Netušené možnosti modrej farby

5.11.2012 | Monika Kovačková | Maľovanie, steny, tapety | Komentárov 1 |

Pozrite sa s nami, aké nečakané tajomstvá sa skrývajú v modrej farbe.

Netušené možnosti modrej farby - foto, Hyperbyvanie.sk

Psychologické pôsobenie

Modrá je veľmi mocná, silná, magická a elegantná farba, ktorá zároveň upokojuje a uvoľňuje. Je mierna a pôvabná, preto do našich životov vnáša pohodu a pokoj.

Zaujímavosť: Modrá farba, ktorá je odjakživa symbolom pokoja, mieru a porozumenia, môže aj v praxi napomáhať urovnávať konflikty. Ukazuje sa, že súdne konania vedené v súdnych priestoroch vymaľovaných modrou farbou, oveľa častejšie dospejú k mimosúdnemu výsledku, s ktorým sú spokojné obe strany. Pozitívne pôsobenie modrej farby malo veľký vplyv pri riešení značného množstva konfliktov, preto minister spravodlivosti uvažuje o plošnom vymaľovaní všetkých súdnych priestorov modrou farbou. Od tohto kroku si sľubuje razantné skrátenie súdnych sporov, a tým aj zníženie nákladov vo svojom rezorte.

Modrá je farbou zmierenia, preto si ju vybrala aj OSN, ktorá si kladie za cieľ zbližovať ľudí a prinášať mier do konfliktných oblastí.

Netušené možnosti modrej farby, fotka

 

Keďže pôsobenie modrej odbúrava napätie a stres, napomáha táto farba tiež pri duševnej hygiene a očiste.

Zaujímavosť: Ako je známe, nastávajúce mamičky by sa mali vyvarovať nepríjemných zážitkov a stresov. Mali by byť v pokoji a v pohode, aby zabezpečili správny vývoj svojho dieťatka. Za týmto účelom lekári odporúčajú, aby budúce rodičky mali okolo seba čo najviac modrej farby, ktorá upokojuje, prináša sústredenie a odbúrava konflikty. Podľa niektorých neonatológov novorodenci, ktorých mamičky boli v tehotenstve hojne obklopené modrou farbou, prichádzajú na svet s úsmevom a vôbec nekričia. Iní vedci dokonca poukazujú na to, že deti, ktorých mamičky v tehotenstve používali modré predmety, dôsledne sa obliekali do modrých odevov a napríklad aj spali v modrých obliečkach, dokonca vykazujú až o dvadsať bodov vyšší inteligenčný kvocient ako ich vrstovníci, ktorých mamičky v tehotenstve o modrú farbu nejavili záujem. Takéto konštatovanie je pre budúce matky skutočným dôvodom na zamyslenie.

Netušené možnosti modrej farby, fotka

 

Kto má rád modrú, ten je pokojný a vyrovnaný. Modrá je farbou inteligencie a rozumu, je inšpiratívna a podporuje myslenie. Modrá vyvoláva dojem solídnosti a dôveryhodnosti.

Zaujímavosť: Pôsobenie modrej farby zohľadňuje mnoho firiem vo svojom podnikaní s cieľom zvýšiť svoju dôveryhodnosť a využíva ju vo svojom logu. Mnoho uniforiem má modrú farbu, aby sa ich nositelia odlíšili od bežného občana - od nich sa odlišujú aj šľachtici svojou "modrou" krvou.

Modrá v interiéri

Modrá je farbou čistoty, sviežosti a chladu, preto sa nehodí do studených priestorov, v ktorých by vyvolala ešte väčší pocit chladu. Naopak, vďaka svojej schopnosti opticky zväčšovať priestor, vám skvelo poslúži v malých miestnostiach. Vyskúšajte modrú farbu aplikovať na vzdialenejšiu stenu - miestnosť bude vyzerať väčšie. Modré tóny je možné používať aj na väčšie plochy , aby ste sa vyvarovali dojmu chladu. Modrú plochu vyvážte paletou iných farieb, ktoré miestnosť príjemne zateplia.

Modrú farbu môžete kombinovať tón v tóne: jemne modrá nádherne vynikne napríklad v kombinácii s levanduľovou fialovou, azúrovou či tyrkysovou. S modrou sa však môžete hravo pustiť aj do farebných kontrastov. Dokonalý vzhľad docielite kombináciou modrej s niektorými tónmi zelenej a tyrkysovej. Blankytnú modrú skvelo doplní svieža žltá, červená či zelená farba. Teplejšia modrá sa zasa bude skvelo vynímať s tónmi okrovej žltej a hrdzavej farby.

Modrá sa najviac hodí do spální, kde podporuje relaxáciu , potrebné upokojenie a uvoľnenie pred zdravým spánkom. Tiež je ideálnou farbou do pracovní, pretože stimuluje myslenie, zvyšuje mieru sústredenia a podporuje kreativitu. Keďže je modrá farbou vody, bude sa vynímať aj v kúpeľniach - tu uvítate predovšetkým tyrkysové a modrozelené tóny.

Tip: Modrá farba Dulux reprezentuje farbu Antarktídy - krajinu večného snehu a nedozerných ľadových plání so širokou škálou ľadovo chladných odtieňov- od modrobielych ľadovcov, cez modrošedé oceľové more, až k blankytne modrej oblohe.

Viac informácií nájdete na www.dulux.cz.

Zdroj: www.tydenbarev.cz.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

milan: má ju rád môj syn,je to...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 202 príspevkov

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »