Farebné sadrové omietky v interiéri

26.9.2011 | Jana Henychová | Maľovanie, steny, tapety | Komentárov 1 |

Aby zostali steny obytných interiérov stále zachovalé, vyžadujú priebežné vymaľovanie minimálne v intervale piatich rokov. Pre zvýšenie ochrany muriva a trvanlivosti náteru sú do mnohých interiérov vhodné sadrové omietky.

Farebné sadrové omietky v interiéri  - foto, Hyperbyvanie.sk

Jedným z dôležitých interiérových prvkov sú vnútorné omietky bytov. Interiérová sadrová omietka dokáže stabilizovať optimálnu suchosť stien a eliminuje prenikanie nadmernej vlhkosti a tvorenie nežiaducich plesní. Tieto nátery ideálne priľnú na akýkoľvek stavebný podklad a dovedú ho opticky veľmi dobre zjednotiť. A tak sa nám nestane, že by počas aplikovania sadrového náteru došlo k nezlučiteľnosti rozdielnych materiálov. Vaše steny a stropy tak zostanú pevné a hladké. Navyše spracovanie takýchto omietok nevyžaduje príliš veľa času a tak môžete byť s prácou pomerne rýchlo hotoví.

Farebné sadrové omietky v interiéri , fotka

Ak budete počas natierania aplikovať sadrové omietky na vápenopieskovcové alebo pórobetónové tvárnice, potom je potrebné vedieť, že vám počas nanášania môže vznikať pomerne nízky difúzny odpor. To sa môže prejaviť na vysokej miere priedušnosti muriva, čo má za následok rýchlejšie usychanie. Sadrové nátery majú tiež schopnosť prijímať a uvoľňovať vzdušnú vlhkosť.

Farebné sadrové omietky v interiéri , fotka

Sadrové omietky vám vo výsledku zaistia dokonalú hladkosť povrchu stien i stropov a to dokonca aj s finálnou povrchovou úpravou, bez toho, aby ste museli múry ešte navyše dobrusovať. Efektívnym spôsobom dokážu prenášať drobné pnutie v podklade, následkom čoho náter na povrchu zaručene nepopraská a zostane tak oproti bežným maľbám dlhšie ako nový. A tak môžete sadrové nátery využívať ako ideálne podklady a farebné maľby, tak aj pre okrasné tapety a mnoho špeciálnych plastických dekoratívnych obložení.

Farebné sadrové omietky v interiéri , fotka

Uvedené nátery sú prírodnými, ekologickými materiálmi, ktoré v miestnosti pomáhajú vytvárať príjemné klimatické prostredie a preto môžu byť veľmi prospešné aj pre mnoho jedincov, ktorí trpia vybranými druhmi alergií. Tieto zdravotne nezávadné vlastnosti sadrového náteru môžete napríklad využiť aj pri rekonštrukcii detskej izbičky, kde sa tiež predpokladá, že všetko vybavenie vrátane náterov stien bude, čo najviac prispôsobené a nebude ohrozovať bezpečnosť ani zdravie detí.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

maliarskestudio: 3D štruktúry Interiérový...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 223 príspevkov

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Ďalšie príspevky »