Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo

25.1.2012 | Monika Kovačková | Maľovanie, steny, tapety | Komentárov 0 |

Ak túžite vdýchnuť vášmu príbytku nový vzhľad alebo ak sa chcete vrhnúť do výraznejšej zmeny, ktorá by bola na prvý pohľad viditeľná, nemusíte sa púšťať do finančne i časovo nákladných investícií. Ako pre jemné doladenie, tak pre viditeľnú premenu interiéru vám poslúžia dizajnovo módne samolepky na stenu, ktoré dodajú šmrnc a štýl každej stene.

Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo - foto, Hyperbyvanie.sk

Aká je ponuka?

Pod pojmom samolepky sa nám najčastejšie vybavia farebné obrázky detských postavičiek a roztomilých motívov, ktoré sa hodia maximálne na rozveselenie detskej izby. Samolepky na stenu sa však stali v poslednej dobe skutočným hitom, ktorý dokáže skrášliť aj luxusné priestory. Môžete si totiž vybrať z naozaj širokej ponuky farieb, tvarov, motívov a obrazov, takže samolepky môžu byť trefou do čierneho, či už ide o spestrenie romantickej spálne, nadčasovej obývacej izby či formálne zariadené pracovne. Ponuka samolepiek nadchne každého - uspokojí milovníkov retro štýlu i obdivovateľov moderného umenia. Z týchto šmrncovných doplnkov sa budú tešiť aj tí, ktorí sa radi obklopujú luxusným prepychom, rovnako ako tí, ktorí chcú šokovať extravaganciou. Nech vaša voľba bude akákoľvek, samolepky dodajú izbám moderný a originálny nádych. Stačí si len vybrať.

Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo, fotka

Ako aplikovať?

Nalepenie samolepky nie je žiadnou zložitosťou a preto sa budete môcť tešiť z novej dekorácie doslova v niekoľkých minútach. Samolepky ľahko nalepíte nielen na stenu, ale aj na iné povrchy, ako je sklo, keramika, plast či drevo, na ktorých bude vami zvolená okrasa dobre držať. Za naozaj priaznivé ceny si tak môžete ozdobiť aj nábytok, podlahu, okná, vypínače či chladničku. Všeobecne platí, že by podklad mal byť suchý a hladký. Ak máte hrboľatú stenu, môžete ju brúsnym papierom pred nalepením samolepky zbrúsiť. Ak vaše stenu farbia, nie je náter kvalitný a tak ani vhodný pre samolepiacu okrasu. Čerstvé nátery nechajte pred aplikáciou najmenej tri týždne preschnúť.

Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo, fotka

Vybrané miesto, kam chcete nálepku umiestniť, pred nalepením utrite vlhkou utierkou, čím sa zbavíte nežiaduceho prachu a mastnoty. Najlepšie sa lepia samolepky bez fólie, ktoré majú iba papierový podklad. Obrázok potom stačí opatrne odlepiť z papiera a nalepiť na požadované miesto.

Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo, fotka

Mnohé samolepky sú však navyše vybavené ochrannou priehľadnou fóliou. Samolepku položte fóliou na rovný podklad a horný papierový obal prejdite tupým predmetom, napríklad stierkou, tak aby sa samolepka čo najviac prichytila k fólii. Následne odoberte čo najopatrnejšie podkladový papier - hlavné je, aby všetky časti samolepky zostali na svojom mieste a to bez rôznych pokrúcanín a ohybov. Fóliu s motívom prilepte na vami vybrané miesto a zhora nadol ju vyhlaďte napríklad utierkou. Snažte sa odstrániť vzduchové bubliny a iné nezrovnalosti. Pre ľahké odlepenie fólie vyhladzujte iba obrázok samolepky, nie okolitú podkladovú fóliu, ktorá by sa ľahko prichytila. Fóliu opatrne odlepte. Ak sa cez všetku snahu vytvorili pod obrázkom bubliny vzduchu, môžete ich prepichnúť špendlíkom alebo nálepku odlepiť a prilepiť znovu.

Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo, fotka

Niektoré samolepky sa skladajú z viacerých väčších dielov, preto môžete papier či fóliu pre jednoduchšiu manipuláciu na jednotlivé časti postrihať. Navyše si takto môžete zvoliť vlastné rozloženie motívu. Obrázky s drobnejšími časťami však vždy lepte vcelku. Nech si zvolíte samolepky s fóliou alebo s papierovým podkladom, je dobré ich pred aplikáciou nechať tzv. "odpočinúť" na rovnej ploche. Obrázok sa tak dokonale vypne a dosiahne okolitú teplotu a tak vás nebude pri práci trápiť jeho krabatenie.

Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo, fotka

Výber a aplikácia samolepiek je zábavou, na ktorej výsledku budete môcť oči nechať.

Autor: Monika Kovačková

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Nový trendy vzhľad interiéru ľahko a rýchlo zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 204 príspevkov

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Ďalšie príspevky »