Kúzla okolo kuchyne

20.1.2011 | Jana Nováková | Kuchyne | Komentárov 0 |

Nová kuchyňa je veľká investícia na veľmi dlhú dobu a pri jej obstarávaní je potrebné brať ohľad na množstvo otázok. Preto sa čoraz väčšej pozornosti teší možnosť zveriť túto neľahkú úlohu do rúk profesionálov, ktorí vám s jeho riešením pomôžu. O tom, ako sa z mesiaca práce stane vďaka odbornej pomoci kuchynského štúdia, len týždeň, sa môžete dočítať v príbehu, ktorý nám zaslala jedna spokojná majiteľka novej kuchyne.

Kúzla okolo kuchyne  - foto, Hyperbyvanie.sk

Už dlhšiu dobu som túžila po novej kuchyni namiesto dvadsaťpäť rokov starej linky zdedenej aj s bytom po rodičoch. Najskôr som sa len nezáväzne rozhliadala po obchodoch, listovala časopisy a o novej kuchyni skôr snívala. Potom ale bolo potrebné kúpiť novú chladničku a manžela začalo lákať, že by sa do novej kuchyne mohla vojsť aj umývačka. Cesta k novej kuchyni bola zrazu otvorená. Tešila som sa na kuchyňu so vstavanými spotrebičmi, podobnú niektorej z tých, ktoré som videla v časopisoch.

 

Kúzla okolo kuchyne , fotka
Kúzla okolo kuchyne , fotka

 

Vyhliadla som si veľmi peknú v obchodnom dome. Boli ochotní ju prispôsobiť rozmerom našej kuchyne. Lenže úplne spokojná som nebola, s umývačkou mi ubudlo príliš úložných priestorov, ale čo sa dalo robiť. Nové riešenie vyžadovalo premiestnenie drezu aj plynového sporáka, začali sme preto zháňať inštalatéra a plynárov. Zrazu nám všetko začalo prerastať cez hlavu. Nechcelo by to aj novú podlahu? Čo skôr? Rozobrať linku, položiť podlahu? Čo sa starou linkou? Kedy má prísť inštalatér, kedy podlahár? Snáď aby sme si vypracovali časový harmonogram! Zdalo sa, že budeme najmenej mesiac bez kuchyne. To by sme zvládli snáď len o prázdninách, až budú deti na tábore.

 

Kúzla okolo kuchyne , fotka

 

Všestranní odborníci

Manžel potom objavil na internete štúdio HVT, kde ponúkali, že sa "postarajú aj o obklady za linkou a položenie podláh, umiestnenie zásuviek, prípojku vody, odpadu, plynu ...". Že by riešenie? Dohodli sme si ich návštevu u nás doma. Mimochodom cez víkend, nebol to pre nich problém. Odborník z HVT prezrel kuchyňu, premeral a začal sa vypytovať: ako čo robím, či pravou alebo ľavou, s čím mi pomáhajú deti, ako som vysoká, aké používam spotrebiče ... Udivilo ma, že sa pýta aj na to, čo najčastejšie varím a kedy. Vysvetlil mi, že je to dôležité kvôli odsávaniu a osvetleniu. Dohodli sme sa, že za týždeň príde s návrhom. A potvrdil, že ak sa dohodneme, obstará ich firma všetky práce od demontáže a odvozu linky cez všetky remeselné práce až po záverečné upratovanie.

 

Kúzla okolo kuchyne , fotka
Kúzla okolo kuchyne , fotka

 

Lepšie, ako som čakala

Za päť dní prišiel znovu a ukázal nám dva počítačové návrhy. Prvý vychádzal z našej pôvodnej predstavy, bol prepracovaný aj farebne a mal niekoľko zaujímavých vychytávok, napríklad zásuvky v sokli linky. Druhý však ponúkal riešenie úplne odlišné, ktoré prepojilo kuchyňu s obývacou izbou zbúraním časti priečky, dokonca sa v ňom čiastočne využil aj priestor vetracej šachty. Získala by som tak navyše ďalšiu pracovnú plochu, úložné priestory aj miesto na rýchle stolovanie. To ma nadchlo a druhé riešenie sme prijali. Ďalším krokom bola návšteva bytovej dizajnérky, ktorá poradila nielen s členením kuchyne, výberom obkladu, ale aj s farebným zladením v nadväznosti na obývaciu izbu. Nakoniec sme rekonštrukciu kuchyne spojili aj s maľovaním a tapetovaním obývačky podľa jej návrhu. O všetko sa malo postarať HVT.

 

Kúzla okolo kuchyne , fotka
Kúzla okolo kuchyne , fotka

 

A výsledok?

V piatok sme odviezli deti k babičke. Od soboty sa u nás striedali remeselníci pod taktovkou nášho už známeho pracovníka HVT. Starostlivo ich kontroloval a dával im opravovať aj také drobnosti, ktorých som si ja ani nevšimla. S kľudom sme mohli odchádzať do práce. A rovnako pokojne sme prijali aj konečné vyúčtovanie. Zodpovedalo presne predbežnej kalkulácii. Manžel tvrdí, že by to s miestnymi remeselníkmi lacnejšie nebolo. V nedeľu sa deti nestačili diviť. Skoro nám neverili, že sa tu ten týždeň len pracovalo a nečarovalo.

 

Kúzla okolo kuchyne , fotka
Kúzla okolo kuchyne , fotka

 

Čo všetko pre vás dokáže spoločnosť HVT zabezpečiť?

* Zariadenia kuchýň na mieru z ponukových katalógov rakúskych a nemeckých firiem
* Vrátane vybavenia kvalitnými spotrebičmi všetkých značiek
* Bohatý sortiment kvalitných plávajúcich podláh - drevo, laminát, vinil, marmoleum
* Stavebné úpravy murárske a obkladačské
* Prípravné inštalatérske a elektroinštalačné práce
* Návrh bytového dizajnéra
* Maliarske a tapetárske práce
* Garancia vykonanej práce
* Rýchly servis
 

 

Kúzla okolo kuchyne , fotka
Kúzla okolo kuchyne , fotka

Kontakt:

Kuchynské a interiérové štúdio
tel.: 00420 / 251 511 270, mobil: 00420 / 603 432 692
e-mail: kuchyne@hvt.cz

 

Kúzla okolo kuchyne , fotka

Vzorkovňa plávajúcich podláh
tel.: 251 511 271, mobil: 603 935 677
e-mail: hvt@hvt.cz

Plzeňská 58, Praha 5, 150 00, www.hvt.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Kúzla okolo kuchyne zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »