Malé, ale očarujúce kuchynky

11.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Kuchyne | Komentárov 0 |

Priestranné kuchyne sú v mnohých domácnostiach vystriedané malými kuchynskými kútmi rozkladajúcimi sa na niekoľkých metroch štvorcových. Ani v prípade kuchynských kútov sa však nemusíte vzdávať svojich požiadaviek a nárokov, a to ako na funkcie, ktoré by podľa vás mala kuchyňa spľňať, tak na jej vzhľad a dizajn. Aj na malom priestore totiž môžete pomocou niekoľkých trikov vytvoriť kuchyňu snov.

Malé, ale očarujúce kuchynky - foto, Hyperbyvanie.sk

Aby bol kuchynský kút maximálne praktický, treba tento malý priestor správne zorganizovať. Hoci najväčšiu časť priestoru v každej kuchyni zaberajú spotrebiče, nemusíte sa niektorých z nich kvôli malému priestoru zbavovať. Dnešní výrobcovia ponúkajú chladničky, mikrovlnky, rúry, varné dosky, drezy a ďalšie spotrebiče v malom, elegantnom prevedení, vďaka ktorému vám zaberú len minimum miesta.

Malé, ale očarujúce kuchynky, fotka

 

Pre lepšiu organizáciu a uľahčenie práce v kuchyni vyskúšajte niektoré z pravidiel tzv. kuchynskej ergonómie. Tie kuchyňu všeobecne rozdeľujú do troch častí: úložnú, umývaciu a varnú. Prvá časť by mala byť tvorená chladničkou, špajzou a ďalšími úložnými priestormi. Ďalej nasleduje časť umývacia- tvorená drezom a poprípade aj umývačkou riadu. Umiestnenie umývačky v bezprostrednej blízkosti drezu vám uľahčí mnoho práce. Varnú časť tvoria predovšetkým spotrebiče, ako je rúra, varná doska, mikrovlnná rúra, varná kanvica apod. Za každou z troch vymedzených častí by mala nasledovať aspoň malá pracovná plocha.

Malé, ale očarujúce kuchynky, fotka

 

Predstavte si toto usporiadanie v praxi: najprv z prvej časti vyberiete všetky suroviny potrebné na varenie. Keďže väčšinu z nich treba umyť, presuniete ich do umývacej časti, z ktorej rovno prechádzate k spotrebičom potrebných na varenie. Po varení nasleduje opačný smer, tj. z varnej časti presuniete riad do umývacej zóny a ďalej do zóny uskladnenia. Takáto organizácia priestoru vám ušetrí veľa práce aj času.

Malé, ale očarujúce kuchynky, fotka

 

Najčastejším problémom kuchynských kútov je nedostatok úložného priestoru. Úložné priestory nevytvárajte príliš v priestore – každá komoda či skrinka naviac malý priestor zaplní a bude vám brániť vo voľnosti pohybu. Radšej využite voľné plochy stien – štýlové poličky môžu visieť takmer všade. Kuchynské skrinky dajte až k stropu a do vysoko umiestnených miest uložte kuchynské potreby a suroviny, ktoré potrebujete len zriedka, ako sú napríklad zaváraniny, kompóty , forma na barančeka či bábovku.

Malé, ale očarujúce kuchynky, fotka

 

Potrebným pomocníkom sa v takto riešenej kuchyni stanú malé schodíky (alebo stolička), ktoré si počas varenia určite zvyknete používať. Schodíky vám okrem iného môžu poslúžiť aj ako sedadlo alebo odkladací priestor.
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Článok Malé, ale očarujúce kuchynky zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 202 príspevkov

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »