Vhodné praktické doplnky a náčinie do vašej kuchyne

23.2.2011 | Jana Henychová | Kuchyne | Komentárov 0 |

Počas rokov hospodárenia v jednej domácnosti postupom času rozširujeme kuchynskú výbavu od veľkých spotrebičov po malé doplnky a nástroje na varenie. Či už sa nám stará výbava postupne opotrebúva alebo si chceme dopriať nejaký moderný doplnok, občas si proste nejakú tú drobnosť na varenie alebo prípravu studených pokrmov do kuchyne radi zakúpime. Okrem základného vybavenia kuchyne je dôležitá časť praktických doplnkov, ktoré z nás väčšina používa, ako sú sitá na cedenie cestovín, sitká na čaje, podberáky, naberačky, cedidlá, varešky, dosky na krájanie, krájače vajíčok a iné potrebné vybavenie, čo väčšina gazdín v domácnosti rada ocení. Obzvlášť, keď je všetko rýchlo po ruke a z rovnakej sady.

Vhodné praktické doplnky a náčinie do vašej kuchyne  - foto, Hyperbyvanie.sk

Pri zaobstarávaní takýchto predmetov je pravdepodobnejšia postupná obmena starých vecí, než aby ste všetko naraz vyhodili a kúpili si kompletne nové vybavenie. Väčšinu doplnkových predmetov potrebujú najmä mladé začínajúce domácnosti. Najmä tým odporúčame zakupovať si takéto drobnosti vo výhodných setoch a súpravách. Keď si budeme kupovať závesné podberáky, metly, naberačky a obracače na vyprážanie, tak s rovnako farebnou rukoväťou. Mnohé z nich totiž môžete zakúpiť s dreveným nadstavcom alebo stojanom, vďaka ktorému môžete získať aj zaujímavú dekoráciu.

Vhodné praktické doplnky a náčinie do vašej kuchyne , fotka

Jedným z novodobých a praktických doplnkov, ktorý vám môžeme pre začiatok do kuchyne odporučiť, je skladací silikónový cedník na cestoviny. Vďaka jeho skladnosti sa dá do skrine ľahko uložiť a zároveň tak ušetriť miesto pre ďalší riad. Vďaka jemnému silikónovému materiálu si cedník po dlhé roky zachováva pôvodný tvar, vydrží nápor horúcej vody a neskrúti sa. Silikónový cedník v hráškovo zelenej farbe bude vždy užitočným pomocníkom v každej kuchyni.

Vhodné praktické doplnky a náčinie do vašej kuchyne , fotka

Ďalší doplnok, ktorý vám môžeme s chuťou odporučiť, bude najmä pre tých z vás, ktorí radi konzumujú čerstvú zeleninu. Jedná sa o mimoriadnu odstredivku na šalát, ktorú si môžete zaobstarať v mnohých farebných variantách, aby sa vám do kuchyne hodila. Vďaka využitiu odstredivej sily, bez ťažkostí z listov hlávkového šalátu, kapusty alebo kelu prebytočná voda ľahko odkvapká. Stačí len ľahko stlačiť páku na veku a bubienok odstredivky sa začne otáčať. Aby ste boli vybavení kompletnou sadou, je praktické riešenie si v rovnakej farbe zakúpiť naberačku s cedidlom na zeleninu a cestoviny. Dá sa používať aj pre teplejšie pokrmy a pri varení môže čiastočne nahrádzať varechu alebo podberák.

Vhodné praktické doplnky a náčinie do vašej kuchyne , fotka

Prísadou k domácemu šalátu z čerstvej zeleniny býva často kvalitný dresing. Aby ste mali výbavu ešte bohatšiu, môžete si zaobstarať špeciálnu nádobu na výrobu šalátového dresingu. Ľahká nádobka na prísady pre dresing má uprostred špirálu pre dôkladné premiešanie všetkých potrebných surovín. Vo viečku nádoby sa nachádza praktický lievik, takže nemusíte pri servírovaní otvárať celý poklop a stačí tak nádobu len sklopiť do príslušného uhla. Na spracovanie a premiešanie surovín v nádobe dochádza za pomoci stlačenia piestu a špirála vo vnútri všetko premieša. Rovnakým spôsobom si môžete vytvoriť aj domácu majonézu na šalát alebo ku vyprážaným jedlám, ktorá chutí najlepšie vždy čerstvo pripravená.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Vhodné praktické doplnky a náčinie do vašej kuchyne zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »