Výsuvné odsávače pary pri varení

20.9.2011 | Jana Henychová | Kuchyne | Komentárov 0 |

Pri vykonávaní rekonštrukcie kuchyne si určite budete robiť kompletne nové vybavenie. Okrem kuchynskej linky, varnej dosky a riadu je potrebné zaistiť si tiež efektívne odsávanie pár. K tomu vám môžu pomôcť moderné výsuvné odsávače.

Výsuvné odsávače pary pri varení  - foto, Hyperbyvanie.sk

Výsuvné odsávače pary na rozdiel od bežných digestorov dokážu vďaka priblíženiu zachytiť paru unikajúcu priamo zo zdroja. S nižšou rýchlostnou polohou elektrického motora tak dokáže z bližšej vzdialenosti pohltiť viac pary. K tomu čiastočne napomáha aj dostatočne veľká odsávacia plocha, ktorá je rovnako ako digestory zakrytá mriežkou alebo krytom s kruhovými otvormi. Aj napriek tomu, že tieto spotrebiče pomocou vysunutia dokážu odsať paru z pomerne blízkej vzdialenosti, musí byť stále zachovaná dostatočná vzdialenosť medzi odsávačom a varnou doskou.

Výsuvné odsávače pary pri varení , fotka

Ovládanie je mechanické. Obvyklé odsávače sú vybavené troma rýchlostnými polohami motora, ktoré sa využívajú podľa množstva vypúšťanej pary. Plášť výsuvného odsávača je vyrobený z nerezovej ocele, ktorá tak spotrebič chráni pred koróziou. Ako praktický doplnok pri varení a práci v kuchyni obsahuje halogénové osvetlenie.

Výsuvné odsávače pary pri varení , fotka

Spotrebič sa používa buď na princípe odťahu do zvláštne určenej vybudovanej šachty, kedy para uniká preč. Druhou možnosťou, ktorá sa ponúka, je zachytávanie pár pomocou cirkulácie cez uhlíkový filter. Tento variant nachádza ďaleko širšie využitie, najmä v bytových jednotkách väčších domov, kde z technických dôvodov nie je možné zaistiť odťah do spoločnej šachty. Ak sa ale rozhodneme pre variant s odťahom do šachty, potom nesmie byť odsávač pripojený do klasického komína alebo dymovodu.

Výsuvné odsávače pary pri varení , fotka

Rovnako by sa nemal odsávaný vzduch vypúšťať ani do potrubia, ktoré slúži k účelom odsávania výparov zo zariadení napájaných inou energiou než elektrickou. Ak je v prevádzke súčasne s odsávačom v odťahovej verzii v jednej miestnosti iný spotrebič, ktorý funguje na plyn, olej, naftu alebo tuhé palivá, môžu takéto spotrebiče pri spaľovaní vytvoriť určitú mieru nežiaduceho podtlaku. Preto je v takýchto prípadoch treba postarať sa o dostatočný prísun vzduchu. Najmä ak varíte častejšie jedlá časovo náročnejšie na prípravu, keď vám uniká z hrncov viac pary, rozhodne sa oplatí zaobstarať si niektorý z vyššie uvedených odsávačov.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Výsuvné odsávače pary pri varení zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »