Vetracie systémy pre prácu v kuchyni

20.6.2011 | Jana Henychová | Kuchyne | Komentárov 0 |

Ak potrebujete vo vašej kuchyni spoľahlivo a efektívne odsávať výpary z varenia a vyprážania, je treba si zaobstarať kvalitnú odsávaciu techniku. Vzduchotechnické a klimatizačné systémy pre odvetrávanie kuchyne patria medzi moderné vybavenie domácností v rodinných domoch.

Vetracie systémy pre prácu v kuchyni  - foto, Hyperbyvanie.sk

Výber vetracej techniky môže zásadne ovplyvniť kvalitu ovzdušia v ostatných miestnostiach obydlia. Nefunkčný, dlhodobo neudržovaný alebo dokonca nevhodne navrhnutý systém vetrania kuchyne vám môže spôsobiť prenikanie kontaminovaného vzduchu obsahujúceho vo veľkej koncentrácii nadmernú vlhkosť a nežiaduce tukové častice, ktoré sa ľahko dostanú do okolitých priestorov. Správne navrhnutý systém vetrania tak dlhodobo zabezpečuje chod domácnosti.

Vetracie systémy pre prácu v kuchyni , fotka

Pri návrhu vetracích systémov je kladený hlavný dôraz na zamedzenie šírenia odpadového vzduchu mimo kuchynskú prevádzku. Pre všetky veľkosti a typy kuchýň je možné navrhnúť a dodať celoplošné vetranie. Uzavretý systém v podobe vzduchotesnej konštrukcie bráni unikaniu tepla a vlhkosti nad vetraciu plochu. Vďaka tejto technológii spĺňa najprísnejšie hygienické požiadavky. Okrem výparov z varenia dokážu tiež eliminovať zápach z cigaretového dymu.

Vetracie systémy pre prácu v kuchyni , fotka

Pri navrhovaní vetracích systémov pre kuchyne sa v súčasnej dobe mimo požiadavku na vysokú hygienu dbá i na úspory energií. V bežnej kuchyni sa dá vhodným technickým opatrením dosiahnuť úspora energií na vetranie. Je to predovšetkým využitím systému spätného získavania tepla z odpadového vzduchu, ktorá dokáže ušetriť väčšinu nákladov na dohrev privádzaného chladného vzduchu. Ďalším krokom, ktorý smeruje k úspore energie, je vhodný automatický riadiaci systém. Je efektívne si vybrať taký, ktorý vetranie spína iba po dobu nevyhnutne nutnú.

Vetracie systémy pre prácu v kuchyni , fotka

Jadro vetracieho systému tvoria kompaktné vzduchotecnické jednotky, ktoré sú vybavené vysúvacím výmenníkom s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla. Pomocou tohto spôsobu v chladnom období umožní vetrať s minimálnymi nárokmi na dohrev vzduchu. Jednotka ďalej obsahuje dva nezávisle ovládané ventilátory a tiež filtre privádzaného a odvádzaného vzduchu. Moderné vetracie systémy sa vyznačujú veľmi nízkou hlučnosťou, teda nie je problém si ich zaobstarať do akejkoľvek domácnosti.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Vetracie systémy pre prácu v kuchyni zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »