Niečo výnimočné do vašej kúpeľne. Sklenené umývadlo!

15.8.2007 | Zdeněk Lodyha | Kúpelne | Komentárov 0 |

Opravujete vašu kúpeľňu a premýšľate, aký zaujímavý prvok by tú novú kúpeľňu urobil výnimočnou? Umývadlo zo skla! Napriek tomu, že vyzerá na prvý pohľad krehko, s hrúbkou skla od 15 do 19 mm sa rozhodne nemusíte báť, že by sa vám len tak rozsypalo pod rukami. Moderné materiály zabraňují usadzovaniu vodného kameňa a vodných máp. A naviac: dokonale spĺňa nároky na moderný design!

Niečo výnimočné do vašej kúpeľne. Sklenené umývadlo! - foto, Hyperbyvanie.sk

Sklenené umývadlá


Milovníkom skla určite učarujú sklenené umývadlá. Majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá redukuje usadzovanie vodného kameňa a odpudzuje vodu. Sklenené umývadlá sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, a to ako farebných, tak tvarových. Umývadlá sú vyrobené z tvrdeného skla so zvýšenou odolnosťou proti poškrabaniu. Špeciálna povrchová úprava obsahuje teflón, ktorý odpuzuje vodu a redukuje usadzovanie vodného kameňa, prachu a nečistôt. Kvapky vody tak nezostávajú na povrchu, ale stekajú do odpadu a tak na umývadle nezostávajú mapy. Vyrába sa v prevedení čírom, pieskovanom, farebnom a v prevedení mráz (svetlo modrá). Vo farebnom prevedení je na výber zo svetlo zelenej, zelenej, kobaltovo modrej, žltej, medovej, malinovej alebo červenej metalickej. Rôzna hrúbka a veľkosť skla spôsobuje zmeny farebného odtieňa. Sklá sú polotransparentné alebo krycie. Drevené podpery majú farby prírodné drevo, višňa a orech. K čisteniu sa nedoporučujú rôzne brúsne pasty alebo tekuté piesky, najlepšie uýmvadlo vyčistíme saponátom a hubkou.

Kvapky ako guličky


Firma Laufen na našom trhu ponúka nový druh povrchovej úpravy materiálov Wondergliss® a španielska spoločnosť Roca úpravu MaxiClean®. Obidva povrchy majú spoločné to, že po glazovaní a výpale keramického materiálu, takzvaného keramického črepu, sa na povrch výrobku nanesie vrstva hmoty, ktorá nemení štruktúru povrchu vane, umývadla a inej sanitárnej keramiky, ale rovnomerne ju pokryje. Tým vzniká vodu odpudzujúca alebo ináč nazvaná hydrofóbna vrstva, ktorá tvaruje kvapky vody do guličiek, ktoré ľahko, bez priľnutia odtečú z povrchu. Povrchová úprava tak zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa, solí a nežiadúcich nečistôt a znižuje náročnosť údržby. Práve tento proces umožňujú nanočastice, ktoré dodávajú povrchu výrobku pevnosť a odolnosť a zároveň výrazne omedzujú priľnavosť vody a nečistôt.

Niečo výnimočné do vašej kúpeľne. Sklenené umývadlo! - foto, Hyperbyvanie.skText: Zdeněk Lodyha

Foto: Laufen, Kohler, Villeroy-Boch
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 17

Diskusia

Článok Niečo výnimočné do vašej kúpeľne. Sklenené umývadlo! zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »