Hojdajte sa!

31.1.2012 | Monika Kovačková | Nábytok | Komentárov 1 |

Hoci dizajnéri a návrhári prichádzajú s nádhernými, originálnymi a nadčasovými pohovkami, sedacími súpravami a kreslami, môžete sa poobzerať po niečom "starom známom" a napriek tomu byť in. Nezostávajte nohami na zemi a to doslova - kúpte si do svojho bytu hojdacie siete a závesné kreslá, ktoré nabádajú k hravému leňošeniu.

Hojdajte sa! - foto, Hyperbyvanie.sk

Hojdacie siete a závesné kreslá

Relaxovanie v hojdacej sieti v nás spravidla evokuje samé príjemné pocity a spomienky: dovolenku, horúce leto, rozkvitnutú záhradu alebo prímorské letovisko zaliate slnkom. Aby ste tieto zážitky znovu zakúsili, nemusíte čakať na návrat teplých dní. Hojdacie siete už nemusia byť sezónnou vzácnosťou, ale môžu sa stať stálym zariadením vášho interiéru, ktoré vám ponúkne pohodlné, originálne a pre váš chrbát zdravé ležanie. Hojdacie siete vášmu bytu navyše prepožičajú atmosféru exotických trópov - Európu inšpirovali predovšetkým krajiny Karibiku, kde majú hojdacie siete tisícročnú tradíciu. V starých kultúrach Južnej a Strednej Ameriky sa tzv. hamaky stali absolútnou nevyhnutnosťou pre pohodlný a bezpečný spánok - hamaky spáča dobre chránili pred horúčavou i chladom, vlhkosťou, hmyzom i plazmi. Španielski dobyvatelia 15. a 16. storočia od indiánskych kmeňov hojdacie siete veľmi rýchlo prebrali - pri dlhých cestách na lodi totiž ponúkali kvalitnejší a pokojnejší spánok ako drevené lehátka.

Hojdajte sa!, fotka

Hojdacie siete sa potom ako prenosné lôžko uchytili predovšetkým ako nevyhnutná súčasť turistickej výbavy. Pre svoju nevšednosť boli aj módnym relaxačným doplnkom záhrad, terás a hotelových stredísk. Dá sa povedať, že v súčasnosti prežívajú skutočnú renesanciu a sú čím ďalej vyhľadávanejším a obľúbenejším interiérovým zariadením. Používanie hojdacej siete vás každý deň prekvapí svojimi kvalitami. Hamaka predstavuje nielen nádhernú dekoráciu, ale tiež spĺňa vysoké nároky na zdravý spánok a odpočinok. Všetky časti tela, predovšetkým chrbát, ramená a bedrá, ktoré počas ležania na klasickej posteli často trpia, môžu v prispôsobivej Hamake príjemne zrelaxovať. Navyše vyššie umiestnenie siete vo vás vyvolá pocity voľnosti a ľahkosti. V hojdacej sieti môžete tiež pohodlne sedieť. Táto leňoška sa dá ľahko doplniť o ochranné prvky, v zime proti chladu, v lete proti hmyzu.

Hojdajte sa!, fotka

Do bytu je ideálne zaobstarať si hojdaciu sieť s vlastnou konštrukciou či stojanom - s takýmto riešením vám odpadnú všetky starosti s bezpečným namontovaním a uchytením siete do steny alebo k stropu. Takto urobené siete sú väčšinou skladné a môžete ich premiestňovať, ako sa vám zapáči. Ak sa predsa len pustíte do pevného ukotvenia hamaky do steny, voľte vždy vysoko záťažové laná a špeciálne závesné prvky s hmoždinkou, ktoré sú najčastejšie k dostaniu z pozinkovanej ocele. Praktické je, keď upevnenie obsahuje pružinku, vďaka ktorej docielite mäkšie pohupovanie kresiel i sietí. Voľbu kotviacich prvkov prispôsobte tiež materiálu steny, do ktorej bude sieť ukotvená - ideálne sa poraďte s odborníkom.

Hojdajte sa!, fotka

Hojdacie siete môžu poskytnú zdravé ležanie i bábätku, pretože sa skvele prispôsobia ich chrbtu a ľahšie kopírujú ich prirodzenú polohu a tak im poskytujú nielen pohodlie, ale aj pocit bezpečia. Siete sú tak modernou alternatívou obľúbených kolísok.

Hojdajte sa!, fotka

Veľmi praktickou vychytávkou pre kvalitné ležanie i sedenie sú variácie na klasickú lavičku, ktorej sedací priestor je nahradený sieťou, v ktorej sa môžete podľa chuti uvelebiť.

Hojdajte sa!, fotka

Obdobným variantom sietí sú závesné kreslá, ktoré vám vo svojom náručí ponúknu útulné a mäkké útočisko. Kreslá môžete zavesiť ku stropu alebo postaviť na zem, v každom prípade sa budete tešiť z príjemného súkromia, ktoré vám tento dizajnový doplnok poskytne.

Hojdajte sa!, fotka

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 2

Diskusia

Janko S: potvrdzujem chvály v...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »