Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle

18.5.2012 | Monika Kovačková | Kúpelne | Komentárov 0 |

Navštíviť Francúzsko znamená zamilovať sa do neho. Snáď nikde nepôsobia kúzlo snúbenia sa slávnej histórie, nádherných pamiatok, kultúry a umenia tak silno ako práve tu. Francúzsko je krajinou módy a elegancie a vyžaruje neuveriteľným romantickým kúzlom. Tak si preneste jeho nezameniteľnú atmosféru aj do svojich domovov a kochajte sa francúzskou krásou deň čo deň.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle - foto, Hyperbyvanie.sk

Francúzsky štýl dokonale ladí s najmodernejšími trendmi v bývaní, v ktorých dominujú dva štýly: striedmejší vidiecky a veľkolepý zámocký. Vidiecky štýl je charakteristický skvele doladenými detailmi, pastelovými farbami, rustikálnym zariadením a kvetinovými vzormi. Naopak zámocké ladenie sa nebojí väčšej extravagancie, výrazných prvkov i farieb.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle, fotka

Zariadiť si celý interiér do určitého štýlu môže byť pomerne náročné a to nielen z hľadiska financií, ale aj času a energie; mnohokrát je navyše potrebná k tomu rada a pomoc profesionála. Tak skúste povzniesť na malé umelecké dielo miestnosť, na ktorú sa najčastejšie zabúda a zanedbáva sa: kúpeľňu. S dodržaním niekoľkých zásad ju môžete premeniť na malý raj na zemi, ktorý bude sálať bohémsku atmosférou Francúzska.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle, fotka


Pokiaľ si potrpíte na luxus, dajte prednosť pôsobivému parížskemu štýlu, ktorý vám priblíži život v honosných zámkoch a letohrádkoch. Nádherné kúzlo kúpeľni vtisne svetlé keramické obklady veľkých formátov, ktoré môžu byť prikrášľované zlatistým zdobením či monumentálne zdobenou hornou lištou. Obkladmi pokryte nielen steny, ale aj podlahu. Nádherný dojem vytvorí aj iný variant: drevená podlaha v kombinácii s tapetami sa zámockými vzormi či ornamentálnymi motívmi - pri použití týchto materiálov však dbajte na to, aby mali špeciálnu úpravu vhodnú do vlhkého a zaťažovaného prostredia kúpeľne.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle, fotka


V prípade, že zvolíte svetlejšie pozadie, nemusíte sa báť použiť výrazné farby. So zlatou farbou, ktorá je pre parížsky štýl nevyhnutná a ktorá vynikne u rámov zrkadiel, kľučiek, úchytiek, držiakov a kúpeľňových batérií, skvele ladí čierna a smaragdovo zelená. Čiernu môžete použiť napríklad v podobe dekoratívneho kovania, ktorého vzhľad vás vráti späť do dávnej minulosti. Smaragdový odtieň zasa môže zvýrazniť kvalitu látok, ktorých sa ani v kúpeľni nemusíte vzdávať. Poťahy, prehozy a závesy miestnosť krásne zútulnia a dodajú jej originálny nádych. Urobte si z kúpeľne miesto relaxácie a vedľa vane postavte malé štýlové kresielko či pohodlnú stoličku či lavicu s nadýchanými vankúšikmi.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle, fotka


Kúpeľňu vybavte vyrezávaným, masívnejším nábytkom, ktorý môže byť podľa vašich preferencií svetlejší i tmavší a neochudobnite ju o dekoratívne doplnky, ktoré v miestnostiach francúzskych salónov nesmeli chýbať. Železné svietniky, voňavé sviečky, zrkadlá s ornamentálnym zlatým rámom, obrázky s historickou tematikou, starožitné nádobky, sošky, zdobená keramika, dominantný luster a mäkučký koberec premení vašu kúpeľňu na miestnosť hodnú kráľov.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle, fotka


Ak chcete zakúsiť čaro francúzskeho vidieka, nechajte sa inšpirovať provensálskym štýlom. Ten je založený na využívaní nežných pastelových farieb, ako je ružová, smotanová, ťavia či šedá. Nevyhnutnosťou sú jemné kvetinové vzory, napríklad na tapetách či čalúnení. Kúpeľňu zariaďte ľahkých svetlým rustikálnym nábytkom, u ktorého známky veku a opotrebovanosti nebudú vôbec na škodu - práve naopak. Miestnosť môžete dozdobiť obrazmi s tematikou vidieka či prírody, malými svetlými dekoratívnymi doplnkami a kvetinami. Ak navyše zoženiete starú vaňu po babičke, máte vyhraté - u oboch štýlov a celkovo v rámci trendov moderného bývania vedú vane neintegrované, umiestnené voľne v priestore.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle, fotka

Ak si zariadite kúpeľňu vo francúzskom štýle, premeníte túto miestnosť v originálnu oázu pokoja, v ktorej budete opakovane zažívať pocity psychickej pohody a pokoja.

Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle, fotka

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Kúpeľ vo veľkolepom francúzskom štýle zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 204 príspevkov

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Ďalšie príspevky »