Nepodceňujte výber umývadla

25.5.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Kúpelne | Komentárov 0 |

Pri výbere správneho umývadla pre vašu kúpeľňu musíte brať do úvahy rad parametrov – od štýlu a dizajnu umývadla, cez cenovú kategóriu, až po vaše požiadavky a potreby. Správny výber atraktívneho a funkčného modelu je pomerne náročná úloha – tak sa pozrite, ako na to!

Nepodceňujte výber umývadla - foto, Hyperbyvanie.sk

Prvotné plánovanie

Umývadlo zohráva v každej kúpeľni dôležitú úlohu. Nech už je moderné, luxusné alebo jednoduché, je kľúčovým prvkom, ktorého funkčnosť a vzhľad do veľkej miery ovplyvňujú funkčnosť a vzhľad celej kúpeľne.Pri výbere umývadla zvážte veľkosť a štýl vašej kúpeľne. Tiež venujte pozornosť miere jeho použitia– tj. koľko rodinných príslušníkov kúpeľňu používa a ako často.

Nepodceňujte výber umývadla, fotka

 

Samostatne stojace umývadlá

Výhodou samostatne stojaceho umývadla sú hlavne  jeho kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa tento prvok ľahko zmestí i do naozaj malých kúpeľní. Prednosťou tohto typu umývadiel je tiež jeho široká ponuka na súčasnom trhu – nech už chcete akýkoľvek tvar, rozmer, vzor, odtieň alebo materiál umývadla, môžete si byť istí, že ho zoženiete.Samostatne stojace umývadlá sú perfektné pre kúpeľne navhnuté v minimalistickom štýle alebo pre kúpeľne malých rozmerov. Umývadlá tohto druhu sú postačujúce pre domácnosti s menším počtom členov.

Pre početnejšie domácnosti predstavujú praktickejšie riešenie zabudované umývadlá (napríklad so vstavanou zrkadlovou skriňou), alebo dvojité umývadlá, ktoré síce zaberú viac miesta, na druhú stranu však urýchľujú prevádzku v kúpeľni a naviac ponúkajú i dostatok potrebného úložného miesta a odkladacie plochy.

Nepodceňujte výber umývadla, fotka

 

Moderné umývadlá s nádychom luxusu

Ukazuje sa, že stále mnoho ľudí považuje umývadlá za čisto praktický doplnok a podľa toho pristupuje k ich výberu. Skutočnosť, že umývadlá sú do istej miery tiež dekoratívne, dokazujú luxusné modely. Tie ponúkajú atypické tvary a veľkosti. Pokiaľ túžite po umývadle neprehliadnuteľného vzhľadu, vsaďte na neobvyklé materiály, z ktorých sa najčastejšie vyrábajú vrchné dosky vstavaných modelov. Trendom je predovšetkým číre sklo, neopracované drevo, najrôznejšie kovy alebo pravý či umelý kameň.

Nepodceňujte výber umývadla, fotka

 

Ani u dizajnových modelov nezabúdajte na funkčnosť

Aj umývadlo, ktoré vám svojím pôsobivým vzhľadom vyrazí dych, musí byť stopercentne funkčné. Pred kúpou si ich proste poriadne vyskúšajte, či pre vás nie je príliš malé, úzke, alebo nízke. Častým problémom je tiež nevhodné umiestnenie, tvar alebo veľkosť vodovodnej batérie – i takáto maličkosť vám môže veľmi znepríjemniť každodennú hygienu, nehovoriac o tom, že môže prísť i k nebezpečným situáciám.

Na nákup nového umývadla preto zoberte celú rodinu a modely, ktoré sa vám páčia, riadne premerajte a vyskúšajte.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Nepodceňujte výber umývadla zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »