Zdravé kuchynské nože alebo v ústrety novým technológiám

19.1.2010 | Ceratio.cz | Kuchyne | Komentárov 0 |

Príprava pokrmov sa väčšinou obmedzuje najmä na zabezpečenie kvalitných surovín. To je samozrejme nutný základ. Avšak v drvivej väčšine sa úplne zabúda na stránku samotných nástrojov, ktoré dokážu v zásadnej miere ovplyvniť nielen chuť a výsledný dojem pokrmu, ale aj spríjemniť celú prípravu.

Zdravé kuchynské nože alebo v ústrety novým technológiám - foto, Hyperbyvanie.sk

Klasickým nástrojom pre prípravu jedla je samozrejme oceľový nôž, ktorý má svoje nesporné výhody. Avšak v dnešnej dobe moderných technológií sa ponúkajú aj ďalšie alternatívy, ktoré oproti klasickým nožom prinášajú ďalšie prednosti. Hitom poslednej doby sú najmä keramické nože zrodené z materiálu vyvinutého v kozmickom priemysle. Tie síce kompletne oceľové nože nenahrádzajú, ale v mnohých prípadoch ponúkajú podstatne lepšie vlastnosti.

 

Ach tie vitaminy  

Kľúčovým prínosom keramických nožov je ich šetrnosť voči vitamínom. Ak pracujete s klasickým oceľovým nožom, dochádza pri rezaní k tvorbe malého množstva elektrickej energie. Vzniknutá elektrická energia prestúpi dužinou a naštartuje rozklad enzýmov a vitamínov, a to oveľa spoľahlivejšie ako vriaca voda. Avšak problém má jednoduché riešenie v podobe použitia keramických nožov. Tie pri práci s potravinami nevytvárajú žiaden elektrický prúd a enzýmy, rovnako ako vitamíny, zostanú nedotknuté.

Zdravé kuchynské nože alebo v ústrety novým technológiám - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Praktické vlastnosti

Užívateľ keramických nožov ocení aj fakt, že majú nepriľnavú čepeľ. Vďaka nelepivému povrchu možno nôž ľahko čistiť len prúdom vody. Od krájania cibule tak môžete ľahko prejsť napríklad na k ovociu. Ďalšou nespornou výhodou je ostrosť čepele, ktorá vydrží bez nabrúsenia až niekoľko rokov. Ďalšiu pozitívnu vlastnosť oceníte už pri uchopení keramického noža do ruky - rukoväť býva vyrobená zo špeciálneho nezmáčateľného povrchu, ktorý zabraňuje prekĺzavaniu noža vo vlhkých rukách. A ako spoznať kvalitný nôž? Jednoducho, stačí kliknúť sem.

Zdravé kuchynské nože alebo v ústrety novým technológiám - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Ceratio NeoFlexy - Ceramic®  

Mnoho ľudí však stále váha, či si keramické nože zaobstarať a bojí sa ich krehkosti. Áno, skutočne je potrebné povedať, že pri väčšom tlaku čepeľ môže prasknúť. Preto sa nože neodporúčajú na krájanie tvrdých potravín a nemali by ste ich umývať v umývačke. Značka Ceratio však teraz prichádza s novinkou nazvanou NeoFlexy - Ceramic ®. Doterajšia technológia výroby bola vylepšená tak, že sú nože odolnejšie proti bočnému lomu, sú ľahšie a ostrie noža je menej náchylné na poškodenie. Vďaka špeciálne vyvinutému výrobnému procesu sú nože odolné aj voči ľahkému prehnutiu, pri ktorom môžu obyčajné keramické nože už prasknúť. Napriek tomu sa však keramické nože stále nehodia napríklad na kosenie a páčenie. Avšak aj to rieši súčasná špeciálna ponuka predajcu. Ten ponúka k 3. nožom keramickým ešte navyše 3.dielnu sadu kvalitných oceľových nožov série Ceratio ® TFL ™-line. TFL nože môžete používať na činnosti, ktoré sa s keramickými nožmi neodporúčajú. Nože majú oceľové jadro pokryté inertnou, vysokomolekulárnou TFL vrstvou, ktorá minimalizuje kontakt kovu s potravinami, čím tiež pomáha uchovať vitamíny a enzýmy. Majú teda podobné vlastnosti ako nože keramické. Vaša kuchyňa tak bude vybavená pre všetku prípravu potravín vďaka kombinácii nožov Ceratio NeoFlexy - Ceramic ® a Ceratio TFL ™-line.

Zdravé kuchynské nože alebo v ústrety novým technológiám - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Ak prídete na chuť kúzlu keramických nožov, môžete si kúpiť aj napríklad keramické strúhadlo alebo škrabku. Ďalšie informácie o keramických nožoch a miesto na zakúpenie nájdete na http://www.ceratio.cz/.

Zdravé kuchynské nože alebo v ústrety novým technológiám - foto, Hyperbyvanie.sk


 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 7

Diskusia

Článok Zdravé kuchynské nože alebo v ústrety novým technológiám zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 223 príspevkov

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Ďalšie príspevky »