Želáte si vriacu vodu alebo sódu priamo z kohútika?

29.4.2012 | Monika Kovačková | Kuchyne | Komentárov 0 |

Vodné batérie smerujú stále k väčšej dokonalosti - sú kvalitnejšie, úspornejšie a dizajnovo prepracovanejšie. Aj od tých najlepších batérií sme si zvykli požadovať len studenú a teplú pitnú vodu, pre iné úpravy vody sme vybavení špeciálnymi prístrojmi, ako sú rýchlovarné kanvice, sifóny či sodastreamy. Všetky bytové doplnky a zariadenia sú však v dnešnej dobe vyrábané s cieľom maximálne šetriť čas svojich užívateľov - tak prečo si nenatočiť osviežujúci perlivú vodu či nezaliať si kávu priamo vodou z kohútika?

Želáte si vriacu vodu alebo sódu priamo z kohútika? - foto, Hyperbyvanie.sk

Diskusie o kvalite balenej vody v PET fľašiach sú dôvodom, prečo sa stále viac ľudí vracia na pitie "obyčajnej" vody z kohútika. Vodu z kohútika si však vďaka nových kuchynským batériám môžete užívať v rôznej úprave. Ak sa chcete osviežiť čerstvou, chladnou a naozaj čistou vodou nemusíte si kupovať špeciálnu kanvicu s filtrom, ktorá vodu zbaví ťažkých kovov zodpovedných za jej nepríjemný pach a pachuť. Špeciálne batérie majú zabudovaný filter, ktorý obsahuje ako filter na hrubé, tak mikrometrové čiastočky, menič iónov znižujúci tvrdosť vody a filtrujúci ťažké kovy aj filter s aktívnym uhlíkom odstraňujúci nepríjemné pachové a chuťové prímesi. Filter sa inštaluje pod drez, takže nezaberá žiadne miesto na pracovnej ploche a nenarušuje celkový vzhľad kuchynskej linky. K filtru si môžete zaobstarať aj perlátor na prípravu perlivé vody

Filtrovaná alebo perlivá voda je vedená zvlášť, aby ste ňou nemuseli plytvať na umývanie rúk či riadu alebo na oplachovanie zeleniny. Stačí len pootočiť pákou a zvoliť si, či má tiecť voda filtrovaná alebo "obyčajná" studená či teplá voda. Filtre dokážu prefiltrovať okolo 500 litrov vody, pričom na potrebu vymeniť filter vás upozorní blikajúce LED svetielko inštalované priamo v páke.

Rovnako tak vám z kohútika môže tiecť voda vriaca, takže vašu rýchlovarnú kanvicu už nebudete potrebovať. Ak vám táto špeciálna vodné batérie príde ako zbytočný luxus, spomeňte, ako často pri rôznych úkonoch v kuchyni vriacu vodu potrebujete - nejedná sa len o prípravu horúcich nápojov, ale predovšetkým pri príprave pokrmov vám horúca voda, ktorú budete mať ľahko a stále k dispozícii, ušetrí veľa času. Inštalácia je podobná ako u batérie s filtrom či perlátorom - minibojler sa umiestňuje pod drez. Najpraktickejšie sú opäť tie batérie, ktoré kombinujú ako obyčajnú vodu, tak vodu vriacu. Nemusíte sa obávať - kohútik, z ktorého tečie vriaca voda, je dokonale bezpečný - ako prúd vriacej vody spustíte, musíte zatiahnuť za páčku, stlačiť gombík či otočiť špeciálnym kolieskom.

Dnešný vývoj ide tak rýchlo dopredu, že si z kohútika môžete natočiť nielen vriacej či perlivú vodu, ale aj vodu ľadovo vychladenú. Čo sa týka onej sódovky, u nej si dokonca môžete určovať veľkosť bubliniek. Medzi najpraktickejšie modely patria batérie elektronické alebo dotykové, pričom sa ich cena (samozrejme v závislosti na type, kvalite a funkciách) pohybuje od 723,8 eur vyššie.

Autor: Monika Kovačková

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Želáte si vriacu vodu alebo sódu priamo z kohútika? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 202 príspevkov

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »