Koniec bielych stropov? Trendy sú farebné!

18.1.2018 | Redakce | Maľovanie, steny, tapety | Komentárov 0 |

Väčšina z nás sa prikláňa k overenej klasike a maľuje stropy čisto bielou farbou, ktorá robí izby jasnejšími a väčšími. Upustenie od bielej v prospech výrazných farieb je však veľmi zaujímavým riešením, ktoré se nedá prehliadnuť. Farebné stropy kladú na priestor náročné požiadavky – napriek tomu sa skvelo hodia do najrôznejších interiérov a na rozmanité štýly, pokiaľ ovšem viete, ako na ne.

Koniec bielych stropov? Trendy sú farebné! - foto, Hyperbyvanie.sk
Tmavé farby
 
Stropy maľované tmavo šedou, námorníckou modrou alebo čiernou farbou pôsobia síce veľmi dramaticky, ale zároveň i luxusne a noblesne. Majú schopnosť vytvárať nadmieru intímnu atmosféru, a preto sa skvelo hodia najmä do spální. Vždy počítajte s tým, že tmavé farby strop znižujú, a preto ich voľte do priestorov s vysokými stropmi a s bohatým prirodzeným svetlom.
 
 
Ak chcete zvýrazniť tmavý strop, vymaľujte steny bielou farbou, poprípade odtieňmi bielej, ktoré s ním vytvoria kontrastnú dvojicu. Zariadenie miestnosti potom voľte vo svetlých alebo neutrálnych odtieňoch. Vhodným doplnkom takejto izby je všetko, čo sa leskne – teda zrkadlové plochy, kovové prvky a dostatočné množstvo zdrojov svetla. Tmavý strop môžete tiež zámerne nasvietiť, aby pritiahol pozornosť, ktorú si rozhodne zaslúži.
 
 
Jasné farby
 
Aj odtiene s tak silným pôsobením, ako je tyrkysová, oranžová alebo žltá, môžete smelo zvoliť na maľovanie stropu. Ide o veľmi aktívne, energizujúce a pozitívne farby, ktoré miestnosť doslova rozžiaria. Výborne sa preto hodia do šťastných a zábavných priestorov, najviac do detských izieb, kuchýň, jedální a kúpeľní. Aj jasným farbám pristane prítomnosť bielych stien a neutrálny nábytok.
 
 
Monochromatická schéma
 
Zladenie odtieňa stropu s odtieňom okolitých stien je veľmi vďačným riešením, ktoré skrátka všade funguje. Počítajte však s tým, že kvôli monochromatickej schéme bude miestnosť vyzerať menšia. V prípade malých miestností preto namiesto jasných odtieňov dajte prednosť tým tlmeným, ktoré pôsobia kľudne a intímne.
 
 
Skrytie nedokonalostí
 
Na povrchu stropu sa pomerne často vyskytujú rôzne nedokonalosti – nerovnosti, vypukliny či prasklinky, ktoré výrazná farba pomerne rýchlo odhalí. Pokiaľ chcete vady na kráse skryť, vymeňte matné farby za tie s lesklou povrchovou úpravou.
 


Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Koniec bielych stropov? Trendy sú farebné! zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »