Krása ukrytá v kohútiku

15.8.2007 | Martin Kubát | Kúpelne | Komentárov 0 |

Design je v našej dobe mocný diktátor a preč sú tie časy, kedy väčšina vecí mala len slúžiť k svojmu účelu. Taká bežná vec, ako kohútik pri umývadle už celkom prepadol novým estetickým zákonom a transformoval sa do nezvyklých tvarov a originálnych nápadov. Vďaka nim sa vodovodná batéria môže stať dominantou kúpeľne, či kuchynskej linky.

Krása ukrytá v kohútiku  - foto, Hyperbyvanie.sk

Moderné kúpeľňové batérie sú stelesnením pokroku. Stačí zatočiť kohútikom, zdvihnúť páčku, alebo sa proste len priblížiť, a z kohútika vytryskne voda, bez ktorej by sme si náš život už ani nedokázali predstaviť.

Pre každého niečo

Keď si ale máme vybrať novú batériu, zistíme, že naša voľba nie je vôbec ľahká. Výrobcovia zaplavili trh mnohými možnosťami. Pre každú situáciu ponúka zodpovedajúce riešenie. Napríklad vodovodné batérie pre vysoký a nízky tlak, batérie s uzatváracím ventilom alebo batérie pre umiestnenie pod okno, takzvané sklápacie. Prevedenie v lesklom chróme, matnom chróme, nerezi, alebo farebných odtieňoch podľa interiéru.

Retro alebo moderna

Máte na výber od minimalistických batérií jednoduchých tvarov a čistého dizajnu, cez batérie s pákou s vymeniteľnými farebnými dielmi a rôzne pokrútenými výtokovými ramenami, až po vyložene vidiecke a rustikálne batérie z mosadze s porcelánovými otočnými kohútikmi, alebo gombíkmi. Ponuka batérií je v súčasnej dobe tak veľká, že si iste vyberiete batériu funkčnú, aj peknú.

Krása ukrytá v kohútiku  - foto, Hyperbyvanie.sk

Všetko v jednom štýle

Dizajnéri aj výrobcovia sa sústreďujú na celé kolekcie. Vodovodné batérie v celom byte tak môžu sledovať jeden určitý štýl. Je však samozrejmé, že nie každý chce unifikovať všetky miestnosti do jedného rámca, a tak sa výberu vodovodných batérií medze nekladú. Je ale vhodné, aby aspoň v rámci jednej miestnosti bol štýl dodržaný - napríklad, aby v kúpeľni vaňové, umývadlové, bidetové a sprchové batérie, pokiaľ sú oddelené, boli podobné.

Krása ukrytá v kohútiku  - foto, Hyperbyvanie.sk

Štýl niečo stojí

Naviac, väčšinou sa dá zohnať celá kúpeľňa v jednom štýle, vrátane umývadla, vane, WC, bidetu, najrôznejších doplnkov, ako sú držiaky na uteráky, dávkovače mydla a podobne a samozrejme nábytku. Musíte ale počítať s tým, že dizajnérske novinky, ktoré sa dajú brať ako umelecké diela, oberú vašu peňaženku aj o niekoľko desiatok tisíc korún.

Investícia sa môže oplatiť

Moderné batérie sa vyznačujú tichým chodom a dokonalou tesnosťou, teda dlhodobo nepotrebujú takmer žiadnu prevádzkovú údržbu. Obmedzovač prietoku, s ktorého pomocou sa dá mechanicky obmedziť maximálny prietok vody priamo v kartuši, sa stáva štandardným vybavením takmer každej kartuše. Niekedy sa dá ako doplnok doobjednať obmedzovač teploty, ktorý slúži k mechanickému zmenšeniu uhla otočenia páky.


text: Martin Kubát

foto: Kohler, Villeroy-BochDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 14

Diskusia

Článok Krása ukrytá v kohútiku zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 223 príspevkov

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Ďalšie príspevky »