KUCHYŇA V ŠTÝLE PRÍRODY

19.7.2007 | Jan Smidak | Kuchyne | Komentárov 0 |

Pri rekonštrukcii kuchyne sa asi vždy otriasa rodinný život v základoch. Firma RAKO ponúka inšpiráciu pre stavebníkov, ktorí sa do tak náročnej úlohy chcú pustiť. Hlavné štýly, ktoré sa do kuchyní tohto roka premietli sú štýl prírodného dreva a prírodných farieb, klasická pastelová farebná séria pre hravú domácku kuchyňu, ale aj temperamentný rustikálny štýl pálivého korenia.

Všetky série obkladu a dlažieb pre kuchyne spĺňajú všetky funkčné požiadavky na prevádzku v kuchyni. Znamená to, že obklady sa ľahko čistia, vydržia prípadný náraz kuchynského riadu a pre priaznivcov keramických pracovných plôch, alebo modelovanie ník a kuchynských políc sú k dispozícii v rámci každej série funkčné doplnky pre vyriešenie horizontálnych hrán.

Zebrano, kuchyne v štýle tropických drevín

Séria Zebrano precízne napodobnila štýl vzácneho afrického dreva s charakteristickým dekórom nepravidelných pruhov, ale svojimi funkčnými vlastnosťami keramika drevo vysoko presahuje. Pre prevázku v kuchyni je zásadná jej ľahká údržba a odolnosť. Séria Zebrano však za svojimi ideálnymi funkčnými vlastnosťami nezaostáva ani designom. Je tvorena dlaždicami 33,3 x 33,3 cm v štyroch farbách: slonová kosť, šedá, hnedá a tmavo hnedá. Podlahu dopĺňajú v rovnakom štýle a farbách obkladačky 20 x 40 cm, ktoré sú však naviac rozšírené o štvorcové obkladačky 20 x 20 cm s lesklým, jemne linkovaným povrchom v trendy farbách ružovej a oranžovej. Ružová vytvorí efektnú kombináciu so šedou alebo doplnkovo tmavo hnedou, oranžová najmä so stredne a tmavo hnedou. Praktickú funkciu mají lišty, ktoré zaistia esteticky čisté vyriešenie miest, kde sa stretávajú vodorovné a zvislé obkladané plochy.


Aqua – pastely pre každú príležitosť

Kuchyňa Aqua stavila na pastelové farby bielu, béžovú, svetlo ružovú a svetlo modrú, ktoré sú predurčené k mnohým variáciám jednak vďaka svojej vzájomnej farebnej kombinovateľnosti, jednak vďaka množstvu ponúkaných formátov. Hravú kuchňu stvorenú z čiste priezračných farieb vytvoríte z dlaždíc 10 x 10 cm alebo 20 x 20 cm a zaujímavé miesta v kuchyni môžete ozvláštniť 4-kusovými setmi inzert s drobnými rastlinnými motívmi. Podlahu série ideálne dotvoria dlaždice 45 x 45 cm zo série Arena v béžovej, červenej alebo modrej farbe. Tým môže dôjsť k elegantnému prepojeniu kuchyne s ostatnými časťami bytu vrátane kúpeľne, do ktorej sa séria nielen svojím názvom skvele hodí.Text: Petr Kubát

Foto: RAKO  Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 22

Diskusia

Článok KUCHYŇA V ŠTÝLE PRÍRODY zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 223 príspevkov

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Ďalšie príspevky »