Výroba domácej poličky zo zvyškových materiálov

22.3.2011 | Jana Henychová | Kuchyne | Komentárov 0 |

Potrebujete poličku do kuchyne na koreničky alebo na kvety? Ak sa vám nechce žiadnu kupovať a radšej si drobný nábytok vyrobíte sami, potom vám môžeme poskytnúť niekoľko rád, ako si takúto poličku z niektorých zvyškových materiálov vyrobiť.

Výroba domácej poličky zo zvyškových materiálov  - foto, Hyperbyvanie.sk

Jedna z možností je vyrobiť si poličku z drevených debničiek, ktoré zostanú po ovocí alebo zelenine. K nim si kúpime dostatočne dlhú drevenú hranolovú tyč a farebný Balakryl. Najprv debničky trochu obrúsime brúsnym papierom, aby boli jemné. Potom môžeme rozobrať jednu debnu na poličky do ostatných debničiek. Na miesta, kde potom budú v debničkách poličky, pribijeme krátku podperu, ktorú si odrežeme z dreveného hranolu podľa potreby. Potom si z drobných dosiek rozobranej debny narežeme poličky a položíme ich na podpery, pre ktoré si vyhradíme miesto. Ako náhle je všetko spojené dohromady, máme hotový výrobok. V tejto fáze už ho zostáva len natrieť, najlepšie vyššie uvedeným Balakrylom alebo iným prípravkom podobného chemického zloženia.

Výroba domácej poličky zo zvyškových materiálov , fotka

Ďalší variant, ktorý si môžete vyrobiť a rozmiestniť do rôznych kútov bytu, je malá polička z drobných drevených odrezkov. Sú univerzálne využiteľné, najmä pre odkladanie malých guľatých kvetináčov s izbovými kvetmi alebo si na ňu môžete postaviť drobnú dekoráciu alebo sošku. Je ideálny predovšetkým do kútov. Polička z odrezkov tak zaplní a oživí nevyužité miesto v predsieni aj kuchyni. Trojuholníkovú podperu poličky možno ozdobiť väčším vyvŕtaným okrúhlym otvorom, do ktorého môžete zavesiť ďalšie drobné predmety na šnúrku alebo mašľu. Ak je otvor dostatočne široký, možno ho využiť pre vyplnenie kamienkom, šiškou alebo borovicovou vetvičkou.

Výroba domácej poličky zo zvyškových materiálov , fotka

Pracovný postup spočíva v tom, že si zo drevených zvyškov vyrežeme tvar obdĺžnika a pravouhlého trojuholníka. Hrany zbrúsime brúsnym papierom. Do trojuholníkovej aj obdĺžnikovej časti vyvŕtame rovnaké otvory. Ďalej do dvoch rohov na dlhšej strane vyvŕtame malé otvory na háčiky. Z guľatiny si narežeme kolíky o rozmeroch podľa konkrétnej potreby, ktoré potrieme lepidlom a vložíme do vopred vyvŕtaných otvorov. Necháme zaschnúť a potom natrieme vyčnievajúce kolíky, na ktoré potom nasunieme druhú časť s otvormi. Ak sme všetko starostlivo vymerali, vyvŕtali aj vyrezali, potom nám všetko do seba zapadne.

Výroba domácej poličky zo zvyškových materiálov , fotka

Posledným typom, ktorý vám predstavíme, je polička zo starých šuplíkov. Ak práve vyhadzujete starý nábytok, mohli by ste možno práve niektoré šuplíky z neho takto využiť. Obzvlášť ak máte možnosť použiť zásuvky od starého nábytku z masívneho dreva. Pracovný postup nie je oproti predchádzajúcim tak zložitý, pretože sa len upevní hotová zásuvka na stenu. Podľa vašej individuálne potreby ju môžete do bytu povesti takmer kamkoľvek. Jej využitie bude skutočne široké.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Výroba domácej poličky zo zvyškových materiálov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »