnej spotrebe energie. Potrebuje však dostatok spodnej alebo geotermálnej vody a možno očakávať vyššie náklady na servis.

Ktoré tepelné čerpadlo bude pre vás najlepšie?, fotka

 

4. Zem (plocha) / voda - vyžaduje pozemok s rozlohou 200 až 400 m². Náklady na obstaranie sú takmer identické s čerpadlami pracujúcimi na vstupe so vzduchom, ale spotreba elektrickej energie klesá až o 30 %. Na jar a v lete sa toto čerpadlo môže použiť aj na ohrev teplej vody alebo vody v bazéne.

5. Zem (vetracia komora) / vzduch - čerpadlo využívajúce odpadové teplo s vysokým výkonom, ale len pre nízkoenergetické domy.

6. Zem (vrty) / voda - čerpadlo s vyššími obstarávacími nákladmi, ktoré sa však hodí kamkoľvek a poskytuje stabilný výkon s nízkou energetickou náročnosťou.

7. Zem (vodná plocha) / voda - vyskytuje sa zriedkavo, pretože vyžaduje tesnú blízkosť vodnej hladiny. Má relatívne nízke obstarávacie a prevádzkové náklady.

K najlepšiemu modelu práve pre vaše podmienky sa dopracujete už za 2 minúty pomocou interaktívnej príručky na výber tepelného čerpadla. Ak chcete zároveň aj cenovú kalkuláciu, zadajte do výpočtu svoj kontakt. Dostanete ju čo najskôr. Pre viac informácií kontaktujte bezplatnú zákaznícku linku spoločnosti IVT Tepelné čerpadlá - 800 488 488.

 

Ktoré tepelné čerpadlo bude pre vás najlepšie?, fotkaDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Ktoré tepelné čerpadlo bude pre vás najlepšie? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »