ZARIAĎUJEME SI KUCHYŇU

19.7.2007 | Jan Smidak | Kuchyne | Komentárov 0 |

Snáď každé kuchynské štúdio dnes ponúka projekty pre vašu ideálnu kuchyňu. Čo by ste si ale mali rozmyslieť popri tom, ako bude všetko vyzerať na prvý pohľad? Žiadny pohyb, ktorý vo svojej kuchyni urobíte, by nemal byť zbytočný. Dôležité je správne rozmiestenie skrienek a jednolivých komponentov.

Ako si nechať navrhnúť kuchyňu

Málokedy sa stane, že je klient spokojný s prvotným projektom, a preto si väčšinou návrhári v kuchynských štúdiách vytvárajú viacero variánt, ktoré sa potom ešte obmieňají. Dôležité je, aby zákazník prišiel s určitým časovým predstihom. Najlepšie vtedy, kedy môžeme v objekte ešte meniť umiestenie prívodu vody, odpadu a plynu, aby bolo možné vytvoriť kuchyňu, ktorá bude spĺňať čo najviace ergonomických pravidiel. Spolupráca s kuchynským štúdiom by mala spočívať aj v zameraní priestoru.

3D

Podľa takto vyrobenej dokumentácie tu klientovi vytvoria prvé varianty možného riešenia kuchyne, a to v 3D programe, kde má možnosť vidiet na počítači, ako by kuchyňa mohla vyzerať. Je dôležité, že tieto návrhy sú v absolútnej väčšine štúdií zadarmo. Tie majú väčšinou v ponuke vyše 30 modelov kuchyní – ako moderných, tak rustikálnych, kde každý model má ďalšie možnosti vo farebnosti dvierok, použitých materiálov, druhov dýhy alebo masívu. Pri výbere kuchyne je dôležité sa najmä presvedčiť, že podkladová doska je vyrobená z kvalitného materiálu. (Kvalitné kuchynské štúdiá majú na ukážku vzorky.) Obvykle sa používa veľmi odolný materiál MDF, čo je v podstate drevený odpad, ktorý sa lisuje a lepí.

Kuchyne slúžia celý život!

Pokiaľ sa kuchynská zostava tohto typu vyznačuje príliš nízkou cenou, môže to upozorňovať na fakt, že sa jedná o pofóliovanú drevotrieskovú dosku, ktorá je menej odolná. Ďalším možným kritickým bodom, na ktorý by sme sa mali pri nákupe zamerať, je prevedenie čelných dvierok. Tie by mali byť pofóliované celé, vrátane hrán. Práve podľa absencie hrán poznáme ľahko fóliu od posledného tradičného materiálu, lamina. Pre pracovné dosky sa používajú materiály, ako sú napríklad žula, umelý kameň (technistone), Corian, masívne drevo, lamino. Tieto pracovné dosky je možné zalištovať, a to veľmi modernými 6 cm lištami z nerezu alebo hliníka alebo aj tradičnejším materiálom, lištou z masívu.

Trendy v obložení kuchyne

Ak ešte pred niekoľkými rokmi módne trendy diktovali takmer vo všetkých prípadoch steny susediace s pracovnými plochami obložiť keramickými obkladačkami, ponúka sa dnes aj veľa iných materiálov. V zahraničí môžete vidieť aj v rodinných domoch steny kuchyní obložené ušľachtilou oceľou, špeciálne upraveným sklom alebo panely z plastických hmôt, ktoré si však u nás pod vplyvom niekdajších skúseností asi veľa priaznivcov nezískajú.

Materiál ako rébus

Podlahy zasa bývají popri tradičných keramických dlažbách zhotovované z prírodného upraveného kameňa a pre pracovné plochy kuchynské štúdiá často používajú jaseňové alebo bukové drevo. Spodné kuchynské skrinky sa nahrádzajú kontajnermi na kolieskach. Na steny často nie je potrebné vešať skrinky, tie nahradia otvorené drevené a sklenené police a konzoly pre kuchynské prístroje. Ak máme tú možnosť a obrátime se na kvalitné kuchynské štúdio, určite neurobíme nesprávny krok. Kým odborníci zostavia prevádzkové riešenie a zadajú do výroby nami vybranú variantu kuchynského nábytku, je najvyšší čas doma nechať položiť novú podlahu a vyrovnať steny. K tomuto účelu je dobré mať k dispozícii vzorky dvierok budúceho nábytku, aby sme si dobre vybrali z rozmanitej ponuky obkladových materiálov. Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 29

Diskusia

Článok ZARIAĎUJEME SI KUCHYŇU zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »