Významné úspory pri použití systému Ytong

15.1.2010 | Pavel Štulíř | Klimatizácie a vykurovanie | Komentárov 0 |

Cena a kvalita sú kľúčovými kritériami každého produktu, v stavebníctve nevynímajúc. Hlavné rozdiely možno nájsť v tom, že životnosť stavby je v porovnaní so všetkými ostatnými výrobkami mnohonásobne dlhšia a preto by dôraz na kvalitu stavby mal byť vždy o poznanie vyšší ako u bežného spotrebného tovaru. S cenou v stavebníctve je to tiež dosť špecifické, pretože vyššie investície do stavebného diela sa s bežnými produktmi väčšinou nedajú vôbec porovnať.

Významné úspory pri použití systému Ytong - foto, Hyperbyvanie.sk

 

Kľúčom úspechu v masovej výstavbe je dosiahnutie nadpriemernej kvality za prijateľné ceny. Stavba aj bežného rodinného domu je pritom svojou komplexnosťou porovnateľná s moderným automobilom, ktorý vzniká v takmer laboratórnych podmienkach na presných výrobných linkách. Na stavbe pritom často špičkové stavebné materiály kompletizujú remeselníci s rôznou úrovňou znalostí a skúseností. V procese, ktorého riadenie a kontrola sa automobilovej výrobe nepodobá ani zďaleka. Výrobcovia stavebných systémov si teda priebežne lámu hlavu s tým, ako svojím stavebným systémom kvalitatívne riziká na stavbe eliminovať a zároveň maximálne zvýšiť pracovnú produktivitu. Každému stavebnému materiálu sa to darí rôznou mierou, suverénnym lídrom v tomto smere je ale pórobetónový systém Ytong.Presná stavba

Pórobetónové tvárnice Ytong vynikajú svojou presnosťou, čo vedie k vyššej presnosti murovania i produktivite práce ako u iných systémov. Základom kvalitného domu sú presné steny. Rozmerové odchýlky od roviny sa na 10 metrovej stene z Ytongu bežne pohybujú do 2 mm. A na rozdiel od iných systémov to nevyžaduje ani extrémne zručných murárov. Aj priemerne šikovný murár vymuruje dom s Ytongu za polovicu času ako s inými prvkami. A pritom v oveľa vyššej kvalite, ktorá jemu aj ďalším profesiám ušetrí čas pri následných činnostiach.


Rýchla stavba

K vysokej produktivite práce z murovacieho systému Ytong prispieva progresívny spôsob lepenia tvárnic systémovou maltou na škáru hrúbky iba 1 - 3 mm. Minimálna spotreba malty, jednoduchá aplikácia pomocou špeciálnej lyžice, ľahké a presné rezanie tvárnic na mieru, nenáročná manipulácia - to všetko vedie k dokonale presným stenám a extrémne rýchlosti murovania.

Murári na stavbe oceňujú pásovú pílu, ktorú Ytong štandardne realizačným firmám požičiava.S jej pomocou z presných tvárnic narežú v priebehu pár okamihov prakticky akékoľvek tvary vrátane výrezov pre masívnejšie rozvody. Na stavbe preto nie je potrebné kombinovať niekoľko rôznych murovacích formátov, pravých a ľavých polovíc, rohových tvaroviek a podobne. Nikto sa teda nemusí zdržiavať logistikou na stavbe, preberaním a doobjednáváním špeciálnych tvaroviek alebo ich nahrádzaním nevhodnými prvkami. K tomu pripočítajte minimálnu spotrebu lepiacej malty a s tým súvisiace nízke náklady na dopravu aj manipuláciu po stavenisku, jej ľahké miešanie pomocou vŕtačky a obyčajného vedierka a je jasné, kde dochádza k hlavným úsporám na stavbe pri murovaní zo systému YtongDôležité je, že murivo z tvárnic Ytong "sedí" na milimeter a nie na centimeter. Vďaka skvelej rovinnosti hrubej stavby možno následne dosiahnuť obrovské úspory aj na práci aj na materiály pri ďalších stavebných činnostiach, ako sú omietanie a obkladanie stien z vnútornej aj exteriérovej strany. Ďalšou obrovskou prednosťou je jednoduché a presné vedenie všetkých inštalácií. Pri plánovaní hrúbky stien v projekte stačí premyslieť, ktorými stenami povedú technické rozvody a podľa toho steny a priečky dimenzovať. V hotových stenách sa pomocou presnej frézy jednoducho a čisto vyfrézujú drážky pre rozvody elektriny, vody aj kanalizácie. Drážky sú presné a neznižujú murivo toľko ako nepresné a často oveľa hlbšie drážky vysekané z bežných materiálov. Drážkovanie je veľmi rýchle a vďaka vysokej presnosti je rýchlejšie a jednoduchšie aj zamurovanie a začistenie inštaláciou. Kedykoľvek v budúcnosti možno tiež pomerne jednoducho dodatočne zmeniť trasy rozvodov v prípade rekonštrukcie.


Jedinečný pomer výkon/cena

Nízka prácnosť priamo ovplyvňuje náklady na výstavbu domu. Investor by ale vždy mal zvažovať aj to, akú kvalitu za svoju cenu dostáva. Z hľadiska nákladov a prácnosťou je Ytong optimálnym stavebným materiálom pre rodinné domy s mizivou konkurenciou. Ak sa ale na materiál pozrieme z hľadiska stavebno-fyzikálnych a úžitkových vlastností, dospejeme k rovnakému záveru. Svedčia o tom parametre Ytongu z hľadiska požiarnej odolnosti, statiky, akustiky a predovšetkým tepelnej techniky.


Viac informácií nájdete na www.ytong.cz.


 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 5

Diskusia

Článok Významné úspory pri použití systému Ytong zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »