Privítajte do svojej kuchyne silikón

27.1.2012 | Monika Kovačková | Kuchyne | Komentárov 0 |

Silikón býva označovaný ako materiál tretieho tisícročia a to právom. Hoci sa mnohým z nás vybaví predovšetkým jeho využitie v plastickej chirurgii, je silikón vďaka svojim nesporným výhodám využívaný aj v iných oblastiach. Čím ďalej častejšie preniká aj do domácností, kde uľahčuje prácu napríklad v kuchyni.

Privítajte do svojej kuchyne silikón - foto, Hyperbyvanie.sk

Výhody silikónu

Silikón je obľúbeným materiálom pre výrobu kuchynského náčinia, pretože oplýva vlastnosťami, ktoré uľahčujú kuchynské úpravy, upratovanie aj samotné varenie. Náčinie zo silikónu je veľmi ľahké, ľahko umývateľné a pritom odolné voči vysokým (do 280 ° C) i nízkym teplotám (do -40 ° C), takže s ním môžete pracovať naozaj univerzálne. Výrobky zo silikónu tak môžete použiť nielen na pečenie v elektrických, plynových a teplovzdušných rúrach a varenie v mikrovlnkách, ale aj na mrazenie. Silikón je zdravotne nezávadný, nevyniká výraznou chuťou ani vôňou, ktorými by pripravovaný pokrm "nakazil"; silikón navyše pri varení na rozdiel od iných materiálov pachy nepohlcuje. Silikón má dlhú životnosť a vyžaduje minimálnu starostlivosť; silikónový riad môžete umývať aj v umývačke. Navyše silikónové výrobky ponúkajú módny dizajn nezvyklých farieb a tvarov a tak sú skvelým estetickým doplnkom, ktorý zároveň šetrí peniaze, čas i námahu.

Privítajte do svojej kuchyne silikón, fotka

Moderné varenie

Najčastejšie sa s moderným silikónom stretávame vo forme na pečenie a tortových formách. Silikónový materiál je na pečenie ideálny, pretože má vysokú tepelnú vodivosť a tak umožňuje rýchle pečenie pri nižších teplotách. Silikón je veľmi ľahký, pružný a nepriľnavý a preto vyklopiť horúcu bábovku už bude raz navždy hračka. Pekáč nemusíte ani nijako vymazávať, teda skôr nemali by ste. Formy sa vyrábajú najrôznejších tvarov a tak si v nich môžete upiecť nielen bábovku, ale aj obľúbené muffiny, veľkonočného barančeka a trebárs aj pizzu. Na pečenie si môžete tiež zaobstarať farebné moderné doplnky ako sú valy, podložky na pečenie, pierka, stierky alebo pestrofarebné silikónové chňapky. Silikónový riad sa navyše nerozbije, ani neodrie. Okrem práce a peňazí ušetrí aj priestor; väčšina pomôcok zo silikónu sa dá ľahko zrolovať do valčeka, bez toho aby ste ich tým nejako poškodili.

Privítajte do svojej kuchyne silikón, fotka

Naozajstným hitom sa stali silikónové pokrievky. Silikón vás zbaví zdĺhavého pátrania, ktorá pokrievka padne na ktorý hrniec. Silikónové pokrievky sú dokonale priľnavé a preto s nimi môžete priklopiť akýkoľvek otvor s plochými okraji, ktorý je menší než ony samy. Nemusíte teda už riešiť veľkosť pokrievky a ani materiál: pokrievka sa ľahko prisaje na sklo, kov, porcelán či plast.

Privítajte do svojej kuchyne silikón, fotka

Ako už bolo povedané, silikón je odolný proti extrémnym teplotám a to ako tým vysokým, tak tým nízkym. Vo vašej mrazničke sa budú originálne vynímať vtipne tvarové formičky na ľad či domáce nanuky a zmrzlinu, z ktorých pochúťku opäť veľmi ľahko vylúpnite.

Privítajte do svojej kuchyne silikón, fotka

Ak chcete mať pri nákupe istotu, obráťte sa na renomovaného výrobcu a požadujte certifikát o nezávadnosti výrobku.

Privítajte do svojej kuchyne silikón, fotka

Silikón vám v kuchyni uľahčí a urýchli prácu, pričom výsledok bude vždy dokonalý.

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Privítajte do svojej kuchyne silikón zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »