Komfort vodovodných batérií

15.8.2007 | Martin Kubát | Kúpelne | Komentárov 0 |

Vodovodné batérie prechádzajú nielen designovou revolúciou, ale predovšetkým technologickou. Okrem bezdotykových batérií, ktoré si môžete sami naprogramovať tak, aby ste zbytočne neplytvali vodou, prichádza aj inteligentná batéria, ktorá zabráni opareniu. Môžete si vybrať.

Komfort vodovodných batérií - foto, Hyperbyvanie.sk

Nikdy sa neoparíte

Inteligentná termostatická batéria zaručuje dodávku vody s teplotou, ktorú považujeme pre naše telo za najlepšiu. Požadovanú teplotu si nastavíme a batéria túto teplotu stráži automaticky za nás. V základnej polohe sa dá kohútikom otáčať až do 38°C, kto chce teplotu vyššiu, musí stlačiť poistku proti opareniu a až potom ho kohútik pustí ďalej. Batéria stráži nastavenú teplotu s presnosťou plus mínus 1°C.

Oceníte nielen pri umývaní vlasov

Pri výpadku studenej vody sa termostat celkom uzavrie a teda ani v tomto prípade nehrozí oparenie horúcou vodou. Niektoré modely naviac majú zónu za 38°C vrúbkovanú, takže pokiaľ užívateť otáča kohútikom vo vyšších teplotách, cíti pri otáčaní ľahké drhnutie a to ho upozorňuje, že je možné nebezpečie, že sa oparí. Je to výhodné napríklad keď si umývate vlasy a máte oči plné vody a mydla. Je teda jasné, že sa dá teplota kedykoľvek ľubovoľne meniť od studenej až po vriacu, avšak len pod našou kontrolou. Nikdy nie samovoľne. Naviac zmena teploty prebieha do dvoch sekúnd a túto rýchlosť nezvládne žiadna iná batéria.

Návratné investície

Vďaka tomu termostatické batérie ponúkajú nielen dokonalý užívateľský komfort, ale prinášajú až 50 % úspor za vodu a spotrebovanú energiu na jej ohrev. Nemusíme ľutovať vyššie nákupné ceny, ktoré sa pohybujú medzi 3500 Sk až 8000 Sk, pretože návratnosť vo forme úspory energie je zrejmá. Termostatické batérie sú k dostaniu vo všetkých variantách. Kým umývadlové sú vyhľadávané minimálne (skôr je dopyt po modeloch ku drezom), batérie do sprchových kútov a vaní nájdete v rôznych dizajnoch a cenových reláciách.

Poistka pre váš komfort

Je to z toho dôvodu, že práve v týchto zariadeniach umývame celé telo a jeho skryté časti sú na teplotné zmeny viac náchylné, než napríklad ruky pri bežnom umývaní. Tiež predchádzame opareniu, kedy by sme náhodou v sprchovom kúte zavadili o páku. Najčastejšie sú vyhľadávané v domácnostiach s deťmi alebo tam, kde sú starší ľudia, alebo osoby so sníženou manipulačnou schopnosťou.

Páka a kohútik

Ak chcete zostať pri klasických funkciách, máte na výber batériu pákovú, alebo tradične kohútikovú. Páky môžu mať najrôznejšie tvary - od širokých páčok po tyčku, od chrómových po drevené (podobne ako pri kohútikoch). Páku v niektorých modeloch nahrádza joystick. Vo vnútri batérie je teplá a studená voda zmiešavaná v kartuši. Pákové batérie tak môžu byť vybavené obmedzovačmi, vďaka ktorým napríklad množstvo vody pri zdvihnutí páčky do obvyklej polohy dosiahne len polovičný možný prietok. Až pri dosiahnutí krajnej polohy preteká batériou plný prúd vody.

Komfort vodovodných batérií - foto, Hyperbyvanie.sk

Kohútiková nostalgia

Aj keď je pákový mechanizmus ľahšie ovládateľný, nostalgickému čaru kohútikových batérií mnohí nedokážu uniknúť. Samé kohútiky môžu mať najrôznejšie tvary a môžu byť vyrobené z najrôznejších materiálov - od kovu cez farebné plasty a sklo až po drevo.

Batérie pre váš záchod

Prevratným riešením pre kúpeľne kombinované s WC sú umývadlové batérie s ručnou sprškou Bidetta, ktoré plne zastúpia bidet, pre ktorý spravidla (a bohužiaľ) nezostáva miesto. Náhrada za bidet je dokonalá a naviac máme možnosť v rozsahu 1,5 m až 2 m. Vedľa dokonalej intímnej hygieny sa dá použiť aj na umytie dieťaťa, naplnenie vedra, či umytie vlasov. Bidetta je neoceniteľným pomocníkom pri domácich prácach. Aj tu je ale nutné vybrať si výrobok, ktorý nie je len lacnou kópiou originálu. Bidetovú spršku si zadovážime za cenu okolo 3000 Sk.


text: Martin Kubát

foto: Kohler, Villeroy-Boch Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 18

Diskusia

Článok Komfort vodovodných batérií zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »