Kúpeľňové trendy prichádzajú

15.8.2007 | Zdeněk Lodyha | Kúpelne | Komentárov 1 |

Preč sú tie časy, kedy bol sprchovací kút vyriešený tým, že sa sprcha od ostatnej časti kúpeľne oddelila igelitovým závesom, smaltovaná vaňa bola obložená bielymi alebo svetlozelenými dlaždičkami a nad umývadlom bola zavesená zažltnutá umelohmotná zrkadlová skrinka. Súčasný trend otvoreného obytného priestoru s opticky delenými zónami zmenil pohľad aj na umiestenie a funkciu kúpeľní.

Kúpeľňové trendy prichádzajú - foto, Hyperbyvanie.sk

Kto tvrdí, že v kúpeľni už vlastne nie je čo nové vymyslieť, ten sa hlboko mýli. Umývadlo, vaňu a sprchu už máme, a voda je stále rovnaká. Ale opak je pravdou. Kúpeľňa je jedným z najrýchlejšie sa vyvíjajúcich interiérov, kde výrobcovia neustále uvádzajú na trh nové materiály, riešenia a systémy.

Strohý interiér

Trendom sú jednoduché, dizajnovo až funkcionalisticky prevedené interiéry a zariadenie kúpeľní, ktoré by na niekoho mohli pôsobiť možno až strohým a chladným dojmom. To všetko sa ale dá veľmi Efektne vyvážiť napríklad dlažbou s pastelovými tónmi. na podlahu samozrejme použijeme veľké dlaždice, ktoré nám opticky zväčšia priestor, na steny alebo obloženie vaní môžeme použiť "znovuobjavenú" mozaiku.

Môžete sa vyhrať

K dekorácii sa stále používajú aj bordúry (ozdobné pásky), ale v posledných rokoch sú stále častejšie predovšetkým mozaiky. Ich výhodou je jednoduchý obklad na zaoblených hranách, napríklad vo vaniach, alebo umývadlách. Používajú sa aj pre orámovanie zrkadiel. Výber je pritom nepreberný, zadovážiť si môžete mozaiku keramickú, sklenenú a mramorovú, matnú, lesklú, alebo s perleťou. Obľúbené sú mozaiky jednofarebné, alebo takzvaný tón v tóne, ale aj veselé, ktoré hrajú najbláznivejšími farbami.

Kúpeľňové trendy prichádzajú - foto, Hyperbyvanie.sk

Kúpeľňa, ako miesto pre relaxáciu

Trend otvorených kúpeľňových priestorov výrazne ovplyvnil vzhľad jednotlivých častí kúpeľňového vybavenia. Pôvodne oddelené a uzatvorené miestnosti slúžiace takpovediac výhradne rodinným príslušníkom teraz architekti odvážne začleňujú nielen do spální, ale aj do integrovaných obytných častí domácností. Do kúpeľní tak prenikajú rozmanité kresielka, alebo lehátka, ktoré zdôrazňujú relaxačnú funkciu priestoru, oddelenie zón v kúpeľni umožňujú voľne stojace panely, alebo poloostrovné kusy nábytku so zabudovanými umývadlami, ktoré sa tak stávajú prístupné z viacerých strán.

Kúpeľňové trendy prichádzajú - foto, Hyperbyvanie.sk

Kúpeľňa v pohybe

Nová koncepcia vnímania kúpeľne ako komfortného priestoru umožňujúceho svojím zariadením a umiestnením relaxáciu a komunikáciu, je tento rok jedným z hlavných tém. Snaha o zvýšenie ergonomických funkcií vedie k tvorbe pojazdných, či otočných skriniek a kontajnerov, sklápacích zrkadiel s integrovaným osvetlením a dotykového ovládania svetiel, armatúr, spalchovacích zariadení WC, alebo masážnych systémov vo vaniach a sprchových boxoch. Požiadavke architektov na možnosti odľahčeného delenia jednotlivých zón vyšli návrhári v ústrety tvorbou skelených zásten s minimom kovových profilov, kreatívne riešenia presklených uzavierateľných častí umožňujú nové alternatívy úchytov, alebo madiel.


Text: Zdeněk Lodyha

Foto: Laufen, Kohler, Villeroy-Boch Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 19

Diskusia

Oci: Autor by si nejdriv mel neco...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »