Zariaďujete novú kuchyňu?

21.1.2011 | Lucie Sýkorová | Kuchyne | Komentárov 0 |

Kúpa novej kuchynskej linky alebo kompletný redesign nového kuchynského interiéru je dnes veľmi zložitým procesom, podmieneným ako otázkou finančnou, tak aj časovou. Dokonca sa môže stať, že sa nadobúdanie kuchyne sa pre niekoho stane aj nepríjemnú nočnou morou. My vám ale poradíme, ako mať všetko pod kontrolou.

Zariaďujete novú kuchyňu?  - foto, Hyperbyvanie.sk

Nie je zlato, čo sa blyští

Interiérový dizajn občas tu a tam vyprodukuje niečo, o čom sa len ťažko dá tvrdiť, že je to skutočne praktické. Áno, možno je to na pohľad atraktívna vecička, ale hlavný problém tkvie v tom, že je mnohokrát úplne nepoužiteľná. Takéto produkty väčšinou sprevádza aj astronomická cifra na cenovke. To potom človek premýšľa: je to pekné, je to drahé, to bude iste kvalitný a luxusný tovar. A produkt si možno aj zakúpi. V takýchto prípadoch sa vyplatí neustále si opakovať príslovia - dvakrát meraj a raz strihaj. Položte si otázku, či daný produkt skutočne potrebujete a napríklad si ho nechajte aj predviesť - to platí dvojnásobne v prípade spotrebičov.

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Ergonómia na prvom mieste a to aj v inštalačných rozvodoch

Dôležité je nechať si navrhnúť kuchyňu včas, kým je možné meniť inštaláciu prívodu vody, plynu a elektriny. Všetko je potreba logicky usporiadať tak, aby jednotlivé činnosti v kuchyni na seba nadväzovali, aby ste mali všetko po ruke a zbytočne ste sa pri varení nenachodili. Ak ste kreatívny a máte jasnú predstavu o tom, ako by mala kuchyňa vyzerať, navrhnite si sami plánik. Skôr, než začnete prerábať inštalácie - voda, plyn, elektrina a obklady - mal by byť vytvorený návrh kuchyne s ktorého pomocou ide všetko ľahšie. Váš úvodný plánik sa preto stane perfektným základným materiálom pre celkovú organizáciu vášho projektu.

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Pozor na výšku

Pri plánovaní je veľmi dôležité myslieť na to, že je nutné prispôsobiť výšku pracovnej plochy výške postavy, ak je teda vaša výška okolo 165 cm, mala by výška pracovnej plochy byť 85 cm od zeme. Ak však meriate viac ako 170 cm je vhodná výška pracovnej plochy 90 cm. Predsa sa pri práci nebudete chcieť ohýbať. Ak máte početnú rodinu, váš chrbát iste ocení, že ho vysokou plochou ušetríte od bolestí pri vyváraní rodinného obeda.

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Nepodceniť drez

Pri výbere kuchynského drezu voľte radšej drez s 3,5 palcovým odtokom, opatreným uzáverom so sitkom, v ktorom sa zachytia zvyšky potravín a nečistôt. Výhodné je obstaranie kuchynského drviča, ktorý vám úplne uľahčí prácu s vyberaním sitka.

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Priestor pre umývačku

Plánujete si kúpiť umývačku? Ak máte takú možnosť si zaobstarať umývačku v šírke 60 cm, určite tak urobte, oceníte veľkosť umývačky a hlavne to, že v nej umyjete aj väčšie riady. Hoci sa vám na prvý pohľad zdá, že ju nevyužijete, pretože máte vlastne len pár hrnčekov a tanierikov, ak nežijete sami, uvidíte, že ju nakoniec plne zamestnáte.

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Miesto pre odpadky

Odpadky sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života - bohužiaľ. Avšak ich najväčšie množstvo býva práve v kuchyni. Preto, aby sa nešíril intenzívne zápach, je dobré zvoliť kôš uzavierateľný, poprípade vstavaný. Môžete si však vybrať aj kôš väčšie, ktorý je rozdelený na priehradky, aby ste mohli rovno triediť aj odpad.

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Úložné priestory

Ak máte možnosť, vybavte kuchyňu väčším počtom výsuvných zásuviek pre prehľadné ukladanie príborov, hrncov, tanierov alebo misiek. Nebudete sa musieť stále ohýbať a hľadať niečo v spodných skrinkách, budete mať všetko prehľadne uložené. Nechajte si výsuvné zásuvky a skrinky osadiť brzdiacimi mechanizmami, zabraňujúcimi nepríjemnému buchnutiu.

Zariaďujete novú kuchyňu? , fotka

Opýtajte sa na montáž

Pri plánovaných kuchyniach na mieru sa rozhodne oplatí profesionálna montáž. Kvalifikovaná montáž si vie hravo poradiť s prispôsobením rôznych atypických nerovností a tiež zvládne pokrútenie stien pri dorezávaní pracovných dosiek. Ani najdrahšia kuchyňa nebude vyzerať dobre, pokiaľ bude odfláknute zmontovaná a nainštalovaná. Navyše na kuchyne poškodené pri amatérskej montáži sa väčšinou ani nevzťahuje záruka.
 

Text: Lucie Sýkorová / Living.cz
Foto: freshome, interior.com, bestofintergreate.co.uk

Súvisiace články na Living.cz:

Video: Šikulka v kuchyni

Podlaha v kuchyni – jaká by měla být?Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Zariaďujete novú kuchyňu? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »